Γαλλία Roadtrip στη Γαλλία

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ωραίο ταξίδι, ωραία αφήγηση!
Μου θυμίσατε πολλά από το δικό μου 5 χρόνια πριν.
Πάντα τέτοια!!!!
Υ.Γ. Για που "φορτώνετε" το επόμενο;
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
@nena πότε ήσουν εσύ στο Mont Saint Michel; Λες να είσαι σε καμιά φωτογραφία στο πλήθος;; :haha:
@dimosf ο επόμενος προορισμός είναι υπό σύσκεψη!
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Ωραίο ταξίδι, ωραία αφήγηση!
Μου θυμίσατε πολλά από το δικό μου 5 χρόνια πριν.
Πάντα τέτοια!!!!
Υ.Γ. Για που "φορτώνετε" το επόμενο;
Οι σκέψεις είναι πολλές...το μόνο σίγουρο είναι ότι θα παίξουμε πάλι Εντός Ευρώπης...και προσωπικά ψήνομαι για ..roadtrip!!!! :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ύστερα από καμιά ώρα οδήγησης, μας καλωσόρισε η πινακίδα “Fougeres”. Πήγαμε κατευθείαν στο κάστρο,ένα από τα μεγαλύτερα και καλύτερα διατηρημένα μεσαιωνικά κάστρα στην Ευρώπη,με 13 πύργους να ορθώνονται σχεδόν ανέπαφοι. Αφήσαμε το αμάξι στο δωρεάν πάρκιν και περπατήσαμε γύρω γύρω τα τείχη. Μόλις φτάσαμε στη κεντρική πύλη, ήταν κλειστή. Κάτι μαγαζάκια που ήταν εκεί δίπλα, κλειστά κι αυτά. Μόνο ένα μαγαζί με σουβενίρ ήταν ανοιχτό. Ρωτάμε λοιπόν: -Το κάστρο είναι κλειστό;
-Ναι, Δευτέρα κλειστά.
-Τα μαγαζιά τι ώρα ανοίγουν;
-Δευτέρα κλειστά.
Καλή φάση, we have step on it. :shock:
Καλα βρε, ησαστε και 4 παναθεμα σας. Τιποτα δεν μαθατε απο το travelstories; Ενας δεν φροντισε να μαθει αν θα ειναι ανοιχτο το καστρο ή οχι;
Για την ιστορια, πολλα γαλλικα καστρα ειναι κλειστα τη Δευτερα κυριως το χειμωνα.
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Καλα βρε, ησαστε και 4 παναθεμα σας. Τιποτα δεν μαθατε απο το travelstories; Ενας δεν φροντισε να μαθει αν θα ειναι ανοιχτο το καστρο ή οχι;
Για την ιστορια, πολλα γαλλικα καστρα ειναι κλειστα τη Δευτερα κυριως το χειμωνα.
είμαστε και λίγο της περιπέτειας και του απρογραμμάτιστου... έχει και αυτό τη μαγεία του... :) :) :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
είμαστε και λίγο της περιπέτειας και του απρογραμμάτιστου... έχει και αυτό τη μαγεία του... :) :) :)
Καλα κανε ενα c/p τωρα στο τοπικ με τις γκαφες και ασε τις μαγειες σε μενα. Μαγεια θα ηταν να βλεπατε το καστρο, οχι να γυρνοβολατε σαν τις αδικες καταρες στην ερημοχωρα.
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
τελεια περιγραφή φανταστικο ταξιδι!πως και δεν συμπεσαμε στο mont saint Michel?;) περιμενουμε την αποφαση για το επομενο!!:clap:
Ησουνα κι εσυ στη Νορμανδια την ιδια εποχη με μας Nena??? Τι συμπτωση! Γενικα,υπαρχει μερος στην Ευρωπη που να μην εχεις παει;;;
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εκανα Παρισι, Ρουεν και MSM λιγες μερες μετα απο εσας εντελως τυχαια δεν σας παρακολουθω :haha:- Νοεμβρη.. τοτε που εγινε ο χαμος στο Παρισι-κατσικοποδαρη εντελως αλλα έζησα :clap:

Καλα κανε ενα c/p τωρα στο τοπικ με τις γκαφες και ασε τις μαγειες σε μενα. Μαγεια θα ηταν να βλεπατε το καστρο, οχι να γυρνοβολατε σαν τις αδικες καταρες στην ερημοχωρα.
οριστε εμενα χρειαζεστε δωστε μου σας λεω τη φανελα με το νουμερο 5, ειμαι castle hunter δεν υπαρχει περιπτωση να πηγαιναμε σε καστρο και να ηταν κλειστο θα το ανοιγα εγω... σαν αιλουρος θα εμπαινα απο τα καγκελα :cool: θα σφηνωνα βεβαια το πιο πιθανο και θα ημουν ακομη εκει :bleh:

Γενικα,υπαρχει μερος στην Ευρωπη που να μην εχεις παει;;;
αχ λατρευω Ευρωπη λεμε...με βαρια καρδια αποφασισα να δωσω ευκαιρια και στην υπολοιπη γη :p
ενδιαφερομαι τρελα ομως για road trip Σκωτια ναι ναι να γυρισουμε το braveheart και ισλανδια για χειμωνα σελας για ανοιξη ολο το νησι (νοτια εχω παει αλλα ξαναπαω ισλανδια ειναι αυτη καμια εικονα δεν παει χαμενη) επισης δεν εχω παει δαλματικες ακτες που ειναι πολυ ομορφο και οικονομικο ταξιδι και μαλτα.για το βουκουρεστι εχω ακουσει πολυ καλα λογια κ αν θελετε κατι παφτηνο και ομορφο αυτο ψαχνουμε.. καρπαθια ορη θα δουμε το καστρο του δρακουλα-by the way δεν υπαρχει (σε αυτο το καστρο δεν με πειραζει ας μπει καποιος αλλος πρωτος ο jim για παραδειγμα ):haha::haha:

βεβαια ειπαμε πρεπει να περασω και απο εξετασεις, ηδη οπως ζητησατε αρχισα ταχυρρυθμα κλακετας!:haha::haha:
ελπιζω να μεγαλωσει το παρεακι-μη σας πω εχω και φανελα νουμερα 6 που ισως ενδιαφερεται θα ρωτησω και θα σας πω!
παντως ελπιζω να μας κατσει η φαση γιατι αλλιως θα αναγκαστω να βγω με το γιο του κρεοπωλη!!!!:shark1:ο οποιος 3 παθη εχει :τις παχουλες αγελαδες, τις παχουλες γυναικες(υποπτο!) και τα ταξιδια!ενα εχω να σας πω απο τη στιγμη που το εμαθα αρχισα διαιτα να χασω τα μεσογειακα μου καπουλια και ειμαι λιγα παιδακια μακρυα απο το να γινω vegetarian!:bounce:σωστε με και παρτε με στις ταξιδιωτικες σας αγκαλες!:hug:
υ.γ ξεχασα να αναφερω και τη Βορεια Νορβηγία -Λοφοτεν-αχ μια μαγεια και μιση αλλα ακομη να πληρωνω το προηγουμενο ταξιδι στη Νορβηγία-περασαν 5 χρονια νομιζω!!!
 
Last edited:

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Καλα βρε, ησαστε και 4 παναθεμα σας. Τιποτα δεν μαθατε απο το travelstories; Ενας δεν φροντισε να μαθει αν θα ειναι ανοιχτο το καστρο ή οχι;
Για την ιστορια, πολλα γαλλικα καστρα ειναι κλειστα τη Δευτερα κυριως το χειμωνα.
Τη πατήσαμε σαν αρχάριοι τουρίστες με κάλτσα και σανδάλι! :haha::haha:
Μάλλον έπρεπε εξαρχής να μην έχουμε Δευτέρα στο πρόγραμμα, αλλά δε μας βόλευαν αλλιώς κι οι μέρες άδειας. Κάποιο κάστρο θα έπρεπε να θυσιαστεί :p
Δε πειράζει, να έχουμε να γράψουμε και στις γκάφες χαχαχαχα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.384
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom