Revolut

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ήταν κάρτες εμπορικές η κανονικές;
Χρεωστική αλφα μέσω apple δεν χρεώθηκα. Επίσης πιστωτική αλφα μέσω apple pay δεν υπήρξε χρέωση. Στην εμπορική μου κάρτα είχε χρέωση της τάξης του 1,3%.
Με ποιο τρόπο φόρτισες την ρεβολουτ; Με κάποιο πορτοφόλι η άμεσα με την κάρτα;
της πειραίως είναι κανονική της alpha εμπορική. πηγα μεσα απο την εφαρμογή απευθείας από την κάρτα. παλιά δεν κρατούσε τπτ
δεν ξέρω από τι εξαρτάται αυτό όμως.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
της πειραίως είναι κανονική της alpha εμπορική. πηγα μεσα απο την εφαρμογή απευθείας από την κάρτα. παλιά δεν κρατούσε τπτ
δεν ξέρω από τι εξαρτάται αυτό όμως.
Σημερα(για την ακριβεια πριν 2 ωρες)φορτιση ρεβολουτ απο χρεωστικη της πειραιως και δε κρατησε ουτε μισο σεντ!ειτε κατι παιζει με την καρτα,ειτε φορτιζετε πολυ μεγαλο ποσο...μηπως η καρτα ειναι prepaid?γιατι λιγο κουλο στους μισους να κρατα λεφτα και στους αλλους μισους οχι
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Βρε παιδιά, πάλι πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό. Δεν κρατάει προμήθεια σε κάρτες των χωρών του ΕΟΧ, με εξαίρεση τις business κάρτες. Δείτε τους όρους και τα fees. Το έγγραψα λίγο πιο πριν, παρέθεσε και τη σχετική αναφορά ο tatooine.
 

Special Traveler

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα. Από τα λίγα π διάβασα κατάλαβα οτι δεν διαχωρίζεται την λέξη "φόρτιση"!
Στο διά ταύτα η ρεβολουτ ειναι σαν ενα κατάστημα που αγοράζεις ενα προϊόν για να την φορτίσεις, δλδ πολύ απλά ζητάς απο την Πειραιώς καρτα σου ένα ποσό (το ανώτατο που έβαλα εγώ λόγο ορίου ειναι 3000, πριν δύο εβδομάδες)
Άλλο λοιπόν αυτό και άλλο ενα τραπεζικό έμβασμα που η τράπεζα συνήθως ρωτάει και κατατάει κάποιο ποσό.. (οπως π.χ. έκανα προχθές έμβασμα σε τραπεζα εξωτερικου 3500€ και μου κράτησε 65€ , κάπου 30 θα κράταγε, απλα τα υπόλοιπα ηταν λόγο Σαββάτου)
Η εθνικη πχ δεν επιτρέπει να φορτίσει την ρεβολουτ δλδ δεν την αναγνωρίζει ως καταστημα.. προφανώς στην που...στιά!!
Όποιος γνωρίζει εννοείται να βοηθήσει παιδιά.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα. Από τα λίγα π διάβασα κατάλαβα οτι δεν διαχωρίζεται την λέξη "φόρτιση"!
Στο διά ταύτα η ρεβολουτ ειναι σαν ενα κατάστημα που αγοράζεις ενα προϊόν για να την φορτίσεις, δλδ πολύ απλά ζητάς απο την Πειραιώς καρτα σου ένα ποσό (το ανώτατο που έβαλα εγώ λόγο ορίου ειναι 3000, πριν δύο εβδομάδες)
Άλλο λοιπόν αυτό και άλλο ενα τραπεζικό έμβασμα που η τράπεζα συνήθως ρωτάει και κατατάει κάποιο ποσό.. (οπως π.χ. έκανα προχθές έμβασμα σε τραπεζα εξωτερικου 3500€ και μου κράτησε 65€ , κάπου 30 θα κράταγε, απλα τα υπόλοιπα ηταν λόγο Σαββάτου)
Η εθνικη πχ δεν επιτρέπει να φορτίσει την ρεβολουτ δλδ δεν την αναγνωρίζει ως καταστημα.. προφανώς στην που...στιά!!
Όποιος γνωρίζει εννοείται να βοηθήσει παιδιά.
Ποιος ειπε οτι δε αναγνωριζει την Εθνικη???μονιμα απο Εθνικη φορτιζω 2 καρτες ρεβολουτ και δεν ειχα ποτε προβλημα!!αν τυχον υπαρχει θεμα,απλα αφαιρεις τα στοιχεια της καρτας της εθνικης απο τη ρεβο και τα ξαναβαζεις
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ποιος ειπε οτι δε αναγνωριζει την Εθνικη???μονιμα απο Εθνικη φορτιζω 2 καρτες ρεβολουτ και δεν ειχα ποτε προβλημα!!αν τυχον υπαρχει θεμα,απλα αφαιρεις τα στοιχεια της καρτας της εθνικης απο τη ρεβο και τα ξαναβαζεις
Προσυπογραφω
 

Special Traveler

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χαίρομαι που το ακούω παιδιά.. προσπαθούμε δυο χρόνια ακριβώς και με της εθνικής δύο άτομα και δεν..
Να αναφέρω πως μιλαω για κλασική χρεωστική καρτα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Χαίρομαι που το ακούω παιδιά.. προσπαθούμε δυο χρόνια ακριβώς και με της εθνικής δύο άτομα και δεν..
Να αναφέρω πως μιλαω για κλασική χρεωστική καρτα.
Τηλεφωνο στην τραπεζα τοτε να σου την ξεμπλοκαρει,λογικα το συστημα την βλεπει ως υποπτη κινηση(το χω παθει με πληρωμη σε airbnb μεσω εθνικης που για ενα 6μηνο δε μπορουσα να κλεισω τιποτα μου την απερριπτε)
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Να πω την δική μου περίπτωση με την revolut. Κάποιες φορές δεν δέχεται την πίστωση ποσού, είτε από Εθνική ή Alpha. Όταν όμως έχω από πριν ανοιχτή την εφαρμογή της εκάστοτε τράπεζας, τότε λειτουργεί κανονικά. Δοκιμάστε το μήπως και είναι αυτό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Να πω την δική μου περίπτωση με την revolut. Κάποιες φορές δεν δέχεται την πίστωση ποσού, είτε από Εθνική ή Alpha. Όταν όμως έχω από πριν ανοιχτή την εφαρμογή της εκάστοτε τράπεζας, τότε λειτουργεί κανονικά. Δοκιμάστε το μήπως και είναι αυτό.
Ναι θελει οπωσδηποτε εγκριση μεσω εφαρμογης ή ebanking..εμενα συνηθως μου ρχετε ειδοποιηση και μπαινω στη εφαρμογη και δεχομαι το ποσο να πιστωθει στη ρεβο..αυτο πλεον ειναι προαπαιτουμενο βημα για τις περισσοτερες τραπεζες ειτε κανεις μεταφορα χρηματων ειτε πληρωνεις ενα λογαριασμο δεκο πχ..
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εννοώ ότι όταν η εφαρμογή της τράπεζας είναι από ΠΡΙΝ ανοιχτή, τότε δέχεται ευκολότερα την διαδικασία. Σε εμένα έτσι λειτουργεί, μπορεί να βοηθήσει κάποιον ή να είναι τυχαίο. Φυσικά χρειάζεται έγκριση...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.365
Likes
5.024
Εννοώ ότι όταν η εφαρμογή της τράπεζας είναι από ΠΡΙΝ ανοιχτή, τότε δέχεται ευκολότερα την διαδικασία. Σε εμένα έτσι λειτουργεί, μπορεί να βοηθήσει κάποιον ή να είναι τυχαίο. Φυσικά χρειάζεται έγκριση...
ΟΙ ειδοποιήσεις (push notifications) έρχονται έχεις δεν έχεις ανοιχτή την εφαρμογή με την προϋπόθεση να τις έχεις ενεργοποιημένες. Το κομμάτι της αποδοχής συναλλαγής δεν απαιτεί είσοδο στην τραπεζική εφαρμογή με κωδικούς η βιομετρικά. Γίνετε εκτός σύνδεσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom