Revolut

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Υπέροχα νέα! Προσθέσαμε 7 νέα νομίσματα για να τα έχετε στην κατοχή σας ή και να τα ανταλλάσσετε στον λογαριασμό σας στη Revolut, εκτός από την αποστολή εμβασμάτων!

Είστε έτοιμοι να γνωρίσετε τις νέες αφίξεις; Έχετε πλέον πρόσβαση σε:

🇨🇱 Πέσο Χιλής

🇨🇴 Πέσο Κολομβίας

🇪🇬 Αιγυπτιακή λίρα

🇮🇳 Ινδική ρουπία

🇰🇿 Τένγκε Καζακστάν

🇵🇭 Πέσο Φιλιππίνων

🇰🇷 Γουόν Νότιας Κορέας

Αποκτήστε ακόμη μεγαλύτερο έλεγχο των ταξιδιωτικών σας δαπανών όταν ανταλλάσσετε το νόμισμα εκ των προτέρων και το κρατάτε στον λογαριασμό σας.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Αυτο που μου κανει εντυπωση στη ρεβο ειναι πως ενω δεν εχει να αγορασεις καποια νομισματα κανει συναλλαγμα κανονικα..Δλδ τις προαλλες ημουν στα σκοπια και ηθελα να αγορασω δηναρια,αλλα δεν ειχε...Ωστοσο πληρωσα κανονικα με την καρτα που ειχε ευρω και εκανε αυτοματα τη μετατροπη
 
Last edited by a moderator:

gt13

Member
Μηνύματα
39
Likes
109
Καλησπέρα. Κ εγώ νέος στην revolut. Μόλις έκανα λογαριασμό, έκανα μια πρώτη μικρή κατάθεση κ περιμένω την κάρτα (6,99 κοστίζει η αποστολή)

Έχω κάποιες ερωτήσεις.
1. Δεν βρήκα βοσνιακο Μάρκο στην ανταλλαγή νομισμάτων. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω ανάληψη από τά εκεί ATMs χωρίς χρέωση?
2. Βρήκα σέρβικα δηνάρια. Πώς λειτουργεί ακριβώς; Ανταλλάσσω κάποια χρήματα από ευρώ σέ δηνάρια μέσα στην εφαρμογή. Κ μετά μπορώ να πληρώνω σέ pos χωρίς προμήθεια κ να βγάζω λεφτά από συνεργαζόμενα ATMs με την κάρτα revolut χωρίς χρέωση;;; Σωστά;;
3. Όταν κάνω τή μεταφορά η πχ τή μετατροπή στην εφαρμογή τού κινητού, θέλει κάποιο χρόνο να περαστεί αυτό στην κάρτα η γίνεται αμέσως;;;
4. Αν έχετε οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, παρατήρηση κτλ ευπρόσδεκτη!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλησπέρα. Κ εγώ νέος στην revolut. Μόλις έκανα λογαριασμό, έκανα μια πρώτη μικρή κατάθεση κ περιμένω την κάρτα (6,99 κοστίζει η αποστολή)

Έχω κάποιες ερωτήσεις.
1. Δεν βρήκα βοσνιακο Μάρκο στην ανταλλαγή νομισμάτων. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω ανάληψη από τά εκεί ATMs χωρίς χρέωση?
2. Βρήκα σέρβικα δηνάρια. Πώς λειτουργεί ακριβώς; Ανταλλάσσω κάποια χρήματα από ευρώ σέ δηνάρια μέσα στην εφαρμογή. Κ μετά μπορώ να πληρώνω σέ pos χωρίς προμήθεια κ να βγάζω λεφτά από συνεργαζόμενα ATMs με την κάρτα revolut χωρίς χρέωση;;; Σωστά;;
3. Όταν κάνω τή μεταφορά η πχ τή μετατροπή στην εφαρμογή τού κινητού, θέλει κάποιο χρόνο να περαστεί αυτό στην κάρτα η γίνεται αμέσως;;;
4. Αν έχετε οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, παρατήρηση κτλ ευπρόσδεκτη!
Απανταω απο το 2 και μετα..ναι αλλαζεις ενα ποσο σε δηναρια και οταν πληρωνεις τραβαει απο τα δηναρια...αν δε φτανει το ποσο των δηναριων πχ και εχεις μεσα κ ευρω θα το χρεωσει απο τα ευρω..οταν κανεις προσθηκη χρηματων απο την καρτα σου της ελληνικης τραπεζας στη ρεβολουτ γινεται αμεση η προσθηκη χρηματων οπως κ η μετατροπη σε οτι νομισμα θες..δικια μου συμβουλη ειναι να κανεις και μια εικονικη καρτα(τσαμπα)μεσα απ το απ και να την περασεις στο κινητο σου να πληρωνετε ανεπαφα κ απο εκει,λυνει αρκετα τα χερια σε ταξιδια!
 

gt13

Member
Μηνύματα
39
Likes
109
Απανταω απο το 2 και μετα..ναι αλλαζεις ενα ποσο σε δηναρια και οταν πληρωνεις τραβαει απο τα δηναρια...αν δε φτανει το ποσο των δηναριων πχ και εχεις μεσα κ ευρω θα το χρεωσει απο τα ευρω..οταν κανεις προσθηκη χρηματων απο την καρτα σου της ελληνικης τραπεζας στη ρεβολουτ γινεται αμεση η προσθηκη χρηματων οπως κ η μετατροπη σε οτι νομισμα θες..δικια μου συμβουλη ειναι να κανεις και μια εικονικη καρτα(τσαμπα)μεσα απ το απ και να την περασεις στο κινητο σου να πληρωνετε ανεπαφα κ απο εκει,λυνει αρκετα τα χερια σε ταξιδια!
Αν δεν φτάνουν τά δηνάρια κ χρεώσει από τά ευρώ σημαίνει ότι θα πάρει κ προμήθεια;;

Στην Βοσνία που δεν έχει Μάρκο η revolut τί κάνω; Πληρώνω σε ευρώ κ κρατάει προμήθεια;; Η προτιμότερο να βγάλω από ATM συνεργαζόμενα, να έχω μετρητά;

Δυστυχώς δεν έχει πληρωμή μέσω κινητού τό τηλέφωνο μου... οπότε τήν εικονική κάρτα δε μπορώ να την χρησιμοποιήσω

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Αν δεν φτάνουν τά δηνάρια κ χρεώσει από τά ευρώ σημαίνει ότι θα πάρει κ προμήθεια;;

Στην Βοσνία που δεν έχει Μάρκο η revolut τί κάνω; Πληρώνω σε ευρώ κ κρατάει προμήθεια;; Η προτιμότερο να βγάλω από ATM συνεργαζόμενα, να έχω μετρητά;

Δυστυχώς δεν έχει πληρωμή μέσω κινητού τό τηλέφωνο μου... οπότε τήν εικονική κάρτα δε μπορώ να την χρησιμοποιήσω

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Οχι δε παιρνει προμηθεια αν χρεωσει σε ευρω αν δεν εχεις δηναρια...τωρα για τη Βοσνια αν δε υπαρχει το νομισμα ηδη μεσα στη ρεβολουτ ισως απλα εχεις χρεωσεις κ προμηθειες οπως με την οποιαδηποτε αλλη καρτα,δεν εχω ιδεα τι γινεται σ αυτη τη περιπτωση
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Αν δεν φτάνουν τά δηνάρια κ χρεώσει από τά ευρώ σημαίνει ότι θα πάρει κ προμήθεια;;

Στην Βοσνία που δεν έχει Μάρκο η revolut τί κάνω; Πληρώνω σε ευρώ κ κρατάει προμήθεια;; Η προτιμότερο να βγάλω από ATM συνεργαζόμενα, να έχω μετρητά;

Δυστυχώς δεν έχει πληρωμή μέσω κινητού τό τηλέφωνο μου... οπότε τήν εικονική κάρτα δε μπορώ να την χρησιμοποιήσω

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Μια χαρά δουλεύει και με μάρκο βοσνιας
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Ok καλό αυτό. Αλλά δεν το είδα στην λίστα. Γίνεται αυτόματα η αλλαγή από ευρώ να φανταστώ;
Καλού κακού κρατά μαζί σου κ μετρητά Ευρώ γιατί αρκετοί δεν είχαν pos
 
Last edited:

nico4gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Αριζόνα
Ok καλό αυτό. Αλλά δεν το είδα στην λίστα. Γίνεται αυτόματα η αλλαγή από ευρώ να φανταστώ;
Η συναλλαγή γίνεται αυτόματα σε μάρκο αν πληρώσεις με κάρτα ρεβολουτ.
Όμως πολλά μαγαζιά δεν έχουν pos.
Πέρσι μόνο μια τράπεζα δεν χρέωνε προμήθεια για ανάληψη μετρητών από ΑΤΜ με ρεβολουτ στη Βοσνία . Νομίζω ήταν η ziraat.
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω πληρωμή μέσω revolut σε λογαριασμό εξωτερικου και αν έχει χρέωση;Πόσο κοντά στα 400 ευρώ.Παλι σε ευρώ.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω πληρωμή μέσω revolut σε λογαριασμό εξωτερικου και αν έχει χρέωση;Πόσο κοντά στα 400 ευρώ.Παλι σε ευρώ.
Τι εννοείς σε λογαριασμό εξωτερικού; Θέλεις να στείλεις σε Iban εξωτερικού εννοείς; 'Η σε επιχείρηση όπως booking κλπ? Μπορείς να κάνεις κανονικά έμβασμα αλλά το αν θα σου κρατήσει προμήθεια ή όχι εξαρτάται και από την τράπεζα υποδοχής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom