Revolut

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
καλημερα εχω βαλει 160 ευρω στην καρτα μου και ετοιμαζομαι για ταξιδι σαβατοκυριακου στην Βουλγαρια...ξερετε ποσο ποσο μπορω να βγαλω σε ΑΤΜ το μεγιστο και με ποιο τροπο ανεξοδα?
Μπορω σε οποιαδηποτε τραπεζα που δεν εχει το σημα EURONET να το κανω αυτο??? ευχαριστω!
Ξερετε μεχρι τι ποσο μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να εχω εξτρα προμηθεια?
Τράπεζα για ανάληψη με Revolut χωρίς προμήθεια στην Πολωνία ξέρει κανείς;
Βρισκετε τις ντοπιες τραπεζες στο google και αναγκαστικα τις δοκιμαζετε μεχρι να βρειτε μια που δε θα σας χρεωσει fee..πριν κανετε αναληψη λεει αν χρεωνει fee ή οχι διοτι πλεον κ μερικες ντοπιες χρεωνουν fee..
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Επειδή και εγώ πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω τη revolut στο εξωτερικό και δεν ξέρω πώς γίνεται θέλω μία βοήθεια εάν θέλω να πληρώσω π.χ. σε ξενοδοχείο ή σε ένα εστιατόριο τι είναι καλύτερο να τα μετατρέψω στο τοπικό νόμισμα ή μπορώ να πληρώνω σε ευρώ;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
καλημερα εχω βαλει 160 ευρω στην καρτα μου και ετοιμαζομαι για ταξιδι σαβατοκυριακου στην Βουλγαρια...ξερετε ποσο ποσο μπορω να βγαλω σε ΑΤΜ το μεγιστο και με ποιο τροπο ανεξοδα?
Μπορω σε οποιαδηποτε τραπεζα που δεν εχει το σημα EURONET να το κανω αυτο??? ευχαριστω!
Ξερετε μεχρι τι ποσο μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να εχω εξτρα προμηθεια?
Bulgaria – DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.

Τράπεζα για ανάληψη με Revolut χωρίς προμήθεια στην Πολωνία ξέρει κανείς;
Poland – Avoid Euronetu! You can use devices owned by PKO BP, PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, Planeta Plus.

Οι πληροφορίες δεν είναι τσεκαρισμένες, θέλουν εξακρίβωση.
Xρήσιμα links
Using Revolut abroad - Free withdraw ATM list (guide) - Finhack
The ultimative free ATM withdrawal list for travelling (by country)
 

topmar

Member
Μηνύματα
40
Likes
65
Τράπεζα για ανάληψη με Revolut χωρίς προμήθεια στην Πολωνία ξέρει κανείς;
Από περιέργεια και μόνο, γιατί να κάνεις ανάληψη Πολωνία;

Πήγα το καλοκαίρι που μας πέρασε, έμεινα 4 μέρες και παντού πλήρωνα με Revolut.

Στην ανάγκη, πάρε και λίγο ρευστό μαζί σου για αλλαγή στο τοπικό νόμισμα, στα σύνορα (εάν πας οδικώς) ή στο κέντρο των πόλεων (ανταλλακτήρια), ακόμα και στα ATM των Supermarket - Mall.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Poland – Avoid Euronetu! You can use devices owned by PKO BP, PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, Planeta Plus.
Η Santander χρεώνει στην Ισπανία και δεν χρεώνει στην Πολωνία; Ενδιαφέρον
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.730
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Από περιέργεια και μόνο, γιατί να κάνεις ανάληψη Πολωνία;

Πήγα το καλοκαίρι που μας πέρασε, έμεινα 4 μέρες και παντού πλήρωνα με Revolut.

Στην ανάγκη, πάρε και λίγο ρευστό μαζί σου για αλλαγή στο τοπικό νόμισμα, στα σύνορα (εάν πας οδικώς) ή στο κέντρο των πόλεων (ανταλλακτήρια), ακόμα και στα ATM των Supermarket - Mall.
Μα γιατί να πάω σε ανταλλακτήριο αν μπορώ να πάρω χρήματα από το ATM χωρίς προμήθεια;
 

ekaterga

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επειδή και εγώ πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω τη revolut στο εξωτερικό και δεν ξέρω πώς γίνεται θέλω μία βοήθεια εάν θέλω να πληρώσω π.χ. σε ξενοδοχείο ή σε ένα εστιατόριο τι είναι καλύτερο να τα μετατρέψω στο τοπικό νόμισμα ή μπορώ να πληρώνω σε ευρώ;
Την ίδια απορία έχω κι εγώ, σε λίγες μέρες που θα πάω στην Τουρκία.
Μπορώ μέσω της εφαρμογής να κάνω συνάλλαγμα τα ευρώ σε λίρες, και να πληρώνω έτσι ή να πληρώνω σε ευρώ; Τι συμφέρει περισσότερο;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μετατρέπεις το ευρώ σε λίρες κ πληρώνεις σε τοπικό νόμισμα.
Αν πληρώνεις σε ευρώ θα έχεις σίγουρα κάποια χασούρα από την ισοτιμία που θα δώσει η επιχείρηση. Για μικρά ποσά είναι αμελητέα αλλά γι αυτό έχεις τη ρεβολούτ, για ευκολία
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλησπέρα, ένα μέιλ μου ήρθε για δωρεάν premium για τρεις μήνες; Αξίζει;το έκανε κάνεις;σε ταξίδια να έχω μόνο την εικονική ή να παραγγείλω και την κανονική κάρτα; νομίζω δεν είναι απαραίτητο;Ελλάδα εσείς τη χρησιμοποιειτε; ή μόνο σε ταξίδια;
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Καλησπέρα, ένα μέιλ μου ήρθε για δωρεάν premium για τρεις μήνες; Αξίζει;το έκανε κάνεις;σε ταξίδια να έχω μόνο την εικονική ή να παραγγείλω και την κανονική κάρτα; νομίζω δεν είναι απαραίτητο;Ελλάδα εσείς τη χρησιμοποιειτε; ή μόνο σε ταξίδια;
και μένα μου ήρθε μολις…
Είναι 12 Μήνη η δέσμευση και μετά το τρίμηνο έχει χρέωση…..
εγώ θεωρώ ότι δε χρειάζεται αν κάνεις μερικά ταξίδια το χρόνο…..
μπορείς να βγάλεις κι άλλη μία εικονική στο σύζυγο,όπως έχουμε κάνει εμείς και έχετε και οι δυο όριο 2000 € χωρίς προμήθεια σε αγορές.
Η εικονική ειναι αρκετή….
Το nfc δεν χρειαζεται data οποτε την χρησιμοποιείς οποτεδήποτε…..
Πρακτικά τώρα,πως γίνετε η μετατροπή από ευρώ στο τοπικό νόμισμα απτην εφαρμογή;;;
Εκεί που λέει ανταλλαγή;;;;
Εγώ την χρησιμοποιούσα μονίμως σε ευρώ αλλά δεν ειδα έξτρα χρέωση…
Για ποιο λόγο να την χρησιμοποιησεις στην Ελλάδα;;;
Μόνο στις χώρες που δεν έχουν ευρώ..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δίκιο... Δεν ξέρω γιατί δεν σκέφτηκα να έχει κ ο σύζυγος μια ώστε να έχουμε διπλάσιο όριο... Με ανέπαφη μέσω κινητού μέχρι ποιο ποσό μπορείς να πληρώσεις; Αν κ προτιμώ να έχω ήδη πληρωμένο ξενοδοχείο για σιγουριά.... Δίκιο έχεις για την premium
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom