1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Αυστρία Γερμανία Ιταλία Κροατία Μαυροβούνιο Σλοβενία Roadtrip από τον Όλυμπο ως τις Άλπεις και τους Δολομίτες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος kapetanore, στις 31 Αυγούστου 2010.

1. kapetanore

kapetanore Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
    Rosa, nenena εντάξει το πήρα το μύνημα...ξεκίνησα ήδη να ψάχνω στα κιτάπια της μνήμης μου πληροφορίες, εικόνες και συναισθήματα που έχω για τον αγαπημένο μου Όλυμπο. Η θεϊκότητα που εκπέμπει αυτό το βουνό με έχει κάνει έναν φανατικό πιστό του! Σεβασμός και συχνές επισκέψεις στον "ναό" των βουνών της Ελλάδας λοιπόν...

2. Soctama

Soctama Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Τζαμάικα
    Θα χαρώ πολύ να κανονίσουμε και μαζί μια ανάβαση στον Όλυμπο που ακόμα δεν έχω επισκεφτεί και πολύ θα ήθελα.. Μιας και είσαι γνώστης του βουνού θα ήταν τέλεια εμπειρία για μένα.. Όλα αυτά όπως βλεπεις στην υπογραφή μου, ελπίζω να τα κανονίσουμε μετά απο 8 μήνες..

Δεν θα χαθώ και τελείως.. Θα μπαίνω να διαβάζω καμια ιστορία όταν μπορώ..!

kapetanore likes this.
  3. Rosa

Rosa Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Trobriand Islands...
    Αν είναι για μετά από οχτώ μήνες, μετρήστε κι άλλους δύο στην παρέα!

Soctama, θα σε περιμένουμε!

(στο μεταξύ, Ορέστη, εσύ ανασκαλεύεις τα κιτάπια, ε?:cool:)

kapetanore and Soctama like this.
  4. spor_os

spor_os Administrator

5. kapetanore

kapetanore Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
    Rosa, Soctama θα ήταν ωραίο να δώσουμε ένα ραντεβού στην κορυφή του Ολύμπου μαζί με άλλους travelstorites λάτρεις των βουνών! Και λέω στην κορυφή γιατί θα είχε ενδιαφέρον να δούμε και ποια διαδρομή από τις πολλές που υπάρχουν θα διαλέξει ο καθένας μας!:D Μετά εξερευνούμε και μαζί το βουνό και τις κορυφές του! Soctama υπομονή με την γελοία θητεία και Rosa υπομονή με το αφιέρωμα στον Όλυμπο! Θέλει λίγη δουλίτσα...

Soctama likes this.
  6. mfish

mfish Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ολη η γη
    μεσα και εγω για ραντεβου εκει!!!! :bleh::bleh::bleh:

kapetanore likes this.
  7. kapetanore

kapetanore Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
    Νομίζω ότι βάσει ενδιαφέροτος μπορεί να αποκτήσει σάρκα και οστά μία τέτοια συνάντηση! Αν υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι θα ήταν ωραία να αρχίσουμε να σχεδιάζουμε το όλο εγχείρημα. Χαλαρά βέβαια αφού έχουμε μία θητεία 8 μηνών του Soctama και έναν ολόκληρο χειμώνα μπροστά μας και στην κορυφή του Ολύμπου, αν δεν έχεις ειδικές γνώσεις χειμερινού βουνού, μπορείς να πας μόνο καλοκαίρι!
    Ενημερωτικά για να ανέβει κάποιος στον Όλυμπο με καλές συνθήκες δεν χρειάζεται να είναι ορειβάτης. Πολύ καλή διάθεση, μια τυπική φυσική κατάσταση, λίγη προσοχή και το οροπέδιο των μουσών θα απλωθεί μπροστά του! Αναμένουμε λοιπόν εκδήλωση ενδιαφέροντος..

8. Soctama

Soctama Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Τζαμάικα

Ενταξει εγώ ήδη ετοιμάζομαι...Άντε να απολυθώ...!!!:shock::shock::shock:

Κανονίστε το εσείς εδώ και ότι πείτε εγώ μέσα είμαι...:cool::cool:

kapetanore likes this.
  9. harilander

harilander Member

Επόμενο Ταξίδι:
    βλέπουμε...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    χώρα του ποτέ
    πολυ ωραια ιστορια με φανταστικά μέρη.Ελπίζω να μπορέσω να ξαναεπισκεφτώ τους Δολομίτες και να κάνω κάποιες διαδρομές που τόσο πολύ τις εχω απωθημένο.Ελπίζω να τα πουμε και στον Ολυμπο, το αγαπημένο μου βουνό στην Ελλάδα!

kapetanore likes this.
  10. kapetanore

kapetanore Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
    harilander σε ευχαριστώ. Οι Δολομίτες αξίζουν σίγουρα μία ακόμα επίσκεψη για μερικές διαδρομές στις άγριες πλαγιές τους. Η διάθεση για συμμετοχή σε μια ανάβαση στον Όλυμπο βλέπω ότι αυξάνεται, ετοιμάζω κι εγώ το προσωπικό μου αφιέρωμα στο βουνό των Θεών και ελπίζω να το κάνουμε πράξη...

11. chris7

chris7 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ντορτμουντ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καναδάς
    Ορέστη, μπράβο.
    Καταπληκτική η αφήγησή σου.
    Θαυμάσιες φωτογραφίες.
    Εδώ και αρκετές ώρες, όχι απλά διαβάζω, αλλά μελετώ το ταξίδι σου, παρακολουθώντας τη διαδρομή στο google maps.
    Τον Ιούνιο θα πάω κι εγώ στους Δολομίτες. Με τις υπέροχες περιγραφές σου θα αισθάνομαι ότι βρίσκομαι σε οικείο περιβάλλον.
    Ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες μαζί μας το ταξίδι σας.

kapetanore likes this.
  12. Virusman

Virusman Banned

Επόμενο Ταξίδι:
    ευρωπη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Nepal-Bhutan-Tibet
    Πολυ καλο το ταξιδι. Διαβαζωντας, ειναι σαν να πηγα εγω. Με τα φιλαρακια μου κανουμε ακριβως το ιδιο. Αποφευγουμε οσο μπορουμε τους τρεντι μποιδες και γενικα την πολυκοσμια. Πολυ μπυρα και φαι. Φυση, βουνο, σκηνακια και ξανα φυση!!! Συνεχησε ετσι, μην μασας. Ειμαστε ειδος υπο εξαφανιση. Οι περισσοτεροι θελουν πολυτελεια και φλωρια.

CivitasColabitur and kapetanore like this.