Revolut

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μια χαρά την δέχεται η Booking τη revolut, τουλάχιστον σε εμένα εδώ και κάποια χρόνια, μέχρι πριν λίγες ώρες.

Αυτό με την χρέωση για φόρτιση του λογαριασμού, νομίζω ότι το είχα διαβάσει σε πρόσφατους όρους, στους οποίους δεν έδωσα μεγάλη σημασία τότε, αφού συνέχιζε να μου φορτίζει με πιστωτική Alpha. Ελπίζω να μην έχουμε καμία τέτοια εξέλιξη.
Τι να σας πω,δεν την εχω δοκιμασει και ποτε,μονο σε κρατηση μεσω airbnb...θυμαμαι που υπηρχε θεμα και συζητιοτανε αφου λυθηκε ακομα καλυτερα!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Η Revolut πλέον χρεώνει για την φόρτιση του λογαριασμού. Όχι όμως με όλους τους τρόπους πληρωμής. Με άλφα business χρεωστική και Apple Pay για το ποσό των 1000 ευρώ ζήτησε 13,35€. Για το ίδιο ποσό, πάλι με Apple Pay και πιστωτική άλφα (όπου τελικά έγινε η συναλλαγή) δεν ζήτησε απολύτως τίποτε.
Μένει να δούμε άλλες κάρτες και τράπεζες.
Η φόρτιση της revolut ήταν και είναι δωρεάν με κάρτες του ΕΟΧ. Δεν είναι δωρεάν με κάρτες εκτός ΕΟΧ και εμπορικές (business) κάρτες.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.343
Likes
4.974
Η φόρτιση της revolut ήταν και είναι δωρεάν με κάρτες του ΕΟΧ. Δεν είναι δωρεάν με κάρτες εκτός ΕΟΧ και εμπορικές (business) κάρτες.
Έχω φορτίσει άπειρες φορές την Revo με την συγκεκριμένη εμπορική κάρτα στο παρελθόν. Είναι η πρώτη φορά που μου ζήτησαν προμήθεια. Στους καινούριους όρους τους το αναφέρει βέβαια ότι ''μπορεί '' να σε χρεώσουν επιπλέον αλλά ΚΑΙ οι εμπορικές κάρτες εκδίδονται στην ΕΕ και θα έπρεπε να έχουν ίδια μεταχείριση. Πριν από μερικούς μήνες είχα λάβει meil από αυτούς με αναφορά στις καινούριες πιθανές χρεώσεις από φόρτιση με κάρτα.


Add money
Add money
  • Free.
However, if you add money with a card that has not been issued within the EEA (e.g. a US-based card) or you add money with a commercial card then we may charge a small fee just to cover our costs.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
χρεωστική alpha και πειραιώς και εμένα με χρέωσε
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Για 999.99 ευρώ τον μήνα δεν χρεώνει, από 1.000 και πάνω έχει ένα μικρό ποσοστό στην μετατροπή.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.343
Likes
4.974
Από περιέργεια, γιατί δε βάζετε λεφτά στη revolut με τραπεζική μεταφορά;
Η διαδικασία είναι χρονοβόρα (μερικές μέρες) και απαιτεί προμήθεια.
Με τις κάρτες η φόρτιση είναι άμεση, χωρίς προμήθεια (μέχρι τώρα τουλάχιστον)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.343
Likes
4.974
χρεωστική alpha και πειραιώς και εμένα με χρέωσε
Ήταν κάρτες εμπορικές η κανονικές;
Χρεωστική αλφα μέσω apple δεν χρεώθηκα. Επίσης πιστωτική αλφα μέσω apple pay δεν υπήρξε χρέωση. Στην εμπορική μου κάρτα είχε χρέωση της τάξης του 1,3%.
Με ποιο τρόπο φόρτισες την ρεβολουτ; Με κάποιο πορτοφόλι η άμεσα με την κάρτα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom