Roaming με esim

Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Η revolut έβγαλε ένα πρόγραμμα για εγκατάσταση esim μέσω της εφαρμογής αν καταλαβαίνω καλά και έχει πακέτα giga για Ελλάδα, Ευρώπη και παγκοσμίως.

Ενδεχομένως και ανάλογα τον τόπο ταξιδιού να είναι αρκετά συμφέρον.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Η revolut έβγαλε ένα πρόγραμμα για εγκατάσταση esim μέσω της εφαρμογής αν καταλαβαίνω καλά και έχει πακέτα giga για Ελλάδα, Ευρώπη και παγκοσμίως.

Ενδεχομένως και ανάλογα τον τόπο ταξιδιού να είναι αρκετά συμφέρον.
Δεν είναι συμφέρουσα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Πάσχα έρχεται και πολλοί απο εσάς θα ταξιδέψετε. Υπάρχει παγκόσμιο πρόγραμμα αυτή τη στιγμή σε πρόμο (100 χώρες) που κοστίζει το γίγα ένα δολάριο για 30 ημέρες. Δείτε τις χώρες που καλύπτει, δείτε αν σας συμφέρει και αγοράστε. Δυο μέρες πάρα κάτι ακόμα.
Jetpac | Travel eSIM
 
Last edited:

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
210
Likes
1.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Πάσχα έρχεται και πολλοί απο εσάς θα ταξιδέψετε. Υπάρχει παγκόσμιο πρόγραμμα αυτή τη στιγμή σε πρόμο (100 χώρες) που κοστίζει το γίγα ένα δολάριο για 30 ημέρες. Δείτε τις χώρες που καλύπτει, δείτε αν σας συμφέρει και αγοράστε. Δυο μέρες πάρα κάτι ακόμα.
Jetpac | Travel eSIM
Για όσους ταξιδεύουν συχνά και δε θέλουν να πονοκεφαλιάζουν όλη την ώρα,σχετικά με το ποιά esim να εγκαταστήσουν,έχω να αντιπροτείνω το εξής,με κάλυψη 140 χώρες,διάρκεια 1 έτος! και με την τρέχουσα προσφοράρα κατ'εμέ:
 

Attachments

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Στην airalo, επειδή το κάνω πρώτη φορά, αγοράζω το πακέτο που θέλω για ΗΠΑ με regional esim πριν φτάσω και ενεργοποιείται αυτόματα όταν ανοίξω το κινητό και βρει σήμα εκεί;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Για όσους ταξιδεύουν συχνά και δε θέλουν να πονοκεφαλιάζουν όλη την ώρα,σχετικά με το ποιά esim να εγκαταστήσουν,έχω να αντιπροτείνω το εξής,με κάλυψη 140 χώρες,διάρκεια 1 έτος! και με την τρέχουσα προσφοράρα κατ'εμέ:
20 γίγα (είναι πολύ λίγα για κάποιον που ταξιδεύει αρκετά) για 55 ευρώ είναι ληστεία. Και το να ψάχνεις τι σε συμφέρει σε κάθε ταξίδι είναι πολύ απλό και βγαίνει οικονομικότερα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στην airalo, επειδή το κάνω πρώτη φορά, αγοράζω το πακέτο που θέλω για ΗΠΑ με regional esim πριν φτάσω και ενεργοποιείται αυτόματα όταν ανοίξω το κινητό και βρει σήμα εκεί;
Πριν το ταξίδι κλείνεις την περιαγωγή. Όταν φτάσεις στο προορισμό σου επιλέγεις την e-sim που έχεις αγοράσει και κλείνεις την sim που χρησιμοποιείς στην Ελλάδα (αυτό μπορείς να το κάνεις και πριν μπεις στο αεροπλάνο), μετά ανοίγεις την περιαγωγή για να βρει τον τοπικό πάροχο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάσχα έρχεται και πολλοί απο εσάς θα ταξιδέψετε. Υπάρχει παγκόσμιο πρόγραμμα αυτή τη στιγμή σε πρόμο (100 χώρες) που κοστίζει το γίγα ένα δολάριο για 30 ημέρες. Δείτε τις χώρες που καλύπτει, δείτε αν σας συμφέρει και αγοράστε. Δυο μέρες πάρα κάτι ακόμα.
Jetpac | Travel eSIM
Για όσους ταξιδεύουν συχνά και δε θέλουν να πονοκεφαλιάζουν όλη την ώρα,σχετικά με το ποιά esim να εγκαταστήσουν,έχω να αντιπροτείνω το εξής,με κάλυψη 140 χώρες,διάρκεια 1 έτος! και με την τρέχουσα προσφοράρα κατ'εμέ:
Αυτες που προτεινετε τις εχετε δοκιμασει η τις βρηκατε οπως ολοι μας οι γκουγκλαριστες;
20 γίγα (είναι πολύ λίγα για κάποιον που ταξιδεύει αρκετά) για 55 ευρώ είναι ληστεία. Και το να ψάχνεις τι σε συμφέρει σε κάθε ταξίδι είναι πολύ απλό και βγαίνει οικονομικότερα.
Ληστεια ειναι κ το 1$ για 1gb οταν η τοπικη σιμ δινει 30gb με 3$ (ναι! Τοσο την πληρωσα). Σχετικος ο ορος κ αξιζει η τελευταια φραση μονο. Καθε ταξιδι εχει τις ιδιαιτεροτητες του κ πρεπει να ψαχνουμε την καλυτερη λυση.
Εχω παρει airalo καμια 10φορες σε «δυσκολες» χωρες (πιο «ευκολη» αυτων η τουρκια). Σε 2 δεν δουλεψε ποτε, στη 1 αυτων εκαναν refund στην αλλη δεν παραδεχτηκαν ποτε την αδυναμια του τοπικου παροχου. Περα απο το εξαιρετικο customer service (απαντουν σε 10’ στα μειλς-αφου βρεις wifi φυσικα..) αξιζει μονο οταν ειναι φθηνοτερη απο τον τοπικο παροχο (σχεδον ποτε) ή ειναι δυσκολη η αποκτηση τοπικης σιμ που παραμενει παντα η 1η προτεραιοτητα μου οπουδηποτε. Σπιτι θελω 2-3gb/ημερα, στο ταξιδι 1/ημερα περιπου. Καθοριστε τις αναγκες σας πρωτα κ μετα ψαξτε την καλυτερη λυση στο μερος που πατε.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.469
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom