Revolut

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Τι εννοείς σε λογαριασμό εξωτερικού; Θέλεις να στείλεις σε Iban εξωτερικού εννοείς; 'Η σε επιχείρηση όπως booking κλπ? Μπορείς να κάνεις κανονικά έμβασμα αλλά το αν θα σου κρατήσει προμήθεια ή όχι εξαρτάται και από την τράπεζα υποδοχής.
Θέλω να πληρώνω το ενοίκιο μου μέσω revolut,από την ελληνική κρατάει 20 ευρώ.Ηθελα να τα αποφύγω
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θέλω να πληρώνω το ενοίκιο μου μέσω revolut,από την ελληνική κρατάει 20 ευρώ.Ηθελα να τα αποφύγω
Εγώ έκανα το χειμώνα έμβασμα σε λιθουανική εταιρεία και δεν κράτησε τίποτα. Ενημέρωσέ μας όταν το κάνεις να μάθουμε και μεις...
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Εγώ έκανα το χειμώνα έμβασμα σε λιθουανική εταιρεία και δεν κράτησε τίποτα. Ενημέρωσέ μας όταν το κάνεις να μάθουμε και μεις...
Ναι φυσικά.Επειδη ο ιδιοκτήτης δεν είναι Έλληνας,θα πρέπει να βάζω το ενοίκιο σε τράπεζα εξωτερικού.Φυσικα σύντομα θα ενημερώσω.Ευχαριστω.
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
Καλημέρα στην ομάδα! Δε γνωρίσω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά σε συναλλαγές με revolut ζητάνε μόνο το pin ή και ταυτότητα? Έχει ο αδερφός μου και σκέφτηκα να του την δανειστώ στο προσεχές μου ταξίδι στο Ηνωμένο Βασίλειο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλημέρα στην ομάδα! Δε γνωρίσω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά σε συναλλαγές με revolut ζητάνε μόνο το pin ή και ταυτότητα? Έχει ο αδερφός μου και σκέφτηκα να του την δανειστώ στο προσεχές μου ταξίδι στο Ηνωμένο Βασίλειο.
Ουτε pin!εκτος φανταζομαι αν ειναι πολυ μεγαλο το ποσο,ωστοσο επειδη χρησιμοποιουσαμε μονο ρεβο στο Λονδινο πριν 3 μηνες,δε βαλαμε καπου το pin
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα στην ομάδα! Δε γνωρίσω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά σε συναλλαγές με revolut ζητάνε μόνο το pin ή και ταυτότητα? Έχει ο αδερφός μου και σκέφτηκα να του την δανειστώ στο προσεχές μου ταξίδι στο Ηνωμένο Βασίλειο.
Ταυτότητα δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλημέρα στην ομάδα! Δε γνωρίσω αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν, αλλά σε συναλλαγές με revolut ζητάνε μόνο το pin ή και ταυτότητα? Έχει ο αδερφός μου και σκέφτηκα να του την δανειστώ στο προσεχές μου ταξίδι στο Ηνωμένο Βασίλειο.
Καθώς ο αδερφός μου έχει την Revolut Metal την χρησιμοποιώ τακτικά. Ποτέ μα πότε δεν μου έχουν ζητήσει ταυτότητα και μόνο στις αναλήψεις από ATM χρειάστηκα το pin.
Οπότε προχώρα ελεύθερα!
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
 

thanosfwto

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα πολυ ωραιο το σαιτ σας
ηθελα να θεσω μια απορια μου και εγω
ειμαι κατοχος revolut εχω και την φυσικη καρτα,ολα καλα με αυτην απλα παρατητησα οτι δεν εχει πολλες χωρες που μπορεις να κανεις "ανταλλαγη"μεσω της εφαρμογης
η ερωτηση μου ειναι η εξης.εχει μια αλλη ενοτητα που λεει "μετατροπεας" που εκει εχει αρκετες χωρες.αν παω σε μια χωρα π.χ βενεζουελα η κολομβια που δεν την εχει στις "ανταλλαγες" ενω στον "μετατροπεα"την εχει κανονικα θα μου κρατησει προμηθεια η θα διαβασει κανονικα την εφαρμογη και θα κανει την ισοτιμια μονη της;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
καλησπερα πολυ ωραιο το σαιτ σας
ηθελα να θεσω μια απορια μου και εγω
ειμαι κατοχος revolut εχω και την φυσικη καρτα,ολα καλα με αυτην απλα παρατητησα οτι δεν εχει πολλες χωρες που μπορεις να κανεις "ανταλλαγη"μεσω της εφαρμογης
η ερωτηση μου ειναι η εξης.εχει μια αλλη ενοτητα που λεει "μετατροπεας" που εκει εχει αρκετες χωρες.αν παω σε μια χωρα π.χ βενεζουελα η κολομβια που δεν την εχει στις "ανταλλαγες" ενω στον "μετατροπεα"την εχει κανονικα θα μου κρατησει προμηθεια η θα διαβασει κανονικα την εφαρμογη και θα κανει την ισοτιμια μονη της;;
Ο μετατροπέας είναι για να παρακολουθεί όποιος έχει τις τυχόν επενδύσεις του σε συνάλλαγμα ή πολύτιμα μέταλλα σε real time μορφή. Έχει όλα τα επίσημα νομίσματα, μέταλλα και κρυπτονομίσματα. Με μία λέξη χρηματιστήριο. Δεν έχει καμία σχέση με τη χρήση του λογαριασμού revolut για δημιουργία συναλλάγματος.
 

thanosfwto

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αρα μονο σε αυτες τις χωρες που εχει "ανταλλαγη"η εφαρμογη μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα revokut;
δηλαδη βραζιλια η ξερω γω βενεζουελα αν κανω αγορα με revolut θα με χρεωσει προμηθεια;;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom