Revolut

ravT

Member
Μηνύματα
141
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Παιδιά είμαστε; Εγώ είπα ότι εγώ και ένας φίλος μου, αμφότεροι με λογαριασμούς εθνικής τράπεζας είδαμε το έμβασμα μέσα σε 24 ώρες. Δεν είπα ότι κάνετε λάθος. Αναρρωτήθηκα ΠΟΣΟ πιο γρήγορα εμφανίζεται το "γρήγορο" έμβασμα! Αν είναι δυνατόν δηλαδή!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Και έμενα τα 10 ΕΥΡΩ που έστειλα από Eurobank σε 1 μέρα είχαν μπει! Μπορεί να μας πει κάποιος @taver αν ξέρει τι παίζει από Πειραιώς με το γρήγορο έμβασμα ?
εκανες εμβασμα 10 ευρω;;; με 1 ευρω προμηθεια ειναι 10%!! εγω κανω εμβασμα απο 300 και πανω.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
εκανες εμβασμα 10 ευρω;;; με 1 ευρω προμηθεια ειναι 10%!! εγω κανω εμβασμα απο 300 και πανω.
Ναι έβαλα πριν κάποιες μέρες τα 10€ που θέλει για να μπορείς να παραλάβεις την κάρτα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μιας και επιστρέψαμε από το ταξίδι και την χρήση της Revolut να πω πως είμαι 100% ευχαριστημένος από την χρήση της κάρτας. Επίσης είναι απίστευτα ωραίο, με το που κάνεις χρήση της κάρτα σου έρχεται ειδοποιήση στην εφαρμογή του κινητού με το ποσό που πλήρωσες στο τοπικό νόμισμα και πόσο σε € με την αυτόματη μετατροπή. Νομίζω πως κάθε ταξιδιώτης πρέπει να την έχει.
 

kyriakosv

Member
Μηνύματα
41
Likes
3
Επειδή διάβασα διάφορα,

Με κάθε top-up παίρνει προμήθεια; Συγκρεκριμένο ποσό ή ποσοστό;

Ευχαριστώ
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Υπαρχει τρόπος να βάλουμε χρήματα στην Revolut καρτα μας χωρις να φάνει ο αποστολέας??? Προσπαθω να βρω εναν τροπο να μην καταθεσω χρηματα απο τραπεζικο λογαριασμο, ούτε να κανω μεταφορα μεσω e-banking.
Πως μπορούμε πχ ενα πόσο 500e να μπουν στον Revolut λογαριασμο μας χωρις να φαινεται ο καταθετης, και κυριως οτι ειμαστε οι ίδιοι -αρα να ελεγθει απο εφορια, κτλπ-
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Δε νομίζω να γίνεται έτσι όπως το λες.
Ούτως ή άλλως για 500 ευρώ, αν δε γίνεται κατ' εξακολούθηση, δε θα υπάρξει θέμα με την εφορία (κατά πάσα πιθανότητα)
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Εγώ την χρησιμοποιώ πάνω από 1 χρόνο και μετά τις αυξήσεις των ελληνικών τραπεζών σε γελοίο σημείο, για μένα ειναι μονόδρομος. Επίσης πρόσφατα πήρε έγκριση από την ευρωζώνη για ένταξη στο ταμείο χρηματοπιστωτικής σταθερότητας, άρα ειναι εγγυημένο το ποσό έως 100000 ευρώ. Το support έχει βελτιωθεί, αν και ακόμα χάνουν την μπάλα με τόσες εγγραφές που έχουν ημερησίως. Επίσης οι υπηρεσίες που βάζουν στη συνδρομή, ειναι πολύ δελεαστικές (ταξ, ασφάλεια, priority pass κλπ.). Ειναι καθαρά κάρτα για ταξιδιώτες.
Tips : εάν κάνετε ανάληψη το ΣΚ, σας κρατάει περίπου 1% παραπάνω επειδή ειναι κλειστές οι χρηματαγορές.


Υπαρχει τρόπος να βάλουμε χρήματα στην Revolut καρτα μας χωρις να φάνει ο αποστολέας??? Προσπαθω να βρω εναν τροπο να μην καταθεσω χρηματα απο τραπεζικο λογαριασμο, ούτε να κανω μεταφορα μεσω e-banking.
Πως μπορούμε πχ ενα πόσο 500e να μπουν στον Revolut λογαριασμο μας χωρις να φαινεται ο καταθετης, και κυριως οτι ειμαστε οι ίδιοι -αρα να ελεγθει απο εφορια, κτλπ-
Ναι, μέσω PayPal.
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγώ την χρησιμοποιώ πάνω από 1 χρόνο και μετά τις αυξήσεις των ελληνικών τραπεζών σε γελοίο σημείο, για μένα ειναι μονόδρομος. Επίσης πρόσφατα πήρε έγκριση από την ευρωζώνη για ένταξη στο ταμείο χρηματοπιστωτικής σταθερότητας, άρα ειναι εγγυημένο το ποσό έως 100000 ευρώ. Το support έχει βελτιωθεί, αν και ακόμα χάνουν την μπάλα με τόσες εγγραφές που έχουν ημερησίως. Επίσης οι υπηρεσίες που βάζουν στη συνδρομή, ειναι πολύ δελεαστικές (ταξ, ασφάλεια, priority pass κλπ.). Ειναι καθαρά κάρτα για ταξιδιώτες.
Tips : εάν κάνετε ανάληψη το ΣΚ, σας κρατάει περίπου 1% παραπάνω επειδή ειναι κλειστές οι χρηματαγορές.




Ναι, μέσω PayPal.

Eυχαριστω για την απαντηση :)
Αλλα και αυτο δεν βοηθαει πολυ γιατι και το paypal θελει φορτιση απο τραπεζικο λογαριασμό,οποτε ειναι το ιδιο, αφου φαινεται η μεταφορα χρηματων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.929
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom