Αυστρία Γερμανία Ιταλία Κροατία Μαυροβούνιο Σλοβενία Roadtrip από τον Όλυμπο ως τις Άλπεις και τους Δολομίτες...

kapetanore

Member
Μηνύματα
63
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
Rosa, nenena εντάξει το πήρα το μύνημα...ξεκίνησα ήδη να ψάχνω στα κιτάπια της μνήμης μου πληροφορίες, εικόνες και συναισθήματα που έχω για τον αγαπημένο μου Όλυμπο. Η θεϊκότητα που εκπέμπει αυτό το βουνό με έχει κάνει έναν φανατικό πιστό του! Σεβασμός και συχνές επισκέψεις στον "ναό" των βουνών της Ελλάδας λοιπόν...
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τζαμάικα
Soctama δυστυχώς μας τελείωσαν οι Άλπεις και οι Δολομίτες. Βλέπω πολύ ενδιαφέρον όμως στο forum για ορειβατικά δρώμενα και με χαροποιεί ιδιαίτερα. Θα επιστρέψω με ό,τι νεότερο έχω!
Θα χαρώ πολύ να κανονίσουμε και μαζί μια ανάβαση στον Όλυμπο που ακόμα δεν έχω επισκεφτεί και πολύ θα ήθελα.. Μιας και είσαι γνώστης του βουνού θα ήταν τέλεια εμπειρία για μένα.. Όλα αυτά όπως βλεπεις στην υπογραφή μου, ελπίζω να τα κανονίσουμε μετά απο 8 μήνες..

Δεν θα χαθώ και τελείως.. Θα μπαίνω να διαβάζω καμια ιστορία όταν μπορώ..!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Θα χαρώ πολύ να κανονίσουμε και μαζί μια ανάβαση στον Όλυμπο που ακόμα δεν έχω επισκεφτεί και πολύ θα ήθελα.. Μιας και είσαι γνώστης του βουνού θα ήταν τέλεια εμπειρία για μένα.. Όλα αυτά όπως βλεπεις στην υπογραφή μου, ελπίζω να τα κανονίσουμε μετά απο 8 μήνες..

Δεν θα χαθώ και τελείως.. Θα μπαίνω να διαβάζω καμια ιστορία όταν μπορώ..!
Αν είναι για μετά από οχτώ μήνες, μετρήστε κι άλλους δύο στην παρέα!

Soctama, θα σε περιμένουμε!

(στο μεταξύ, Ορέστη, εσύ ανασκαλεύεις τα κιτάπια, ε?:cool:)
 

kapetanore

Member
Μηνύματα
63
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
Αν είναι για μετά από οχτώ μήνες, μετρήστε κι άλλους δύο στην παρέα!

Soctama, θα σε περιμένουμε!

(στο μεταξύ, Ορέστη, εσύ ανασκαλεύεις τα κιτάπια, ε?:cool:)
Θα χαρώ πολύ να κανονίσουμε και μαζί μια ανάβαση στον Όλυμπο που ακόμα δεν έχω επισκεφτεί και πολύ θα ήθελα.. Μιας και είσαι γνώστης του βουνού θα ήταν τέλεια εμπειρία για μένα.. Όλα αυτά όπως βλεπεις στην υπογραφή μου, ελπίζω να τα κανονίσουμε μετά απο 8 μήνες..

Δεν θα χαθώ και τελείως.. Θα μπαίνω να διαβάζω καμια ιστορία όταν μπορώ..!
Rosa, Soctama θα ήταν ωραίο να δώσουμε ένα ραντεβού στην κορυφή του Ολύμπου μαζί με άλλους travelstorites λάτρεις των βουνών! Και λέω στην κορυφή γιατί θα είχε ενδιαφέρον να δούμε και ποια διαδρομή από τις πολλές που υπάρχουν θα διαλέξει ο καθένας μας!:D Μετά εξερευνούμε και μαζί το βουνό και τις κορυφές του! Soctama υπομονή με την γελοία θητεία και Rosa υπομονή με το αφιέρωμα στον Όλυμπο! Θέλει λίγη δουλίτσα...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Rosa, Soctama θα ήταν ωραίο να δώσουμε ένα ραντεβού στην κορυφή του Ολύμπου μαζί με άλλους travelstorites λάτρεις των βουνών! Και λέω στην κορυφή γιατί θα είχε ενδιαφέρον να δούμε και ποια διαδρομή από τις πολλές που υπάρχουν θα διαλέξει ο καθένας μας!:D Μετά εξερευνούμε και μαζί το βουνό και τις κορυφές του! Soctama υπομονή με την γελοία θητεία και Rosa υπομονή με το αφιέρωμα στον Όλυμπο! Θέλει λίγη δουλίτσα...
μεσα και εγω για ραντεβου εκει!!!! :bleh::bleh::bleh:
 

kapetanore

Member
Μηνύματα
63
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
Νομίζω ότι βάσει ενδιαφέροτος μπορεί να αποκτήσει σάρκα και οστά μία τέτοια συνάντηση! Αν υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι θα ήταν ωραία να αρχίσουμε να σχεδιάζουμε το όλο εγχείρημα. Χαλαρά βέβαια αφού έχουμε μία θητεία 8 μηνών του Soctama και έναν ολόκληρο χειμώνα μπροστά μας και στην κορυφή του Ολύμπου, αν δεν έχεις ειδικές γνώσεις χειμερινού βουνού, μπορείς να πας μόνο καλοκαίρι!
Ενημερωτικά για να ανέβει κάποιος στον Όλυμπο με καλές συνθήκες δεν χρειάζεται να είναι ορειβάτης. Πολύ καλή διάθεση, μια τυπική φυσική κατάσταση, λίγη προσοχή και το οροπέδιο των μουσών θα απλωθεί μπροστά του! Αναμένουμε λοιπόν εκδήλωση ενδιαφέροντος..
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τζαμάικα
Νομίζω ότι βάσει ενδιαφέροτος μπορεί να αποκτήσει σάρκα και οστά μία τέτοια συνάντηση! Αν υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι θα ήταν ωραία να αρχίσουμε να σχεδιάζουμε το όλο εγχείρημα. Χαλαρά βέβαια αφού έχουμε μία θητεία 8 μηνών του Soctama και έναν ολόκληρο χειμώνα μπροστά μας και στην κορυφή του Ολύμπου, αν δεν έχεις ειδικές γνώσεις χειμερινού βουνού, μπορείς να πας μόνο καλοκαίρι!
Ενημερωτικά για να ανέβει κάποιος στον Όλυμπο με καλές συνθήκες δεν χρειάζεται να είναι ορειβάτης. Πολύ καλή διάθεση, μια τυπική φυσική κατάσταση, λίγη προσοχή και το οροπέδιο των μουσών θα απλωθεί μπροστά του! Αναμένουμε λοιπόν εκδήλωση ενδιαφέροντος..

Ενταξει εγώ ήδη ετοιμάζομαι...Άντε να απολυθώ...!!!:shock::shock::shock:

Κανονίστε το εσείς εδώ και ότι πείτε εγώ μέσα είμαι...:cool::cool:
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
πολυ ωραια ιστορια με φανταστικά μέρη.Ελπίζω να μπορέσω να ξαναεπισκεφτώ τους Δολομίτες και να κάνω κάποιες διαδρομές που τόσο πολύ τις εχω απωθημένο.Ελπίζω να τα πουμε και στον Ολυμπο, το αγαπημένο μου βουνό στην Ελλάδα!
 

kapetanore

Member
Μηνύματα
63
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
harilander σε ευχαριστώ. Οι Δολομίτες αξίζουν σίγουρα μία ακόμα επίσκεψη για μερικές διαδρομές στις άγριες πλαγιές τους. Η διάθεση για συμμετοχή σε μια ανάβαση στον Όλυμπο βλέπω ότι αυξάνεται, ετοιμάζω κι εγώ το προσωπικό μου αφιέρωμα στο βουνό των Θεών και ελπίζω να το κάνουμε πράξη...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.659
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Ορέστη, μπράβο.
Καταπληκτική η αφήγησή σου.
Θαυμάσιες φωτογραφίες.
Εδώ και αρκετές ώρες, όχι απλά διαβάζω, αλλά μελετώ το ταξίδι σου, παρακολουθώντας τη διαδρομή στο google maps.
Τον Ιούνιο θα πάω κι εγώ στους Δολομίτες. Με τις υπέροχες περιγραφές σου θα αισθάνομαι ότι βρίσκομαι σε οικείο περιβάλλον.
Ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες μαζί μας το ταξίδι σας.
 

Virusman

Banned
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ευρωπη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Nepal-Bhutan-Tibet
Πολυ καλο το ταξιδι. Διαβαζωντας, ειναι σαν να πηγα εγω. Με τα φιλαρακια μου κανουμε ακριβως το ιδιο. Αποφευγουμε οσο μπορουμε τους τρεντι μποιδες και γενικα την πολυκοσμια. Πολυ μπυρα και φαι. Φυση, βουνο, σκηνακια και ξανα φυση!!! Συνεχησε ετσι, μην μασας. Ειμαστε ειδος υπο εξαφανιση. Οι περισσοτεροι θελουν πολυτελεια και φλωρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom