Qatar: Δελχί 352, Μπανγκόκ 371, Πουκέτ 399

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εν τω μεταξύ μου άλλαξαν 2 φορές μέχρι σήμερα τις ώρες των πτήσεων (Bangkok-Αύγουστος) με ενημέρωση μέσω mail από το pamediakopes, στο δεύτερο μου ζήτησαν και επιβεβαίωση, γιατί η αλλαγή ήταν σημαντική (1.30 ώρα νωρίτερα η πρώτη πτήση).
Είναι κάτι τόσο σύνηθες? Συνέβη και σε κανέναν άλλον?
Ναι. Ούτε βδομάδα, και μετράω κι εγώ ήδη μια αλλαγή.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Και το ερώτημα είναι για παραμονή στο αεροδρόμιο DOHA για περισσότερες απο 8 ώρες (συγκεκριμένα 8.30) τι γίνεται; και καλά να βρεθούμε όλοι οι συμφορουμίτες και να κάνουμε πάρτυ μες στο αεροδρόμιο,αν κάποιοι όμως δεν βρεθούν;Ξέρει κάποιος να μου πει αν μέσα στην πολιτική της εταιρίας είναι να σε πάει κάπου;Σε κανένα ξενοδοχείο π.χ. η καμιά βόλτα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και το ερώτημα είναι για παραμονή στο αεροδρόμιο DOHA για περισσότερες απο 8 ώρες (συγκεκριμένα 8.30) τι γίνεται; και καλά να βρεθούμε όλοι οι συμφορουμίτες και να κάνουμε πάρτυ μες στο αεροδρόμιο,αν κάποιοι όμως δεν βρεθούν;Ξέρει κάποιος να μου πει αν μέσα στην πολιτική της εταιρίας είναι να σε πάει κάπου;Σε κανένα ξενοδοχείο π.χ. η καμιά βόλτα;

http://www.qatarairways.com/global/en/transit-accommodation.page

In certain cases, as a special service Qatar Airways will arrange accommodation, entry visas, airport transfers, and meals to passengers facing extended transit times in Doha.
This service may be available if the following criteria is collectively met:

  • There is no connection of less than 8 hours available;
  • The transit time in Doha is between 8 and 24 hours;
  • The booking does not include flights to or from Abu Dhabi (AUH), Bahrain (BAH), Dubai (DWC), Dubai (DXB), Kuwait (KWI), Muscat (MCT), and Sharjah (SHJ).
For bookings made within 72 hours of departure, transit hotel accommodation cannot be prebooked. In cases where your ticket is booked within 72 hours from your arrival in Doha, please proceed to the transfer desk when you arrive at Hamad International Airport to arrange your transit accommodation.

Transit accommodation is up to the discretion of Qatar Airways. Not all fares are eligible for this stopover service, please contact your local Qatar Airways office to confirm whether this service is available for your journey, charges may apply.

*Confirmation of your hotel at Doha does not guarantee entry into the State of Qatar. This is entirely at the discretion of the Qatar Immigration Authority. Qatar Airways is not liable in the event entry is not permitted, in spite of a hotel booking.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κι εμένα μία αλλαγή ως τώρα των 45 λεπτών που δε με επηρεάζει καθόλου.Η δικιά μου επιστροφή είναι με αναμονή 15 ωρών !!! Και δεν είχε στην προσφορά καμία άλλη επιλογή!Με ενα γρήγορο γκουγκλαρισμα που έκανα φαίνεται οτι στα προμο εισιτήρια δεν υπάρχει καμία παροχή.Πρέπει να πληρώσεις 125usd για βίζα και ξενοδοχείο.Αν βρει κάποιος κάτι άλλο ας ενημερώσει γιατί με βλέπω να κανω χαρακίρι!

http://www.qatarairways.com/global/en/transit-accommodation.page
Transit accommodation is up to the discretion of Qatar Airways. Not all fares are eligible for this stopover service, please contact your local Qatar Airways office to confirm whether this service is available for your journey, charges may apply.
Το αναφέρει οπότε δε περιμένουμε τίποτα!
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το αναφέρει οπότε δε περιμένουμε τίποτα!
Εσύ θα πας στα γραφεία στο Henri Coanda International Airport και θα τους κάνεις τα γλυκά μάτια και θα σου δώσουν ολόκληρο το ξενοδοχείο.

Οι υπόλοιποι:
Athens City Office - Athens, Greece
170, Syngrou Av., 176 71
Athens, Greece, Greece
Telephone: +30 210 95 08 700
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Εσύ θα πας στα γραφεία στο Henri Coanda International Airport και θα τους κάνεις τα γλυκά μάτια και θα σου δώσουν ολόκληρο το ξενοδοχείο.

Οι υπόλοιποι:
Athens City Office - Athens, Greece
170, Syngrou Av., 176 71
Athens, Greece, Greece
Telephone: +30 210 95 08 700
Από Αθήνα θα πετάξω κι εγώ με το υπόλοιπο τραβεστοριτικο πλήθος!Πάντως τα γλυκά τα μάτια θα τα κανω,δεν έχω να χασω και τίποτα!Μπορεί να συγκινηθεί κανένας σείχης!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σε μένα δεν μου άλλαξαν την ώρα αναχώρησης από bbk αλλά μου άλλαξαν την ώρα άφιξης στη Ντόχα. Από εκεί που η πτήση θα είχε διάρκεια 6:45 τώρα θα έχει 6:30!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με ενα γρήγορο γκουγκλαρισμα που έκανα φαίνεται οτι στα προμο εισιτήρια δεν υπάρχει καμία παροχή.Πρέπει να πληρώσεις 125usd για βίζα και ξενοδοχείο.Αν βρει κάποιος κάτι άλλο ας ενημερώσει γιατί με βλέπω να κανω χαρακίρι!
Δεν ισχύει αυτή η τιμή. Απορώ που τα βρίσκετε και τα ποστάρετε αυτά. Βίζα on arrival για Έλληνες είναι στα QAR 100.00 (€ 25.39 με σημερινή ισοτιμία). Ξενοδοχείο πληρώνεις μόνο αν το θες/χρειάζεσαι.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Δεν ισχύει αυτή η τιμή. Απορώ που τα βρίσκετε και τα ποστάρετε αυτά. Βίζα on arrival για Έλληνες είναι στα QAR 100.00 (€ 25.39 με σημερινή ισοτιμία). Ξενοδοχείο πληρώνεις μόνο αν το θες/χρειάζεσαι.
Διευκρινίζω και κακώς που δεν το έκανα στο προηγούμενο ποστ μου ότι αναφέρομαι στις υπηρεσίες που προσφέρει η ίδια η αεροπορική.Δηλαδή αν το εισιτήριο σου κριθεί ότι δεν πληρεί τις προυποθέσεις για δωρεάν μετακίνηση-διαμονή-φαγητό μπορείς να αγοράσεις το ίδιο πακέτο.
http://support.qatarairways.com/hc/...the-transit-hotel-accommodation-service-cost-
Σαφέστατα μπορεί κάποιος να βγάλει τη βίζα και να πάει μόνος τους στην πόλη αλλά εγώ και ίσως και κάποιοι άλλοι που θέλουν και ξενοδοχείο μία ή άλλη μας έρχεται.
 

andy-chris

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Δεν είναι άδικο αν ο χρόνος αναονής είναι 7 ωρες και 40 λεπτα? Χανείς τα προνόμια για μόλις λιγα λεπτα!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom