Scandinavian Airlines SAS AIRLINES

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά, επειδή είμαι ολίγον τι άσχετη, μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας για την SAS? :xmas_rolleyes:Έχει ταξιδέψει κανείς? Είναι αξιόπιστη? Έψαχνα για πτήσεις προς vaasa(φινλανδία) και είδα ότι οι τιμές είναι καλές.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
τι εννοείς αξιόπιστη??? στις ώρες τις ή κάτι άλλο.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τι εννοείς αξιόπιστη??? στις ώρες τις ή κάτι άλλο.
Γενικά...στις ώρες, στις ακυρώσεις των εισητηρίων...το θέμα των αεροπορικών δεν το κατέχω και πολύ, γι'αυτό ήθελα να μου πει κάποιος που έχει ταξιδέψει με τη συγκεκριμένη εταιρεία τη γνώμη του. Επειδή κοιτάζω για το επόμενο ταξίδι μου, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι περίπου σε ένα χρόνο από τώρα, είδα την συγκεκριμένη εταιρεία αλλά επειδή δεν την είχα ακούσει ξανά, είπα να ρωτήσω...βλακεία?:xmas_rolleyes:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γενικά...στις ώρες, στις ακυρώσεις των εισητηρίων...το θέμα των αεροπορικών δεν το κατέχω και πολύ, γι'αυτό ήθελα να μου πει κάποιος που έχει ταξιδέψει με τη συγκεκριμένη εταιρεία τη γνώμη του. Επειδή κοιτάζω για το επόμενο ταξίδι μου, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι περίπου σε ένα χρόνο από τώρα, είδα την συγκεκριμένη εταιρεία αλλά επειδή δεν την είχα ακούσει ξανά, είπα να ρωτήσω...βλακεία?:xmas_rolleyes:
Scandinavian Airline System. Flag Carrier για 3 από τις πιο οργανωμένες χώρες της Ευρώπης. Και ρωτάς αν είναι αξιόπιστη?

(Αυτό που δε ρώτησες, όμως, είναι ότι πρέπει να πας φαγωμένη για να πετάξεις μαζί τους. Δε σερβίρουν απολύτως τίποτα στην economy class εντός Ευρώπης).
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Scandinavian Airline System. Flag Carrier για 3 από τις πιο οργανωμένες χώρες της Ευρώπης. Και ρωτάς αν είναι αξιόπιστη?

(Αυτό που δε ρώτησες, όμως, είναι ότι πρέπει να πας φαγωμένη για να πετάξεις μαζί τους. Δε σερβίρουν απολύτως τίποτα στην economy class εντός Ευρώπης).
Την πληροφορία αυτή δεν την είδα στο διακίκτυο...γι'αυτό είπα να ρωτήσω εσάς που όλο και κάτι θα γνωρίζατε!
Απολύτως τίποτα? Να το παίξω Βουγιουκλάκη δηλαδή και να κρατάω ταπεράκι με κεφτέδες?:xmas_cheesygrin: Ευχαριστώ για τις info αγαπητέ taver!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Νομίζω ότι αν πετάς πριν τις 9:00 κάτι σου δίνουν σε στυλ πρωινού.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Η SAS σαν εταιρεία είναι πολύ αξιόπιστη, είναι και μέλος της Star Alliance χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει κάτι. Πέρσυ το καλοκαίρι όμως που ταξίδευσα από Αθήνα - Στοκχόλμη - Κοπεγχάγη - Αθήνα με απογοήτευσε.
Τα αεροπλάνα ήταν πολύ κουρασμένα, το service έως πολύ απαράδεκτο (οι αεροσυνοδοί αγέλαστοι και σχετικά αγενείς) και εντύπωση μου έκανε ότι ο μέσος όρος ηλικίας των αεροσυνοδών ήταν αρκετά μεγάλος - ταίριαζε με την ηλικία των αεροπλάνων. :xmas_lol: Φυσικά για φαγητό ούτε λόγος, ακόμα και νερό να ζητήσεις πρέπει να το πληρώσεις, κάτι προσφέρουν μόνο στην economy extra. Τουλάχιστον στις low coast εταιρείες το εισιτήριο είναι και αρκετά χαμηλό.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Έκανα πρόσφατα πέντε πτήσεις εξωτερικού και εσωτερικού. Προσφέρουν δωρεάν καφέ ή τσάι. Τα υπόλοιπα επί πληρωμή. Π.χ. Ένα (χορταστικό) σάντουιτς και ένα μπουκαλάκι κρασί = 105 NOK ήτοι 14,25 ευρώ. Για την αξιοπιστία της εταιρείας και την παλαιότητα των αεροσκαφών θα συμφωνήσω με τον vasnorth.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Μια ερωτηση πριν παθω το εγκεφαλικο
αυριο πετανε οι γονεις μου Θεσσαλονικη-Στοκχολμη
Δεν μου επιτρεπει να κανω web chech in
η κρατηση εχει επιβεβαιωθει...τι παιζει?
δεν υποστηριζει η Θεσσαλονικη web chech in?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Έλεγξε στο checkmytrip.com αν οι πτήσεις είναι confirmed. Χρειάζεται ο αριθμός κράτησης και το επώνυμο του επιβάτη.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλημερα!
Η κρατηση εχειβγινει απο την aegean και η πτηση θα γινει με αεροσκαφος την sas.
Η κρατηση στην αιγαιου που μιλησα χτες υπαρχει, κι εγω μπορω να την βρω με επιθετο και κωδικο. Στην sas παλι δεν υπαρχει. Η κοπελα που μιλησα μου ειπε τσεκ ιν κανω απο sas. Και αν δεν μπορω να κανω απο το νετ ας πανε στο γκισε στο αεροδρομιο. Αλλα εγω εχω σκασει..μην εχει γινει καμια στραβη.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Έλεγξε στο checkmytrip.com αν οι πτήσεις είναι confirmed. Χρειάζεται ο αριθμός κράτησης και το επώνυμο του επιβάτη.
H κράτηση εχει επιβεβαιωθει...αλλα συνεχιζει να μου λεω πως δεν υπαρχει κρατηση με αυτα τα σχτοιχεια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom