Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
εχει κανονικα γκισε η σκουτ ? φανταζομαι θα ειχε καλη ουρααααα
είχε 3-4 γκισε, 2 ώρες πριν την πτήση που είχα πάει είχε λιγότερα από 10 άτομα στην ουρά


σε 4 πτήσεις με τη scoot δεν είδα να αλλάζουν θέσεις, εγώ είχα αγοράσει θέσεις
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ρε παίδες, εσείς που έχετε ταξιδέψει πρόσφατα, παρατηρήσατε να αλλάζει ο κόσμος θέσεις γενικά πριν την απογείωση;
Ή καλύτερα να προπληρώσω θέσεις 14+14 ευρώ στο πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα; :)
Και ναι, για να προλάβω τυχόν σχόλια, είμαι γύφτος και θα προτιμούσα να τα φάω εκεί που πάω τα επιπλέον, αν μπορώ να βολευτώ αλλιως. ;)
μαρτιο που ειχα παει, ειχαμε παει σχετικα νωρις ομολογω για τσεκιν και μας ειχαν βαλει μαζι διπλα σε παραθυρο. γενικως δεν ειδα καμια αναμπουμπουλα, οποτε νομιζω δεν τους εβαζαν οπου να ναι, δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
κομπλε τοτε θα ειμαι και κανενα διωρο πριν την πτηση ας ελπισουμε σε καλομεταχειριση!! ντινο 2 βδομαδες μεινανε τπτ !!! ερχεται το καλοκαιριιι :p
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλημέρα. Ως γνωστόν η scoot έχει αλλάξει εδώ και καιρό την ώρα αναχώρησης Αθήνα Σιγκαπούρη από 11.45 σε 11.20.Έδώ τώρα υπάρχει το εξής θέμα.Αν πάρω το δρομολόγιο του προαστιακού αναχώρησης από Κόρινθο 8.14 φθάνει αεροδρόμιο 9.52 μέχρι να φτάσω στο τσεκ ίντερνετ 10.00 Επειδή δεν υπάρχει τσεκ ίντερνετ ον λαιν να γλιτώσω χρόνο και έχει και μεγαλύτερη απόσταση αφού έχουν πάει στο νέο δορυφορικό σταθμό τη scoot προλαβαίνω πως το βλέπετε;
Εγώ που πετάω απο Ηράκλειο,έκλεισα με το 6.30 για να είμαι εκεί 7.30-8 παρά...Είμαι σίγουρη όμως οτι και με το 8.30 να είχα κλείσει για να είμαι εκεί το πολύ 10,θα προλάβαινα..Αφού όμως είχα την επιλογή για πιο νωρίς έκλεισα και το νωρίτερο να μην έχω καθόλου άγχος.Άν μπορείς κι εσύ κάνε το ίδιο,αν υπάρχει πιο νωρίς δρομολόγιο..Πιστεύω οτι προλαβαίνεις όμως.. Check in μπορείς να κάνεις μέχρι 70 λεπτά πρίν
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγώ για επιλογή θέσης δεν ήθελα να κάνω. Συνήθως θεωρούν οι εταιρίες πως είναι καλύτερες αυτές στο παράθυρο. Για εμένα καλύτερα είναι οι εξωτερικές ειδικά στη μεγάλη πτήση για να σηκώνομαι χωρίς να ενοχλώ το δίπλα.
Οι εταιρίες θεωρούν ότι είναι εξίσου καλές και οι θέσεις στο διάδρομο που αρέσουν και σε εσένα. Μόνο οι μεσαίες θεωρούνται β' κατηγορίας.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Απορία για κρατήσεις πολλαπλών προορισμών..Μόνο απο μηχανή αναζήτησης μπορώ να κλείσω μέσω e dreams πολλούς προορισμούς.Απο το site της εταιρίας δεν γίνεται..Το e dreams έχει τις χειρότερες κριτικές και δεν ρισκάρω με τίποτα..Η λύση λοιπόν είναι να κλείσω μία μία πτήση χωριστά.Θα ήθελα την γνώμη σας γι'αυτό!!!!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
τι προορισμούς θέλεις? δεν γίνεται να τις κλείσεις όλες απο το site της scoot?
Δυστυχώς όχι.Έχω κάνει πολλές προσπάθειες..Θέλω να κλείσω το επόμενο ταξίδι μου για του χρόνου Αθήνα-Μπαλί,Μπαλί-Σιγκαπούρη,Σιγκαπούρη-Αθήνα..Δεν έχει αυτή την δυνατότητα η ιστοσελίδα.Έχει βέβαια την επιλογή πολλαπλών προορισμών αλλα μόνο για δεύτερη πτήση,δηλαδή δεν μπορώ να προσθέσω ακόμα μία για να τις ολοκληρώσω...Σκέφτηκα να κλείσω μόνο Αθήνα-Μπαλί και Σιγκαπούρη-Αθήνα και να έκλεινα με άλλη εταιρία απο Μπαλί Σιγκαπούρη αλλά πάλι δεν γίνεται γιατί γράφει οτι πρέπει να συνδέονται μεταξύ τους..Οι μόνες λύσεις που βρίσκω είναι να τις κλείσω μία μία λοιπόν ή να κλείσω Αθήνα-Σιγκαπούρη με επιστροφή και Σιγκαπούρη-Μπαλί με επιστροφή..Απλώς βολεύει καλύτερα να παω πρώτα Μπαλί και μετά Σιγκαπούρη...

.....Γι'αυτό και είμαι περισσότερο στο να τις κλείσω μία μία..Θέλω όμως και την δική σας γνώμη για το πώς μπορεί να είναι καλύτερα γιατι όλοι είναι υπέρ σε πτήσεις με επιστροφή..
 
Last edited by a moderator:

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
Τότε αν τις κλείσεις μόνος σου ασε μεγάλη διαφορά μεταξύ των πτήσεων μην υπάρχει καμία καθυστέρηση και χάσεις κάποια πτήση

πχ το Σάββατο που ήμουν αεροδρόμιο Αθήνα ήταν ένα γκρουπ 50 άτομα που λόγο καθυστέρησης της aegean απο Χανιά για Αθήνα χάσανε τη πτήση για Dubai
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Απλώς βολεύει καλύτερα να παω πρώτα Μπαλί και μετά Σιγκαπούρη...
Μέσω Σιγκαπούρης είναι η πτήση, έτσι κι αλλιώς, σωστά; Εμείς κλείσαμε Αθήνα - Μπαλί - Αθήνα, απλά. Στο πήγαινε θα έχουμε 2 ώρες αναμονή στη Σιγκαπούρη, στην επιστροφή επιλέξαμε να έχουμε 12-13 ώρες περίπου, για να βγούμε βόλτα στην πόλη. Δε σε βολεύει κάτι παρόμοιο, δηλαδή;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τότε αν τις κλείσεις μόνος σου ασε μεγάλη διαφορά μεταξύ των πτήσεων μην υπάρχει καμία καθυστέρηση και χάσεις κάποια πτήση

πχ το Σάββατο που ήμουν αεροδρόμιο Αθήνα ήταν ένα γκρουπ 50 άτομα που λόγο καθυστέρησης της aegean απο Χανιά για Αθήνα χάσανε τη πτήση για Dubai
Στον κάθε προορισμό θα μείνω μέρες,οπότε δεν με αγχώνει για το άν θα προλάβω κάποια επόμενη πτήση ίδιας μέρας..

Για μία μία εννοώ Αθήνα-Μπαλί χωριστά μετά Μπαλί-Σιγκαπούρη και πάλι χωριστά Σιγκαπούρη-Αθήνα..

Μέσω Σιγκαπούρης είναι η πτήση, έτσι κι αλλιώς, σωστά; Εμείς κλείσαμε Αθήνα - Μπαλί - Αθήνα, απλά. Στο πήγαινε θα έχουμε 2 ώρες αναμονή στη Σιγκαπούρη, στην επιστροφή επιλέξαμε να έχουμε 12-13 ώρες περίπου, για να βγούμε βόλτα στην πόλη. Δε σε βολεύει κάτι παρόμοιο, δηλαδή;
Αυτό το ίδιο θα κάνω τώρα που θα πάω Πουκέτ..Αλλα θέλω στο επόμενο ταξίδι να μείνω κιόλας εκεί 3 μέρες και θέλω μέχρι τον Φεβρουάριο να τα έχω κλείσει,γι'αυτό δεν ξέρω πως να το κάνω..
 
Last edited by a moderator:

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τελικά αποφάσισα..Θα κλείσω Αθήνα-Σιγκαπούρη με επιστροφή να μείνω πρώτα Σιγκαπούρη 4 μέρες και μετά Σιγκαπούρη-Μπαλί με επιστροφή για 6 μέρες..Το μόνο αρνητικό είναι στην επιστροφή που πρέπει να κάνω 2 διαφορετικά check in σε μια μέρα..Συμφέρει όμως καλύτερα..Οι one way διαδρομές επειδή το έψαξα δεν συμφέρουν ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom