Revolut

tatooine

Member
Μηνύματα
1.416
Likes
5.229
Σε αρκετά μπαράκια μάλιστα δεν υπήρχε άλλη επιλογή.
Τα μπαράκια όλοι γνωρίζουμε ότι λατρεύουν τα μετρητά λόγω του φιλοδωρήματος και είναι ο μόνος λόγος που τσινάνε. Σε αρκετά από αυτά σε παραπέμπουν σε ATM μέσα στο κατάστημα η στα πιο κοντινά.
Η πλειοψηφία παίρνουν την κάρτα σου και στην επιστρέφει όταν κλείσεις τον λογαριασμό με το φιλοδώρημα χρεωμένο.
Βέβαια δεν υπάρχει ωραιότερο θέαμα να βλέπεις ένα πάγκο γεμάτο δολάρια γιατί δεν τα μαζεύουν αμέσως.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Δε θα 'χετε προβλημα, εκτός από ορισμένου τύπου καταστήματα (π.χ. ταχυφαγεία) που έχει ένδειξη για υποχρεωτική πληρωμή με κάρτα, τα δέχονται παντού. Σε αρκετά μπαράκια μάλιστα δεν υπήρχε άλλη επιλογή.
Ευχαριστώ, για αυτό θα έχουμε και χρήματα στην revolut ώστε αν δεν υπάρχει λύση των μετρητών να χρησιμοποιήσουμε εκεί
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Χάιλαντς, Σκωτία
Καλησπέρα σε όλους!!
Μια σύντομη ερωτησούλα, έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από τους χρόνους παράδοσης της κάρτας? Το αίτημα έγινε αρχές Μαρτίου με ημερομηνία παραλαβής ( με βάση την εφαρμογή) στις 15/03. Το ταξίδι για το οποίο την θέλαμε πέρασε, στο οποίο και κάναμε χρήση της ψηφιακής χωρίς κανένα θέμα. Είχα την ελπίδα ότι μέχρι τέλος του μήνα θα είχε εμφανιστεί και η κάρτα αλλά δεεεν. Τα αγαπημένα ΕΛΤΑ επίσης δεν έχουν ιδέα καθώς ρώτησα. Στην εφαρμογή μου δίνει την επιλογή να παραγγείλω καινούργια χωρίς χρέωση, αλλά μήπως κάποια στιγμή εμφανιστεί η πρώτη? Πόσο να περιμένω άραγε?
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
220
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλησπέρα σε όλους!!
Μια σύντομη ερωτησούλα, έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από τους χρόνους παράδοσης της κάρτας? Το αίτημα έγινε αρχές Μαρτίου με ημερομηνία παραλαβής ( με βάση την εφαρμογή) στις 15/03. Το ταξίδι για το οποίο την θέλαμε πέρασε, στο οποίο και κάναμε χρήση της ψηφιακής χωρίς κανένα θέμα. Είχα την ελπίδα ότι μέχρι τέλος του μήνα θα είχε εμφανιστεί και η κάρτα αλλά δεεεν. Τα αγαπημένα ΕΛΤΑ επίσης δεν έχουν ιδέα καθώς ρώτησα. Στην εφαρμογή μου δίνει την επιλογή να παραγγείλω καινούργια χωρίς χρέωση, αλλά μήπως κάποια στιγμή εμφανιστεί η πρώτη? Πόσο να περιμένω άραγε?
Τη δική μου την παρήγγειλα 21 Μαρτίου και την έλαβα προχθές. Σχετικά γρήγορα δηλαδή. Βέβαια μέσα στην εφαρμογή φαίνεται ότι είναι ακόμα καθ οδόν ενώ εγώ την έχω ενεργοποιήσει και χρησιμοποιήσει!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Συνήθως έρχεται σε 10 μέρες. Αν έχεις δυνατότητα για παραγγελία χωρίς χρέωση κάντο. Αν έρθει μπορείς να ενεργοποιήσεις και τις 2. ( Τη 2η σε άλλο όνομα η σαν δεύτερη στο ίδιο)
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Χάιλαντς, Σκωτία
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Μάλλον χάθηκε κάπου η δική μου και τζάμπα κατηγορώ το ΕΛΤΑ της περιοχής μου :haha: Θα παραγγείλω καινούργια αφού μου δίνει την επιλογή και ελπίζω αυτή τη φορά να έρθει 🤞
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Eλαβα αυτο...

Data protection and confidentiality
At this moment, other Revolut customers can't see much information about you. However, once the changes have been made, your friends will be able to see:
  • Your full name and profile picture, if they match your username (revtag) exactly while searching
  • The Revolut plan you’ve signed up to
If you don’t want to disclose these details, you can disable this in your privacy settings.​
What do I need to do?
You don't need to do anything. If you’re not happy with the changes, you can close your Revolut account at any time, but we'd be sad to see you go.
If you have any questions about these changes, you can reach us 24/7 through our in-app customer support chat.​
 

poised

Member
Μηνύματα
874
Likes
6.469
Αν πας στο security and privacy μέσα στο λογαριασμό σου θα δεις μία κατηγορία marketing. Εκεί μπορείς να κλείσεις ότι δεν σου αρέσει. Επίσης στο ίδιο σημείο στην κατηγορία payments έχει ένα που λέει "discoverable by revtag" και near me. Μπορείς να κλείσεις ότι από αυτά δεν χρησιμοποιείς εκεί ή γενικά.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
καλημερα εχω βαλει 160 ευρω στην καρτα μου και ετοιμαζομαι για ταξιδι σαβατοκυριακου στην Βουλγαρια...ξερετε ποσο ποσο μπορω να βγαλω σε ΑΤΜ το μεγιστο και με ποιο τροπο ανεξοδα?
Μπορω σε οποιαδηποτε τραπεζα που δεν εχει το σημα EURONET να το κανω αυτο??? ευχαριστω!
Ξερετε μεχρι τι ποσο μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να εχω εξτρα προμηθεια?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
καλημερα εχω βαλει 160 ευρω στην καρτα μου και ετοιμαζομαι για ταξιδι σαβατοκυριακου στην Βουλγαρια...ξερετε ποσο ποσο μπορω να βγαλω σε ΑΤΜ το μεγιστο και με ποιο τροπο ανεξοδα?
Μπορω σε οποιαδηποτε τραπεζα που δεν εχει το σημα EURONET να το κανω αυτο??? ευχαριστω!
Ξερετε μεχρι τι ποσο μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να εχω εξτρα προμηθεια?
Σε AMT "συμβατικής" τράπεζας, όχι euronet κλπ.
Δε θυμάμαι αν χρεώνουν fees οι τράπεζες στη Βουλγαρία, αν θυμάμαι καλά όχι, μη σε πάρω όμως στο λαιμό μου.
Μπορείς να βγάλεις μέχρι το αντίστοιχο των 200 ευρώ το μήνα (κάτι λιγότερο από 400 λέβα) χωρίς προμήθεια από τη Revolut (αν κάνεις ανάληψη Σάββατο φρόντισε να έχεις μετατρέψει από Παρασκευή τα ευρώ σε λέβα για να μη σου χρεώσει προμήθεια ΣΚ).
Για μετατροπές νομισμάτων (πχ από ευρώ σε λέβα και το αντίστροφο) έως 1000 ευρώ το μήνα δε χρεώνεσαι προμήθεια. Εάν έχεις για παράδειγμα πορτοφόλι μόνο σε ευρώ και κάνεις συναλλαγές (αγορές/αναλήψεις) σε λέβα καθημερινές μέχρι αυτό το ποσό, δε θα σε χρεώσει επιπλέον προμήθεια
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.241
Likes
6.700
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Τράπεζα για ανάληψη με Revolut χωρίς προμήθεια στην Πολωνία ξέρει κανείς;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom