Postcrossing

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.553
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ωραιότατα, ψήθηκα κι εγώ τώρα και έγινα μέλος και πρέπει να στείλω πέντε κάρτες σε Ταιβάν,ΗΠΑ,Ρωσια,Γερμανία και μία στη Σιβηρία !! Και όλες γυναίκες ! Οι άντρες μάλλον δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.726
Likes
11.633
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ωραιότατα, ψήθηκα κι εγώ τώρα και έγινα μέλος και πρέπει να στείλω πέντε κάρτες σε Ταιβάν,ΗΠΑ,Ρωσια,Γερμανία και μία στη Σιβηρία !! Και όλες γυναίκες ! Οι άντρες μάλλον δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο :)
Όχι, είναι πολλοί οι άνδρες που συμμετέχουν! :D Απλά έτσι έκατσε μάλλον! :)

Εγώ σήμερα έστειλα σε Κίνα, Αργεντινή, Ρωσία και Λετονία μέσω direct swap! :D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.726
Likes
11.633
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σήμερα έλαβα δύο κάρτες, μία τυχαία και μία μέσω direct swap. Η πρώτη με απογοήτευσε, ήταν από το Κίεβο και είχε απόψεις των σταδίων/γηπέδων της πόλης! :shock: Προφανώς ορισμένα άτομα δεν διαβάζουν καν το προφίλ του άλλου. :(

Η κάρτα όμως από Buenos-Aires με τη σκηνή τάνγκο μου έφτιαξε το κέφι. :D
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Ειπα να το δοκιμασω κι εγω και αυριο θα στειλω τις πρωτες μου καρτες.
Πανω σε αυτο που λεει η underwater για τις διαφορες μουφες που στελνονται κατα καιρους, χαζευα τη gallery με τις διαφορες καρτες που εχουν σταλθει και καποιος στελνει καρτες με τη μουρη του Ομπαμα! :haha: :shock: :haha: Αν μου ερθει ποτε καμια τετοια θα αρχισω να ζηταω direct swap και να στελνω το Γιωργακη νομιζω!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.726
Likes
11.633
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πανω σε αυτο που λεει η underwater για τις διαφορες μουφες που στελνονται κατα καιρους, χαζευα τη gallery με τις διαφορες καρτες που εχουν σταλθει και καποιος στελνει καρτες με τη μουρη του Ομπαμα! :haha: :shock: :haha: Αν μου ερθει ποτε καμια τετοια θα αρχισω να ζηταω direct swap και να στελνω το Γιωργακη νομιζω!!
:shock::shock: Oh my God! Και μένα με πείραξαν οι δεινόσαυροι! :haha:

Βλέπω πας Ιαπωνία και ζηλεύω τρελά! Αν θες να κανονίσουμε κάποιο direct swap δεν θα πω όχι (εδώ κολλάει emoticon με ανθρωπάκι που σφυρίζει ανέμελα)! :D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.726
Likes
11.633
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε παιδιά εκτός από εμένα και τη niax ασχολήθηκε εν τέλει κανείς με το σπορ; :xmas_rolleyes:

Σήμερα έλαβα μια θεϊκή καρτ-ποστάλ από έναν Γερμανό όπου, αφού μου έλεγε τα δικά του, μου έβαλε υστερόγραφο τη φράση "δεν ψήφισα ποτέ τη Μέρκελ" και στενοχωρημένη φατσούλα! :xmas_biggrin:

Γέλασα τόσο πολύ και μου έφτιαξε η διάθεση! :xmas_biggrin:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Βρε παιδιά εκτός από εμένα και τη niax ασχολήθηκε εν τέλει κανείς με το σπορ; :xmas_rolleyes:

Σήμερα έλαβα μια θεϊκή καρτ-ποστάλ από έναν Γερμανό όπου, αφού μου έλεγε τα δικά του, μου έβαλε υστερόγραφο τη φράση "δεν ψήφισα ποτέ τη Μέρκελ" και στενοχωρημένη φατσούλα! :xmas_biggrin:

Γέλασα τόσο πολύ και μου έφτιαξε η διάθεση! :xmas_biggrin:
Ναι εγω!

Εχω στειλει 6, εχουνε λαβει τις 5, και εχω λαβει 3! Μεχρι και τη δευτερα ειχα λαβει μονο μια, και ειχα τσατιστει, αλλα μου ηρθανε 2 τη τριτη και η μια μαλιστα με πιγκουινους!!! Ναι ναι ειναι το αβαταρ μου και τη λατρεψα, και ηρθε απο Η.Π.Α. Μου αρεσε που ασχοληθηκε με το προφιλ μου, οπου ειχα γραψει για τους πιγκουινους.

Μου αρεσε που σου στελνουν μειλ οταν καποιος λαβει καρτα σου, και οταν καποιος κανει favorite μια απο τις καρτες που εχεις στειλει!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.726
Likes
11.633
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι εγω!

Εχω στειλει 6, εχουνε λαβει τις 5, και εχω λαβει 3! Μεχρι και τη δευτερα ειχα λαβει μονο μια, και ειχα τσατιστει, αλλα μου ηρθανε 2 τη τριτη και η μια μαλιστα με πιγκουινους!!! Ναι ναι ειναι το αβαταρ μου και τη λατρεψα, και ηρθε απο Η.Π.Α. Μου αρεσε που ασχοληθηκε με το προφιλ μου, οπου ειχα γραψει για τους πιγκουινους.

Μου αρεσε που σου στελνουν μειλ οταν καποιος λαβει καρτα σου, και οταν καποιος κανει favorite μια απο τις καρτες που εχεις στειλει!
Τέλεια! :xmas_biggrin:
Ναι, είναι πολύ ωραίο όταν ο άλλος δείχνει να έχει ασχοληθεί με το προφίλ σου και γενικότερα σε μένα ως τώρα το έχουν κάνει πάνω από τους μισούς! :xmas_smile:
Έχω λάβει 15 και έχω στείλει 19, εκ των οποίων έχουν παραδοθεί οι 14!
Και κάμποσες μέσω direct swap, αν και κάθε φορά που το ενεργοποιώ το μετανιώνω και το απενεργοποιώ επειδή ως τώρα ενδιαφέρονται τρελά άτομα κυρίως από Κίνα, Ρωσία και Ταϊβάν και έχω σιχαθεί να στέλνω και να λαμβάνω από τις ίδιες αυτές χώρες που δεν με ενδιαφέρουν και πολύ. At least χαίρομαι όταν βλέπω χαρούμενο τον εκάστοτε Κινέζο/Ρώσο/Ταϊβανό που κανόνισα το swap! :xmas_cheesygrin:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Σημερα ελαβα ακομα 2 καρτες, η μια απο Ολλανδια και εχει πιγκουινακια και η αλλη απο Ουγγαρια και εχει...... την Κερκυρα, την παλια πολη!!!! Μαλιστα! Μαλλον ηθελε να μου θυμισει τη χωρα μου!

Αυτο που μου αρεσει στο συγκεκριμενο project ειναι που ο καθενας σου γραφει οτι θελει στην καρτα και καταλαβαινεις αν ο αλλος ειναι καινουριος στο postcrossing ή οχι. Ο καινουριος σου γραφει για τη ζωη του γενικα, ο παλιος θα αναλυσει καποιο θεμα. Ισως κανω λαθος, διοτι και εγω καινουρια ειμαι!Βεβαια μερικες καρτες με δυσκολια τις διαβαζω, λαθος λεξεις, συνταξη κτλ, αλλα ειναι ευχαριστο πραγματικα να ανοιγεις το γραμματοκιβωτιο και να βρισκεις καρτες απο διαφορα σημεια του κοσμου.

Το ονομα μου βεβαια βλεπω μετα την Ισπανια, τη Γερμανια, το αλλαζουνε στην Ολλανδια και στην Ουγγαρια. Το ονομα μου ειναι Evangelia (με λατινικους χαρακτηρες) και το γραφουνε Evangelina! :haha: Αλλα εχω συνηθισει απο τοτε που ζω εξω, και το εχω κανει Eva ή Ewa (στη Γερμανια) για να το προφερουν Ευα και τελος!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.553
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λόγω των ημερών τα ταχυδρομεία πρεπει να ήταν πολυάσχολα με τα γράμματα που στέλνοντας στον Αγιο Βασίλη έτσι περνούσαν οι μέρες και δε λάμβανα καμιά απάντηση !
Ομως προχτές η πρώτη μου κάρτα παραδώθηκε στη Γερμανία , μένουν να παραδωθούν οι υπόλοιπες 4, και είμαι εν αναμονή της πρώτης μου κάρτας!
Μου άρεσε πολύ που έλαβα απάντηση και θετική κριτική για την κάρτα μου.
Φυσικά , σε ποιον δε θα άρεσε να λάβει κάρτα με τη Θεσσαλονίκη :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom