Ryanair ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 10 ΕΥΡΩ ΜΕΤ'ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παιδιά, επειδή είμαι τελείως άσχετη, θέλω να ρωτήσω το εξής: έβαλα για θεσσαλονίκη-Ρώμη για 2 άτομα, 27 Απριλίου με 1 Μαίου και μου τα βγάζει περίπου 147 ευρώ, ενώ για Μιλάνο περίπου 47 ευρώ. Κάνω κάτι λάθος ή όντως ξεκινάει η προσφορά από 10 ευρώ αλλά με τους φόρους κλπ. ανεβαίνει?? Τα φώτα σας παρακαλώ!!
Καθόλου απίθανο/περίεργο, τελείωσαν οι φθηνές θέσεις για αυτές τις ημερομηνίες και αυξάνεται η τιμή. Αν δεις σε ένα μικρό πίνακα που βγάζει στις τιμές των εισιτηρίων (στη σελίδα που εμφανίζει όλη την εβδομάδα εννοώ) θα δεις ότι αναλύει την τιμή που σου δίνει, προσθέτει τους φόρους, το online check in κλπ. Έχει άλλες ημερομηνίες (αν περίσσεψαν) που είναι 10 ευρώ πήγαινε έλα σε προσφορά, οπότε φόροι/online check in κλπ είναι 0 και δίνει τιμή τελική 10 ευρώ. *

* Όταν λεώ τελική τιμή να σημειώνεις ότι ισχύει αν έχεις προπληρωμένη mastercard, δε βάλεις βαλίτσα (δηλαδή έχεις χειραποσκευή συγκεκριμένων διαστάσεων, μία ανά άτομο) και δε ξεχάσεις να κάνεις το online check in και να εκτυπώσεις το boarding pass. Σε αντίθετη περίπτωση και για τα 3 επιβαρύνεσαι κι άλλο. Αλλά αν τα τηρήσεις είναι αυτό που βλέπεις, 10 ευρώ.

Αν σε βολεύουν οι συγκεκριμένες ημερομηνίες μόνο για Ρώμη, δες και αλιτάλια μήπως βρεις παρόμοιες τιμές.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δίκιο έχεις, απλά νόμιζα ότι γενικά θα είναι μία χαμηλή τιμή κάποιους συγκεκριμένους προορισμούς.
Άλλη ερώτηση, Ρώμη έχω ξαναπάει, αλλά συγκριτικά με Μιλάνο, που ναι μεν δεν έχω πάει, όλοι μου λενε Ρώμη, γιατί στο Μιλάνο "δεν έχει και τίποτα να δεις" (αυτό μου είπαν κατά λέξη). Τί προτείνετε?
Aν αυτοί που στο λένε ζουν Βαρκελώνη, πάω πάσο. Αν ζουν Αθήνα ή Καρδίτσα πχ, απλώς αγνόησέ τους. Το Μιλάνο είναι μια πόλη άσχημη ΓΙΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ. Και αν δε σ'αρέσει, στη μισή ώρα έχει τις λίμνες και θεϊκά χωριά.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για πληροφορίες σχετικά με προορισμούς παρακαλω σε άλλο topic.

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
συγγνώμη που περέμβω, αλλά αν μας φέρνει συζήτηση εκεί και δεν εχει προσβλιτικά στοιχεία γιατί να μην επιτραπεί. Το κάτω, κάτω μισοί συμμετεχοντες στο τοπικ μπορει να επέλεξαν έναν από τους προορισμούς αυτούς χάρη χαμιλής τιμής που παρουσιαστικέ. Γιατι να μην ρωτήσουν αυτούς που έχουν πάει ήδη για συγκριση;
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Ερε τι εχουμε παθει...........δεν ξερω τι να διαλεξω και βλεπω οταν αποφασισουμε δεν θα βρισκουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom