Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου για την scoot, μετα την επιστροφή μου από Ταϊλάνδη

  • πολυ καθαρά και καινούρια αεροπλάνα
  • οι θέσεις μου φάνηκαν πολύ πιο ευρύχωρες από Aegean
  • δεν υπήρχε κανένας έλεγχος χειραποσκευων και βάρους ούτε στο check in ούτε στο gate
  • κανένα πρόβλημα με το να κρατάς φαγητό στο αεροπλάνο
  • στη πτήση επιστροφής Σιγκαπούρη - Αθήνα, ο κλιματισμός ήταν αρκετά χαμηλά και ακόμα και με ζακέτα και φόρμα κρύωνα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.οι θέσεις μου φάνηκαν πολύ πιο ευρύχωρες από Aegean
2.στη πτήση επιστροφής Σιγκαπούρη - Αθήνα, ο κλιματισμός ήταν αρκετά χαμηλά και ακόμα και με ζακέτα και φόρμα κρύωνα
1. Ατυχης η συγκριση. Αλλο το αεροσκαφος 2πλου διαδρομου αλλο μονου. Αλλο μικρο, αλλο μεγαλο δηλ. Στα μικρα της ειναι πολυ πιο στενα απο Aegean.
2. Η θερμοκρασια στο αεροπλανο δεν ειναι κάτι απλο στη ρυθμιση. Οπως λενε σπανια μερικοι στις συνοδους:κανει κρυο ανεβαστε η ζεστη κατεβαστε τη Θ κλπ...
https://www.telegraph.co.uk/travel/travel-truths/why-are-planes-so-cold/
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Καλημέρα. Ως γνωστόν η scoot έχει αλλάξει εδώ και καιρό την ώρα αναχώρησης Αθήνα Σιγκαπούρη από 11.45 σε 11.20.Έδώ τώρα υπάρχει το εξής θέμα.Αν πάρω το δρομολόγιο του προαστιακού αναχώρησης από Κόρινθο 8.14 φθάνει αεροδρόμιο 9.52 μέχρι να φτάσω στο τσεκ ίντερνετ 10.00 Επειδή δεν υπάρχει τσεκ ίντερνετ ον λαιν να γλιτώσω χρόνο και έχει και μεγαλύτερη απόσταση αφού έχουν πάει στο νέο δορυφορικό σταθμό τη scoot προλαβαίνω πως το βλέπετε;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι θα κάνεις αν καθυστερήσει ο πραστιακός (κάτι που κατά κανόνα συμβαίνει);
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
ντινο εχω την εντυπωση οτι θελει κανενα διωρο γεματο να εισαι στο αεροδρομιο πριν την πτηση ! αλλιως θα εισαι με την ψυχη στο στομα ειδικα χωρις web check in
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Δυστυχώς αυτό που φοβαμαι λίγο είναι ο χρονος ,αφού για πρωτη φορά δεν θα έχω κάνει τσεκ ιν
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
και δεν ξερω την διαδικασια πως θα γινει χωρις web check in ! αν ξερει το παιδι ο τραβελπαρτυ που μολις γυρισε πως γινεται !
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
εχει κανονικα γκισε η σκουτ ? φανταζομαι θα ειχε καλη ουρααααα
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ρε παίδες, εσείς που έχετε ταξιδέψει πρόσφατα, παρατηρήσατε να αλλάζει ο κόσμος θέσεις γενικά πριν την απογείωση;
Ή καλύτερα να προπληρώσω θέσεις 14+14 ευρώ στο πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα; :)
Και ναι, για να προλάβω τυχόν σχόλια, είμαι γύφτος και θα προτιμούσα να τα φάω εκεί που πάω τα επιπλέον, αν μπορώ να βολευτώ αλλιως. ;)
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Καλή ερώτηση γτ ούτε εγώ πλήρωσα για επιλογή θέσης
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Εγώ για επιλογή θέσης δεν ήθελα να κάνω. Συνήθως θεωρούν οι εταιρίες πως είναι καλύτερες αυτές στο παράθυρο. Για εμένα καλύτερα είναι οι εξωτερικές ειδικά στη μεγάλη πτήση για να σηκώνομαι χωρίς να ενοχλώ το δίπλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom