Revolut

pepakos

Member
Μηνύματα
164
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
ΟΙ ειδοποιήσεις (push notifications) έρχονται έχεις δεν έχεις ανοιχτή την εφαρμογή με την προϋπόθεση να τις έχεις ενεργοποιημένες. Το κομμάτι της αποδοχής συναλλαγής δεν απαιτεί είσοδο στην τραπεζική εφαρμογή με κωδικούς η βιομετρικά. Γίνετε εκτός σύνδεσης.
Η αλήθεια είναι σε λογισμικό IOS το τελευταίο διάστημα, push notification από εθνική τράπεζα δεν μου έρχεται... πρέπει να μπω χειροκίνητα στην εφαρμογή NBG και μετα από 1-2 δευτερόλεπτα εμφανίζεται το notification για approval.
Λογικά με κάποιο update θα λυθεί... απλά το αναφέρω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Η αλήθεια είναι σε λογισμικό IOS το τελευταίο διάστημα, push notification από εθνική τράπεζα δεν μου έρχεται... πρέπει να μπω χειροκίνητα στην εφαρμογή NBG και μετα από 1-2 δευτερόλεπτα εμφανίζεται το notification για approval.
Λογικά με κάποιο update θα λυθεί... απλά το αναφέρω.
Μπες στην εφαρμογή.
Ρυθμίσεις.
Ειδοποιήσεις.
OTPs
Ενεργοποίησε το κουμπί. Στην ίδια ενότητα δείχνει επίσης και σε ποιες άλλες συσκευές λαμβάνεις ειδοποιήσεις.
Σε περίπτωση που αυτό δεν δουλεύει, απεγκατάσταση εγκατάσταση της εφαρμογής.
Επίσης αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση εφαρμογής και λογισμικού.
Αν η συσκευή σου είναι jailbroken τότε ίσως εκεί να είναι το πρόβλημα εξ αρχής.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις.
Επίσης μπορείς να κάνεις hard reset στην συσκευή πριν από όλα τα άλλα. Αν δεν ξέρεις πως πες μου το μοντέλο και θα σου πω.
 

Pantsitsi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα.
Συνδέεις την κάρτα της Ελληνικής τράπεζας σου με τη Revolut και μεταφέρεις χρήματα πολύ απλά και χωρίς προμήθειες. Δε ξέρω βέβαια τι γίνεται στα μεγάλα ποσά, αλλά όσες φορές έχω στείλει έως τώρα δεν έχω χρεωθεί προμήθεια. Η τράπεζα σου θα βλέπει την κίνηση ως «πληρωμή σε έμπορο».

Θα τα βάλεις σε ευρώ, θα τα μετατρέψεις σε λίρες (προτιμότερο καθημερινές για καλύτερη ισοτιμία) μέσω της εφαρμογής και αν περισέψουν θα τα ξαναμετατρέψεις σε ευρώ. ;)
Καλησπέρα
Θα μπορούσες να μου πεις τον τρόπο που συνδέω την κάρτα της ελληνικής τράπεζας με την Revolut;
 

pavlito

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Καλησπερα.Θα ταξιδεψω το Σεπτεμβριο Φιλιππινες,Ιαπωνια,Νοτια Κορεα.Γνωριζει καποιος αν μπορω να χρησιμοποιησω τη revolut σ αυτες τις χωρες;Η αν υπαρχει αντιστοιχη καρτα γι αυτες τις χωρες;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα
Θα μπορούσες να μου πεις τον τρόπο που συνδέω την κάρτα της ελληνικής τράπεζας με την Revolut;
Απλά την πρώτη φορά που θα κληθείς να ανεβάσεις λεφτά στον λογαριασμό σου της Revolut, θα επιλέξεις μέσω κάρτας. Φαντάσου ότι κάνεις ιντερνετική πληρωμή, ότι αγοράζεις κάτι, είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα! Πριν μια εβδομάδα μου ζήτησε επικαιροποίηση εγγράφων ταυτοποίησης και δεν δέχθηκε την ταυτότητα μου με έτος έκδοσης το 2008 ,πριν 15 χρόνια δηλαδή , άρα ληγμένη. Όσα έχουν αναφέρει τα υπόλοιπα παιδιά για την ημερομηνία λήξης των ''παλιών'' τύπου ταυτότητας ισχύει . Τελικά έκανα την διαδικασία με το δίπλωμα οδήγησης.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
209
Likes
1.058
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Τελικά στην επικαιροποίηση καταχωρούμε ΑΦΜ ή όχι και σε ποιά περίπτωση πρέπει να αναφέρουμε στη φορολογική δήλωση την ύπαρξη λογαριασμού εκτός Ελλάδας;αν υπάρχουν ειδικοί στο forum,ας μας διαφωτίσουν..
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Τελικά στην επικαιροποίηση καταχωρούμε ΑΦΜ ή όχι και σε ποιά περίπτωση πρέπει να αναφέρουμε στη φορολογική δήλωση την ύπαρξη λογαριασμού εκτός Ελλάδας;αν υπάρχουν ειδικοί στο forum,ας μας διαφωτίσουν..
Σήμερα που έκανα επικαιροποίηση δεν μου ζήτησε ΑΦΜ ούτε φορολογική. Απλά φωτογραφία το δίπλωμα οδήγησης και μια σέλφι . Να σημειώσω πως έχω αρκετά χρόνια Revolut.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
209
Likes
1.058
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Σήμερα που έκανα επικαιροποίηση δεν μου ζήτησε ΑΦΜ ούτε φορολογική. Απλά φωτογραφία το δίπλωμα οδήγησης και μια σέλφι . Να σημειώσω πως έχω αρκετά χρόνια Revolut.
Στη δική μου περίπτωση δεν ολοκληρώνεται η επικαιροποίηση,λόγω μη καταχώρησης ΑΦΜ ,με αποτέλεσμα να λαμβάνω συνεχώς emails σχετικά..
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Καλησπέρα! γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να μου μεταφέρει χρήματα φίλος μου ;δεν βγάζει επιλογές έχω δώσει iban,αλλά δεν έρχονται τα χρήματα.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα! γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να μου μεταφέρει χρήματα φίλος μου ;δεν βγάζει επιλογές έχω δώσει iban,αλλά δεν έρχονται τα χρήματα.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Εάν ο φίλος σου έχει και αυτός revolut και έχει τον αριθμό του τηλεφώνου σου, μπορεί να στα στείλει μέσω του app απλά πατώντας στον επαφή σου και αποστολή χρημάτων και τα εμφανίζει στον λογαριασμό σου σε λίγα δευτερόλεπτα.

Μέσω IBAN επειδή είναι ευρωπαϊκό IBAN της ρεβολουτ ενδεχομένως να μη φαίνονται τα χρήματα κατευθείαν εάν τα στέλνει από ελληνική τράπεζα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να μου μεταφέρει χρήματα φίλος μου ;δεν βγάζει επιλογές έχω δώσει iban,αλλά δεν έρχονται τα χρήματα.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Αν έχει revolut είναι το πιο απλό, μέσω του λογαριασμού του, αποστολή χρημάτων σε επαφή.
Αν όχι ίσως του κόβει την κατάθεση η τράπεζα του, ας το ψάξει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.423
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom