Postcrossing

underwater

Member
Μηνύματα
2.721
Likes
11.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
και ναι, ήρθε η πρώτη κάρτα μου! Από το Stepanakert, πρωτεύουσα του Ναγκόρνο Κάραμπαχ! :) :) :) :) :) :)
Αυτά είναι, άλλοι έχουμε πήξει στη Ρωσία και άλλοι πετυχαίνουν τέτοια κελεπούρια! :haha:

Μπράβο Θανάση, πολύ ωραία!
 

nopivass

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικό Σιδηρόδρομο
Είμαι περήφανο μέλος του postcrossing εδώ και 5.5 χρόνια σχεδόν! Λατρεύω τις καπτ ποσταλ και μέσα από αυτές ταξιδεύω, επίσης μέσω του προγράμματος έχω γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους! Έχω και μια συνήθεια να στέλνω καρτ ποσταλ στον ίδιο μου τον εαυτό όταν επισκεφτώ μια ξένη χώρα! :bleh: Το μόνο "κακό" είναι ότι όσο πιο ενεργός είσαι τόσες περισσότερες διευθύνσεις σου δίνει το σύστημα. Αυτή τη στιγμή μπορώ να στείλω 32 καρτ ποσταλ επι 0,78 λεπτά το γραμματόσημο μας κάνει σχεδόν 25 ευρώ και είναι κάποιο ποσό στην Ελλάδα της κρίσης! Όταν ξεκίνησα το postcrossing το γραμματόσημο για το εξωτερικό ήταν 0,62 λεπτά αλλά ανα μήνες τα τέλη ταχυδρόμησης ανεβαίνουν και ανεβαίνουν! Πιστεύω ότι όλοι εσείς που αγαπάτε τα ταξίδια θα το λατρέψετε!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
0.78 στην Ελλάδα; :Ο :Ο :Ο γαμώ τα πολωνικά ταχυδρομεία, που το πήγαν στα 1.3 :mad:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
και ναι, ήρθε η πρώτη κάρτα μου! Από το Stepanakert, πρωτεύουσα του Ναγκόρνο Κάραμπαχ! :) :) :) :) :) :)
Θαναση εισαι σιγουρος οτι δεν τα λες για να ζηλεψουν τα κοριτσια αυτα; δεν βλεπω να χεις δηλωσει την καρτα που ελαβες και επισης η εικονα ειναι απο blog :bleh::bleh: ατιμε!:cool:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πάντα ;Ρ ;Ρ ήμουν μετά από λίγα vicodin λόγο σπασμένου πλευρού και λίγο γιούχου :Ρ
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μόλις τώρα έστειλα και εγώ τις 5 πρώτες μου!!!! Sono strafeliceeeeee!!! :D:D:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.721
Likes
11.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Την περασμένη εβδομάδα το γραμματοκιβώτιό μου βίωσε μεγάλες χαρές! :D

Ειδικά μία μέρα έλαβα 4 μαζεμένες κάρτες (2 μέσω του συστήματος και 2 μέσω direct swaps) και το χάρηκα πολύ! :D

Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι ότι 4 κάρτες που είχα στείλει πριν τις γιορτές ακόμα να παραδοθούν (πάνε για expire σίγουρα), ενώ οι κάρτες που έστειλα μες στον Ιανουάριο (τόσο μέσω συστήματος, όσο και μέσω swaps) παραδίδονται κανονικά.

Πώς στο καλό λειτουργούν αυτά τα ταχυδρομεία; Σε ποιά γωνιά του πλανήτη να έχουν κολλήσει άραγε οι καρτούλες μου; :(
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.460
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και τρεις δικές που παν να λήξουν, ήντα θα κάμουμε αν λήξουν; ; ;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.721
Likes
11.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και τρεις δικές που παν να λήξουν, ήντα θα κάμουμε αν λήξουν; ; ;
Βασικά μόλις λήξει σου "ανοίγει" μία νέα διεύθυνση για να στείλεις αλλού κάρτα, αλλά χάνεις τη δυνατότητα να λάβεις κάρτα ως "ισοστάθμισμα" εκείνης που έστειλες.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η μια από τις κάρτες που έστειλα έφτασε στην Ολλανδία!!! :D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom