Revolut

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ναι αλλά αυτό το να βγάλω τοπικό νόμισμα εκεί δεν θα υπάρξει προμήθεια στην μετατροπή ;;;
Τα μετατρεπεις εσυ επιτοπου μεσω εφαρμογης ή απ οταν βαλεις τα λεφτα μεσα στη ρεβολουτ..γενικα προμηθειες δε παιρνει η ρεβολουτ ΕΚΤΟΣ σαβ/κυρ και αργιων!οπου κ παλι η προμηθεια που παιρνει τοτε ειναι μηδαμινη σε σχεση με των ανταλλακτηριων
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Το καλοκαίρι θα ταξιδέψω σε Νορβηγία Σουηδία Δανία διαδοχικά για 10 Μέρες.Μπορω να βάλω χρήματα σε ρεβολουτ όπου θα υπάρχουν χρήματα σε κάθε τοπικό νόμισμα πχ 800 ευρώ νορβηγικές κορώνες άλλα τόσα σουηδικές και άλλα τόσα δανικές ή πρέπει όταν πηγαίνω από χώρα σε χώρα να κάνω την μετατροπή
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το καλοκαίρι θα ταξιδέψω σε Νορβηγία Σουηδία Δανία διαδοχικά για 10 Μέρες.Μπορω να βάλω χρήματα σε ρεβολουτ όπου θα υπάρχουν χρήματα σε κάθε τοπικό νόμισμα πχ 800 ευρώ νορβηγικές κορώνες άλλα τόσα σουηδικές και άλλα τόσα δανικές ή πρέπει όταν πηγαίνω από χώρα σε χώρα να κάνω την μετατροπή
Μπορεις
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.351
Likes
5.003
Η Revolut πλέον χρεώνει για την φόρτιση του λογαριασμού. Όχι όμως με όλους τους τρόπους πληρωμής. Με άλφα business χρεωστική και Apple Pay για το ποσό των 1000 ευρώ ζήτησε 13,35€. Για το ίδιο ποσό, πάλι με Apple Pay και πιστωτική άλφα (όπου τελικά έγινε η συναλλαγή) δεν ζήτησε απολύτως τίποτε.
Μένει να δούμε άλλες κάρτες και τράπεζες.
00243546-1627-4A90-96D9-72DB8E83E617.jpeg
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Η Revolut πλέον χρεώνει για την φόρτιση του λογαριασμού. Όχι όμως με όλους τους τρόπους πληρωμής. Με άλφα business χρεωστική και Apple Pay για το ποσό των 1000 ευρώ ζήτησε 13,35€. Για το ίδιο ποσό, πάλι με Apple Pay και πιστωτική άλφα (όπου τελικά έγινε η συναλλαγή) δεν ζήτησε απολύτως τίποτε.
Μένει να δούμε άλλες κάρτες και τράπεζες.
View attachment 423585
Εθνικη και Πειραιως δε χρεωνουν τιποτα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Για euro bank γνωρίζεις κάτι ;θα βάλω το πρωί
Δεν εχω αλλα δε νομιζω να υπαρχει θεμα,προσπαθειτε με μικρα ποσα οχι απευθειας χιλιαρικα γιατι τοτε ισως φανει υποπτο ή μπορει να εχει χρεωση οπως και στον απο πανω συμφορουμιτη,υποθετω!
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Δεν εχω αλλα δε νομιζω να υπαρχει θεμα,προσπαθειτε με μικρα ποσα οχι απευθειας χιλιαρικα γιατι τοτε ισως φανει υποπτο ή μπορει να εχει χρεωση οπως και στον απο πανω συμφορουμιτη,υποθετω!
Αυτό το ύποπτο…προχθές μπλόκαρε την συναλλαγή μου με την booking ως ύποπτη και δεν τον άφηνε να πάρει προκαταβολή 🤣
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Μου φαινετε εχει ξανα αναφερθει πως η booking δε δεχετε τη ρεβο ως καρτα πληρωμης
Μια χαρά την δέχεται η Booking τη revolut, τουλάχιστον σε εμένα εδώ και κάποια χρόνια, μέχρι πριν λίγες ώρες.

Αυτό με την χρέωση για φόρτιση του λογαριασμού, νομίζω ότι το είχα διαβάσει σε πρόσφατους όρους, στους οποίους δεν έδωσα μεγάλη σημασία τότε, αφού συνέχιζε να μου φορτίζει με πιστωτική Alpha. Ελπίζω να μην έχουμε καμία τέτοια εξέλιξη.
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.306
Πρωτη φορα χρηστης της Revolut, 4 κρατησεις μεσω booking/revolut 23/01 χωρις προβλημα! Και την στιγμη της κρατησης η Revolut δεν ειχε το αντικρισμα, δηλ. ειχε $5 μονο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom