Postcrossing

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
συγγνώμη συγγνώμη δεν το πρόσεξα. την underwater λοιπόν. Να σου στείλω μία postcard να επανορθώσω;;;;;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
συγγνώμη συγγνώμη δεν το πρόσεξα. την underwater λοιπόν. Να σου στείλω μία postcard να επανορθώσω;;;;;
Τώρα βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου, έχω πόρωση με postcards και με δελεάζεις! Αλλά όχι, εντάξει, στην χαρίζω αυτή τη φορά! :D

Την επόμενη όμως δεν θα το αφήσω να περάσει έτσι! :bleh:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καρτποστάλ μαζεύω κι εγώ εδώ και πάαααααρα πολλά χρόνια αφού οι κάρτες με βοηθούσαν πάντα να ταξιδεύω νοερά και να ονειρεύομαι μέρη που, πιθανόν, ποτέ να μην μπορέσω να επισκεφτώ. Το μικρόβιο, γιατί περί μικροβίου πρόκειται:D, το είχα από τις πρώτες τάξεις του δημοτικού σχολείου. Φυσικά, σιγά-σιγά η κατάσταση χειροτέρεψε. Άρχισα να αγοράζω κάρτες από όλα τα μέρη που επισκεπτόμουν, στην Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά τις περισσότερες τις απέκτησα με ανταλλαγή καρτών με penpals από όλο τον κόσμο. Τώρα πια έχω σταματήσει τις ανταλλαγές, αλλά, φυσικά, εξακολουθώ να αγοράζω κάρτες από τα μέρη που επισκέπτομαι (αυτή τη στιγμή στη συλλογή μου έχω περίπου 10.000 κάρτες).

Η αναμονή, η χαρά που νιώθεις όταν έχεις στα χέρια σου έναν καινούριο φάκελο και ετοιμάζεσαι να τον ανοίξεις, αλλά και η χαρά της απόκτησης καρτών από πιο "δύσκολα" μέρη είναι από τις πιο όμορφες στιγμές του postcrossing.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.788
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
10000 κάρτες; Αυτή είναι συλλογή! :D

Η αναμονή, η χαρά που νιώθεις όταν έχεις στα χέρια σου έναν καινούριο φάκελο και ετοιμάζεσαι να τον ανοίξεις, αλλά και η χαρά της απόκτησης καρτών από πιο "δύσκολα" μέρη είναι από τις πιο όμορφες στιγμές του postcrossing.
Συνήθως βέβαια δεν έρχονται σε φάκελο (οι περισσότεροι, κι εγώ μαζί, τις προτιμούν σκέτες). :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.691
Likes
12.558
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
10000 κάρτες; Αυτή είναι συλλογή! :D



Συνήθως βέβαια δεν έρχονται σε φάκελο (οι περισσότεροι, κι εγώ μαζί, τις προτιμούν σκέτες). :)
Εννοείται χωρίς φάκελο! Μάλιστα η παράδοση που έχουμε αναπτύξει εμείς είναι να γράφουμε ό,τι να 'ναι, με αποτέλεσμα οι παραλήπτες των καρτών μας να παραφυλάνε τον ταχυδρόμο, για να μην γίνουν ρεζίλι στην πολυκατοικία. :D Βέβαια υπάρχουν και αντίποινα όταν μας στέλνουν αυτοί. :bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.717
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είχα ένστικτο για τη σημερινή ημέρα ότι θα λάβω κάρτα ! Τη χαρά μου βέβαια τη μετρίασε η αδερφή μου που με πήρε τηλέφωνο και μου τα πρόλαβε. (το συνηθίζει και με τις ταινίες να μου λέει τι θα γίνει κλπ :Ρ) . Η πρώτη μου κάρτα λοιπόν ήρθε από τη Σλοβενία και είχε και μια φεμμινιστική εσάνς αφού είχε την εικόνα της Alma Karlin , μιας γυναίκας που ταξίδεψε σε όλο τον κόσμο μόνη της, 100 χρόνια πριν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.363
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom