Ιταλία Roma, la città eterna! Ένα τριήμερο στη αιώνια πόλη!

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Έπρεπε να βρεις ένα καραμπινιέρο, να του ζητήσεις να σε συλλάβει και να σε απελάσει!
Παραδόξως υπηρχαν πολλοί αλλά μάλλον με απέχθεια με κοιτούσαν!!!! αχαχαχα τις άλλες μέρες επανόρθωσα! Ήπια γνήσιο Ιταλικό καπουτσίνο και ήταν υπέροχος. Έχω ντοκουμέντο στο ένα χέρι ο καφές στο άλλο το παγωτό!!!

Λονδίνο, Άμστερνταμ ή Βερολίνο
έχεις ξεχάσει που ακριβώς θες να πας :)
Εάν το πιασα σωστά, αυτές οι πόλεις θα με εντυπωσιάσουν πιο πολύ;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παραδόξως υπηρχαν πολλοί αλλά μάλλον με απέχθεια με κοιτούσαν!!!! αχαχαχα τις άλλες μέρες επανόρθωσα! Ήπια γνήσιο Ιταλικό καπουτσίνο και ήταν υπέροχος. Έχω ντοκουμέντο στο ένα χέρι ο καφές στο άλλο το παγωτό!!!



Εάν το πιασα σωστά, αυτές οι πόλεις θα με εντυπωσιάσουν πιο πολύ;
Στίχοι από το τραγούδι "ταξιδιάρα ψυχή" χωρίς κανένα βαθύτερο νόημα, δεν ξέρω αν θα σε εντυπωσιάσουν πιο πολύ, η κάθε πόλη έχει την ομορφιά της :)
 
Last edited:

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Παραδόξως υπηρχαν πολλοί αλλά μάλλον με απέχθεια με κοιτούσαν
Ένας να σε είδε στα mcdonalds θα το είπε σε όλους τους άλλους, γι'αυτό αυτό το βλέμμα!!! :haha:
έχω γυρίσει κ είμαι απίστευτα ξενερωμένη
Θέλω να πιστεύω με τις λάθος επιλογές σου και όχι με τη Ρώμη...o_O
 

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Παραδόξως υπηρχαν πολλοί αλλά μάλλον με απέχθεια με κοιτούσαν!!!! αχαχαχα τις άλλες μέρες επανόρθωσα! Ήπια γνήσιο Ιταλικό καπουτσίνο και ήταν υπέροχος. Έχω ντοκουμέντο στο ένα χέρι ο καφές στο άλλο το παγωτό!!!

Για δώσε πληροφορίες από που ο καφές ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Ένας να σε είδε στα mcdonalds θα το είπε σε όλους τους άλλους, γι'αυτό αυτό το βλέμμα!!! :haha:

Θέλω να πιστεύω με τις λάθος επιλογές σου και όχι με τη Ρώμη...o_O
Φαγαμε κ ηπιαμε καλα τις αλλες μερες βαση προτασεων. Δεν μας ενθουσιασε η κουζινα. Ουτε οι πιτσες. Προτιμαμε τα ελληνικα δεδομενα. Η πολη οπως ειπα μου φανηκε αρκετα βρωμικη. Περα απο τα αξιοθεατα δεν ενθουασιαστηκαμε οπως περιμενα. Τα μακ ηταν επιλογη του πεντελεπτου για να συνελθω κ οχι να απολαύσω καφε. Από εκει κ περα δυστυχως παραμένω Βαρκελονοπληκτη.

@Giotou Στο Giolitti κοντα στην ναβονα. Αλλα κατσαμε και ο καφες ειχε 3 ευρω πιο ακριβα από το να τον παρεις στο χερι. Αυτο το ξεραμε. Αλλα λερωμενα τραπεζομαντηλα.... ντροπη!!!! Ο καφες ομως σουπερ.

Στίχοι από το τραγούδι "ταξιδιάρα ψυχή" χωρίς κανένα βαθύτερο νόημα, δεν ξέρω αν θα σε εντυπωσιάσουν πιο πολύ, η κάθε πόλη έχει την ομορφιά της :)
Το καταλαβα αυτο. Αγαπημενες τρυπες!!! Η αληθεια ειναι οτι τα αξιοθεατα μας αποζημιωσαν. Ήταν ολα μεγαλειωδη. Αλλα αμα εχεις παει κ σε 2 3 μερη η συγκριση ειναι μοιραια. Σαφως ομως κ επρεπε να γινει το ταξιδι κ χαιρομαι που ειδαμε τοσα. Απλα το ξεκινησαμε λιγο στραβα.
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
@Giotou Στο Giolitti κοντα στην ναβονα. Αλλα κατσαμε και ο καφες ειχε 3 ευρω πιο ακριβα από το να τον παρεις στο χερι. Αυτο το ξεραμε. Αλλα λερωμενα τραπεζομαντηλα.... ντροπη!!!! Ο καφες ομως σουπερ.
Ευτυχώς που δεν φάγατε και παγωτό. Στο "παγωτο-τεστ" που κάναμε, ήρθε τελευταίο πανηγυρικά (ανάμεσα σε 6 διαφορετικές τζελατερίες).
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Ευτυχώς που δεν φάγατε και παγωτό. Στο "παγωτο-τεστ" που κάναμε, ήρθε τελευταίο πανηγυρικά (ανάμεσα σε 6 διαφορετικές τζελατερίες).
Παγωτό κ τιραμισού απο το pompi!!!! o φίλος @vagar78 είχε πολύ δίκαιο!
 
Last edited:
Μηνύματα
9
Likes
6
Γεια σας! ετοιμαζόμαστε και εμείς για Ρώμη! Ένα 4ήμερο με τη Ryan! H περιγραφή σου είναι πράγματι εξαιρετική! Θα τη τυπώσω για να μην ξεχαστω. Έχεις να μας συστήσεις κάτι που σου άρεσε πολύ, από φαγητό, ποτό κλπ;;;
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
http://www.lifo.gr/now/culture/135561

Η Ιταλία προσφέρει δωρεάν είσοδο στα μουσεία σε όλες τις γυναίκες για την Παγκόσμια Ημέρας της Γυναίκας...

http://www.romeingreek.eu/?p=5618
Για λίγο Καραβάτζο...

Και λίγο ακόμη...
http://www.romeingreek.eu/?p=12178

Μιχαήλ Άγγελος...
http://www.lifo.gr/now/culture/135369
(Ως τώρα όλα δωρεάν)


http://www.lifo.gr/articles/archaeology_articles/133806
Αναφέρει την Πιετά του Αγ.Πέτρου το παραπάνω άρθρο... (Ε, εδώ θέλει εισιτήριο...)
 
Last edited:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Γεια σας! ετοιμαζόμαστε και εμείς για Ρώμη! Ένα 4ήμερο με τη Ryan! H περιγραφή σου είναι πράγματι εξαιρετική! Θα τη τυπώσω για να μην ξεχαστω. Έχεις να μας συστήσεις κάτι που σου άρεσε πολύ, από φαγητό, ποτό κλπ;;;
Θα συνεχίσω απόψε την δεύτερη μέρα και θα βάλω και φωτο. έχω 2-3 μέρη που πήγα κ μου άρεσαν πολύ! Θα τα δεις σύντομα. 4ήμερο όπως το βίωσα είναι πολύ ωραία, η ιδανική διάρκεια για να τα δεις όλα χωρίς τρελή πίεση. Διαβάστε και πέντε πράγματα για να ξέρετε τι βλέπετε. Πόση τέχνη κ ιστορία μπορεί να χωρέσει το κεφάλι σου; Τόση κ άλλη τόση!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.240
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom