Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καταλάθος...:rolleyes-80: Τον dinno4tennis ρωτάω αλλα και γενικά όσοι γνωρίζουν μου είναι χρήσιμοι..
Είδες στο site της εταιρείας πως άλλαξε η ώρα πτήσης σε σχέση με την αρχική σου κράτηση;

Αν ναι ισχύει η καινούρια ώρα, λογικά θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν με mail αλλά μου έχει τύχει για τέτοιες μικρές αλλαγές να μη στείλουν. Βέβαια μου έχει τύχει να στείλουν και για διαφορά 5 λεπτών.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Είδες στο site της εταιρείας πως άλλαξε η ώρα πτήσης σε σχέση με την αρχική σου κράτηση;

Αν ναι ισχύει η καινούρια ώρα, λογικά θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν με mail αλλά μου έχει τύχει για τέτοιες μικρές αλλαγές να μη στείλουν. Βέβαια μου έχει τύχει να στείλουν και για διαφορά 5 λεπτών.
Όταν έκλεισα εγώ η ώρα αναχώρησης είχε ήδη αλλάξει οπότε εγώ είμαι οκ!!!Γι'αυτό ρωτάω τον dinno που απ'ότι είδα είχε κλείσει το εισιτήριό του με την παλιά ώρα αναχώρησης..Ίσως και τελευταία στιγμή αλλάξει κάτι για οποιοδήποτε λόγο και θέλω να ξέρω αν ενημερώνουν..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Όταν έκλεισα εγώ η ώρα αναχώρησης είχε ήδη αλλάξει οπότε εγώ είμαι οκ!!!Γι'αυτό ρωτάω τον dinno που απ'ότι είδα είχε κλείσει το εισιτήριό του με την παλιά ώρα αναχώρησης..Ίσως και τελευταία στιγμή αλλάξει κάτι για οποιοδήποτε λόγο και θέλω να ξέρω αν ενημερώνουν..
Εσύ κοιτάς αν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με τη δική σου κράτηση και οχι με το τι πρόγραμμα είχε η εταιρεία πριν από κάποιο καιρό.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εσύ κοιτάς αν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με τη δική σου κράτηση και οχι με το τι πρόγραμμα είχε η εταιρεία πριν από κάποιο καιρό.
Νομίζω ήταν ξεκάθαρο το ερώτημά μου,καθώς επίσης και ο λόγος...Γι'αυτό πιστεύω υπάρχει και το φόρουμ..Τέλος πάντων..Δεν πειράζει...
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο;Επειδή πρώτη φορά έκλεισα μόνη μου αεροπορικά για μακρινό ταξίδι και έχω ένα άγχος μην αλλάξει κάτι και χάσω και τα χρήματα εν τέλει,απ'ότι διάβασα την περίοδο που έκλεισες τα αεροπορικά η πτήση ήταν στις 11.45 πμ..Τώρα έχει αλλάξει στις 11.20 πμ..Σε έχουν ενημερώσει γι'αυτό μέσω e mail;Γενικά ενημερώνουν για οτιδήποτε αλλάξει;
Με έχουν ειδοποιήσει για την αλλαγή σε 11.20 από το Σεπτέμβριο με e-mail.

Νομίζω ήταν ξεκάθαρο το ερώτημά μου,καθώς επίσης και ο λόγος...Γι'αυτό πιστεύω υπάρχει και το φόρουμ..Τέλος πάντων..Δεν πειράζει...
Πολύ καλά κάνεις και ρωτάς. Διότι αν δεν ενημέρωνε τότε θα υπήρχαν αμφιβολίες για το αν είναι όντως σοβαρή εταιρία αφού όσο να ναι με τις low cost ας πούμε πως πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικοί Και έχω και καλύτερα. Ένας φίλος που πέταξε Αθήνα Πουκέτ μου είπε πως όντως όπως έχουν γράψει και εδώ είναι χαλαροί με το θέμα της χειρααποσκευης αφού δεν του τη ζύγισαν πουθενά ενώ είχε μαζί του και σάντουιτς και δεν του είπαν τίποτα. Αυτό που τους ενδιαφέρει μόνο είναι να μην είναι κανένας πολύ χύμα και λερώνει γύρω του τρώγοντας.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Νομίζω ήταν ξεκάθαρο το ερώτημά μου,καθώς επίσης και ο λόγος...Γι'αυτό πιστεύω υπάρχει και το φόρουμ..Τέλος πάντων..Δεν πειράζει...
Τώρα, το πρόσεξα, δηλαδή τι παρεξηγηθηκες για κάτι; Τι ακριβώς πειράζει;

Το ερώτημα σου δεν ήταν ξεκάθαρο. Κάποιος κάποτε πέταξε σε διαφορετική ώρα από εσένα.
Η δική σου πτήση αναχωρεί άλλη ώρα. Έχει αλλάξει η ώρα πτήσης σε σχέση με την κράτησή σου ή όχι; Ξέχασε την ωρα πτήσης που είχε η εταιρεία πριν,δεν ξέρω και γω πόσο καιρό.
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Επίσης μου έστειλαν μέσω του scootinsider προσφορά για πολλά διαφορετικά μέρη μεταξύ των οποίων και το Πουκέτ. Έτσι έκανα τη διαδικασία κράτησης μέχρι τέλους για να δω αν βγαίνει στο τέλος η πολύ χαμηλή τιμή .Έτσι έχουμε Αθήνα Πουκέτ 14Δεκεμβριου 2019 με επιστροφή 13 Ιανουαρίου 2020 τελική τιμή 283€. Επίσης βαλίτσα 20kg 44+44=88€. Αλλά δεν το αγόρασα αφού είναι μεγάλο το ρίσκο από τώρα για ένα χρόνο μετά Η προσφορά ισχύει μέχρι 20 Νοεμβρίου .
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Με έχουν ειδοποιήσει για την αλλαγή σε 11.20 από το Σεπτέμβριο με e-mail.


Πολύ καλά κάνεις και ρωτάς. Διότι αν δεν ενημέρωνε τότε θα υπήρχαν αμφιβολίες για το αν είναι όντως σοβαρή εταιρία αφού όσο να ναι με τις low cost ας πούμε πως πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικοί Και έχω και καλύτερα. Ένας φίλος που πέταξε Αθήνα Πουκέτ μου είπε πως όντως όπως έχουν γράψει και εδώ είναι χαλαροί με το θέμα της χειρααποσκευης αφού δεν του τη ζύγισαν πουθενά ενώ είχε μαζί του και σάντουιτς και δεν του είπαν τίποτα. Αυτό που τους ενδιαφέρει μόνο είναι να μην είναι κανένας πολύ χύμα και λερώνει γύρω του τρώγοντας.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τώρα, το πρόσεξα, δηλαδή τι παρεξηγηθηκες για κάτι; Τι ακριβώς πειράζει;

Το ερώτημα σου δεν ήταν ξεκάθαρο. Κάποιος κάποτε πέταξε σε διαφορετική ώρα από εσένα.
Η δική σου πτήση αναχωρεί άλλη ώρα. Έχει αλλάξει η ώρα πτήσης σε σχέση με την κράτησή σου ή όχι; Ξέχασε την ωρα πτήσης που είχε η εταιρεία πριν,δεν ξέρω και γω πόσο καιρό.
Δεν παρεξηγώ τίποτα και κανέναν.Και επιμένω οτι ήμουν ξεκάθαρη για τον λόγο που είχα την απορία..Σημασία έχει οτι κάποιος άλλος το κατάλαβε και μου απάντησε με ακρίβεια και όχι με θεωρίες..Δεν γίνεται να σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.Άλλοι θεωρούν δεδομένα κάποια πράγματα και άλλοι προβληματίζονται και έχουν απορίες.Εγώ τουλάχιστον το σέβομαι αυτό στους άλλους,σε οτιδήποτε διαφέρουν απο μένα!!!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν παρεξηγώ τίποτα και κανέναν.Και επιμένω οτι ήμουν ξεκάθαρη για τον λόγο που είχα την απορία..Σημασία έχει οτι κάποιος άλλος το κατάλαβε και μου απάντησε με ακρίβεια και όχι με θεωρίες..Δεν γίνεται να σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο.Άλλοι θεωρούν δεδομένα κάποια πράγματα και άλλοι προβληματίζονται και έχουν απορίες.Εγώ τουλάχιστον το σέβομαι αυτό στους άλλους,σε οτιδήποτε διαφέρουν απο μένα!!!!!
Μην είσαι drama queen, 15 φορές σου απάντησα, ενώ εσύ ακόμα να απαντήσεις στην απλή ερώτηση που σου έκανα, άλλαξε η ώρα πτήσης από την ημέρα κράτησης ή μιλάς σε σχέση με την κράτηση κάποιου άλλου;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Μην είσαι drama queen, 15 φορές σου απάντησα, ενώ εσύ ακόμα να απαντήσεις στην απλή ερώτηση που σου έκανα, άλλαξε η ώρα πτήσης από την ημέρα κράτησης ή μιλάς σε σχέση με την κράτηση κάποιου άλλου;
Μπορείς να διαβάσεις παραπάνω.Στην ερώτηση αυτή έχω απαντήσει ήδη..Αυτός ήταν και ο λόγος που ρώτησα..Δεν το έχεις καταλάβει όμως ακόμα..Δεν φταίω εγώ.....
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Τελικά δεν άντεξα το πειρασμό και αγόρασα τη προσφορά που μου έστειλαν στο e-mail για του χρόνου Αθηνα-Πουκετ με επιστροφή στα 283€ Είναι βέβαια πολύ νωρίς αλλά αν δεν συμβεί κάτι πολύ απρόοπτο θα πάω .Είναι για 14.12.2019 και 13.1 2010 επιστροφή .Επίσης έχει και flexible με έξτρα επιβάρυνση αλλά δεν το έβαλα αφού έτσι και αλιως μόνο εκείνη την ημερομηνία μπορώ να πάω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom