Road Trip - Γαμήλιο

johnyb

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΔΙΚΩΣ ΜΙΛΑΝΟ - ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΣΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.
ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΤΛΠ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ROAD TRIP
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Εγώ πάλι το βρίσκω ρομαντικό αλλά Μιλάνο-Βαρκελώνη σε 10 μέρες και πίσω υποθέτω θα κατακουραστείτε να τρέχετε.Εκτός αν εννοείς αεροπωρικώς μέχρι Μιλάνο,ενοικίαση αυτοκινήτου το οποίο θα παραδώσετε στη Βαρκελώνη κι απο κει επιστροφή πάλι αεροπορικώς.Εναλλακτικά αν οι μέρες δεν δύναται να αυξηθούν διάλεξε ένα μικρότερο σε χιλιόμετρα road trip,μερικά μικρά ρομαντικά ξενοδοχεία όχι απαραίτητα μέσα σε πόλεις και απολαύστε το!
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
ούτε εγώ θα το επέλεγα για γαμήλιο... το έτερον ήμισυ συμφωνει;
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΔΙΚΩΣ ΜΙΛΑΝΟ - ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΣΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.
ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΤΛΠ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ROAD TRIP
Καλως ηρθες στο travelstories johnyb
Μια παράκληση -- συμφωνα με τους κανόνες δεν γράφουμε τα μηνύματά μας με κεφαλαία
Όσο για την ιδέα σου, αν σε αυτές τις 10 μέρες είναι και η επιστροφή μέσα τότε καλύτερα να μην το επιχειρήσεις --- θα σας φάνε τα χιλιόμετρα και θα δείτε ελάχιστα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
& το δικό μας ταξίδι του μέλιτος είχε μορφή road trip & δεν το μετανιώσαμε!
Απλά κοίτα ώστε να μην βγουν πολύ φορτωμένες οι μέρες σε χιλιόμετρα.
Το συγκεκριμενο πλάνο μου φαινεται ζόρικο για τις 10 μερες. δωσε λιγο περισσότερες πληροφοριες σχετικά με μερες, διανυκτερευσεις ανα μερος και διαδρομη
 

johnyb

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Αρχικά θέλω να σας ευχαριστήσω για το καλωσορισμά σας.
Γνωρίζουμε ότι θα είναι κουραστικό το ταξίδι αλλά θεωρούμε αυτά που βιώνει κανείς πραγματοποιώντας road trip είναι κάτι το ξεχωριστό.
Μιλάνο θα πάμε αεροπορικώς θα μείνουμε 2 ημέρες , μετα θα κόψουμε την διαδρομή κάπου στην μέση (π.χ.avignon 1 ημέρα) ,την επόμενη θα φτασουμε βαρκελώνη (4 ημέρες) και μένουν άλλες 3 ημέρες για επιστροφή τις οποίες θα κατανέμουμε κάπως αντίστοιχα με το προηγούμενο πλάνο.

15 16 Ιουνίου Μιλάνο
17 Avignon
18 19 20 21 Barcelona
22 ??
23 ??
24 ?? επιστροφή για Αθήνα ή 25 επιστροφή για Αθήνα

Τι λέτε???

Εννοείτε συμφωνεί και έτερον ήμισυ;)

οι απαντησεις σας πολυ πολυ χρησιμες για καποιον που ειναι των ταξιδιων αλλα που δεν εχει κανει ποτε του road trip.

ευχαριστω εκ' των προτερων!!
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.796
Να υποθέσω επιστρέφεις πάλι από Μιλάνο;
22 Girona-Banyoles-Besalu-Figueres(διανυκτέρευση)
23 Μασσαλία-Κάννες-Νίκαια.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Καλώς όρισες καταρχάς...

Αν το έχεις ήδη αποφασίσει έχει καλώς αν όχι θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς γιατί μιλάμε για πάνω απο 2000 χιλιόμετρα σε 10 μέρες...μετά θα περάσεις "γλύφοντας" όλη τη cote d' azur χωρίς να τη ρίξεις ένα βλέμμα;;

Ανάμεσα απο Μιλάνο και Βαρκελώνη υπάρχουν τόσα να δεις που ίσως χρειαστούν και 4 με 5 8ημερα ταξίδια ...μπορείς όμως να κάνεις πιο ήρεμο road trip πηγαίνοντας λίμνες Κόμο και Λουγκάνο, Βερόνα (Ρωμαίος και Ιουλιέτα) και Βενετία (ότι και να πεί κανείς γι΄αυτήν είναι λίγο)...και επιστροφή σε Μιλάνο....
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Όντως πολλά τα χιλιόμετρα. Με αφετηρία το μιλανο υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές ενδιαφέρουσες διαδρομές αν κανεις δεύτερες σκέψεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom