Revolut

D

Delmem38110

Guest
uber μόνο με Apple Pay η pay pal. και στα δυο βάζεις φυσικά ρεβολουτ.
επίσης καλό θα είναι να δίνεις το δικαίωμα στην εφαρμογή τους να ξέρει που βρίσκεσαι για να μην έχεις στο μέλος τέτοιου είδους προβλήματα με την αλλαγή τοποθεσίας. τουλάχιστον όσο ταξιδεύεις..
κανονικά έπρεπε να ζητήσει έγκριση μέσω εφαρμογής και όχι με μήνυμα.
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
Καλησπέρα σας έχει στείλει κανένας χρήματα από την yes visa της eurobank στην Revolut?
Πήρε επιστροφή 1%?
ευχαριστω
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Έχει κάνει κάποιος την 3μηνη δοκιμή με την Revolut? μετά σε αναγκάζει να κάνεις την αναβάθμιση;
Συμφέρει να το ενεργοποιήσω λέτε πριν από ταξίδι στην Αμερική;
 
D

Delmem38110

Guest
προσοχη,
αλλάζουν σταδιακά παλιές κάρτες χωρίς να έχουν λήξει δωρεάν.
να κοιτάτε τα μειλ και την εφαρμογή.
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Έχει κάνει κάποιος την 3μηνη δοκιμή με την Revolut? μετά σε αναγκάζει να κάνεις την αναβάθμιση;
Συμφέρει να το ενεργοποιήσω λέτε πριν από ταξίδι στην Αμερική;
Δε νομίζω να σε υποχρεώνει να κάνεις αναβάθμιση.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Γνωρίζει κάποιος ΑΤΜ without fees στο Βουκουρέστι ή στο τοπικό αεροδρόμιο ;
 
Μηνύματα
20
Likes
15
Καλησπέρα σας,
Επειδή έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την revolut, έχω ενεργή κάρτα βέβαια.
Θα πάμε Πάσχα Βουκουρέστι και διάβασα ότι είναι ένας καλός τρόπος να πληρώνεις με revolut.
Μέχρι στιγμής έχω καταλάβει τα εξής
1. Αξίζει να κάνεις συνάλλαγμα μέσω revolut Δευτ έως Παρασκευή. Να τα κάνω Λέου Ρουμανίας και εάν μείνει κάτι πάλι να τα κάνω ευρώ.
2. Μπορώ να κάνω ανάληψη 200€ το μήνα /μέχρι 5 φορές συνολικά.
3. Δοκίμασα μέσω χρωστικής να βάλω ένα μικρό ποσό κατευθείαν στην revolut. Και δεν έχει χρέωση 1 ευρώ όπως το έμβασμα.
Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο όσον αφορά την κάρτα στο ταξίδι μου;
Με Uber δεν ισχύει; Θέλει να βάλεις την κάρτα μέσω Gpay; Σωστά κατάλαβα;
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλησπέρα σας,
Επειδή έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την revolut, έχω ενεργή κάρτα βέβαια.
Θα πάμε Πάσχα Βουκουρέστι και διάβασα ότι είναι ένας καλός τρόπος να πληρώνεις με revolut.
Μέχρι στιγμής έχω καταλάβει τα εξής
1. Αξίζει να κάνεις συνάλλαγμα μέσω revolut Δευτ έως Παρασκευή. Να τα κάνω Λέου Ρουμανίας και εάν μείνει κάτι πάλι να τα κάνω ευρώ.
2. Μπορώ να κάνω ανάληψη 200€ το μήνα /μέχρι 5 φορές συνολικά.
3. Δοκίμασα μέσω χρωστικής να βάλω ένα μικρό ποσό κατευθείαν στην revolut. Και δεν έχει χρέωση 1 ευρώ όπως το έμβασμα.
Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο όσον αφορά την κάρτα στο ταξίδι μου;
Με Uber δεν ισχύει; Θέλει να βάλεις την κάρτα μέσω Gpay; Σωστά κατάλαβα;
1. Ναι
2. Ναι
3. Ναι. Έχει όμως κάποιο όριο το μήνα για κατάθεση, νομίζω 400 ευρώ το μήνα. Μετά απο αυτό το ποσό έχει κάποια χρέωση.

Δε χρειάζεται να προσέξεις κάτι. Συμβουλή, έχε την revolut μαζί σου και cash σε ευρώ. Χρησιμοποίησε την revolut όπου μπορείς και κάνε τα μετρητά σου στο τοπικό νόμισμα όταν βρεις ανταλλακτήριο. Μην κάνεις ανάληψη από την ρέβολουτ δεν υπάρχει λόγος.

Uber ισχύει κανονικά, εάν δε δέχεται το Uber την κάρτα σου τότε δοκίμασε να συνδέσεις την Revolut με το Google pay και μετά το google pay στο Uber.
 
Μηνύματα
20
Likes
15
1. Ναι
2. Ναι
3. Ναι. Έχει όμως κάποιο όριο το μήνα για κατάθεση, νομίζω 400 ευρώ το μήνα. Μετά απο αυτό το ποσό έχει κάποια χρέωση.

Δε χρειάζεται να προσέξεις κάτι. Συμβουλή, έχε την revolut μαζί σου και cash σε ευρώ. Χρησιμοποίησε την revolut όπου μπορείς και κάνε τα μετρητά σου στο τοπικό νόμισμα όταν βρεις ανταλλακτήριο. Μην κάνεις ανάληψη από την ρέβολουτ δεν υπάρχει λόγος.

Uber ισχύει κανονικά, εάν δε δέχεται το Uber την κάρτα σου τότε δοκίμασε να συνδέσεις την Revolut με το Google pay και μετά το google pay στο Uber.
Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Έτσι το είχα στο νου μου, λέου στη revolut και να κάνω λέου κακ στο Βουκουρέστι, έμαθα ότι στο κέντρο δεν θυμάμαι τώρα την πλατεία, κάνεις συνάλλαγμα μια χαρά.
Έχω βάλει ήδη Gpay στο Uber για να είμαι ήσυχη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom