Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
με τα 40€ εξασφαλίζεις δυνατότητα αλλαγής ημερομηνίας, αλλά προσαρμόζοντας την τιμή ανάλογα(προφανώς προς τα πάνω) ή δεν πληρώνεις κάτι παραπάνω αν είναι ακριβότερα τα εισιτήρια της νέας ημερομηνίας?
Επειδή το έχω επιχείρισει στο παρελθόν με Κατάρ.Οταν πρόκειται για προσφορά δεν ισχύει η τιμή αγοράς της προσφοράς.Παραδειγμα με scoot. Το ίδιο που αγόρασα Αθήνα Πουκέτ αν ήθελα να αλλάξω ημερομηνίας ήταν στα 365 .εκείνη όμως τη στιγμή η τιμή είχε ανέβει στα 440 και θα πλήρωνα τη διαφορά αφού η τιμή είχε ανέβει.Σε όλες τις εταιρίες ισχύει αυτό.Βγαζουν κάποιο αριθμό θέσεων σε προσφορά μετά αναλόγως τη πληρότητα ανεβαίνει και η τιμή .3μηνες πριν το ταξίδι έφθασε μέχρι και 480 επομένως θα πλήρωνα μεγάλη διαφορά.
 

niktr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
σας ευχαριστω για τις απαντησεις ..θα κανω ερευνα και θα σας ενημερωσω ..ευχαριστω και παλι ..με μια γρηγορη ματια λενε οτι δεν γινεται περα απο ιατρικους λογους και λοιπα ή μεσω του ChangeYourFlight.com γνωριζετε κατι για αυτο ?ευχαριστωω
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Παιδιά καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος αν η scoot silence έχει πιο πολύ χώρο για τα πόδια σαν θέση ; Γιατί τη δίνει μόνο με 35€ έξτρα ... αν έχει μεγαλύτερο χώρο από την οικονομική νομίζω αξίζει. Ευχαριστώ
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Παιδιά καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος αν η scoot silence έχει πιο πολύ χώρο για τα πόδια σαν θέση ; Γιατί τη δίνει μόνο με 35€ έξτρα ... αν έχει μεγαλύτερο χώρο από την οικονομική νομίζω αξίζει. Ευχαριστώ
Καλησπέρα!!!!Για περισσότερο χώρο δεν ξέρω,το σίγουρο είναι οτι στις θέσεις scoot in silence δεν έχει παράθυρα...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Αν θέλεις περισσότερο χώρο μπορείς να αγοράσεις τις διπλανές θέσεις (max your space) με μικρό κόστος.
 

Mary_G

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Παιδιά καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος αν η scoot silence έχει πιο πολύ χώρο για τα πόδια σαν θέση ; Γιατί τη δίνει μόνο με 35€ έξτρα ... αν έχει μεγαλύτερο χώρο από την οικονομική νομίζω αξίζει. Ευχαριστώ
Δεν έχει πιο πολύ χώρο, κάποιες θέσεις δεν έχουν παράθυρο και κάποιες είναι δίπλα στην τουαλέτα οπότε δεν έχουν και πολύ silence.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Σήμερα φτάσαμε στο Μπαλί με Scoot, μέσω Σιγκαπούρης. Η συνολική εμπειρία, πολύ ανώτερη απ' όσο περίμενα.
Είμαστε με μωράκι ενάμιση έτους, στην 11ωρη πτήση ήμασταν μια χαρά. Είμαι 1,80 και η σύζυγος 1,75, ο χώρος δεν ήταν καθόλου στενός.
Α, και στο τσεκ ιν μας έβαλαν δίπλα δίπλα, δεν είχαμε προαγοράσει θεσεις.
Αυτά τα ολίγα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
κοιτάζω εισιτήρια με την scoot αλλά ακόμη δεν έχει βγάλει τιμές για Απρίλιο του 2020. Ενώ είμαστε πλέον Ιούνιο 2019 δεν είναι λίγο περίεργο αυτό?
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
κοιτάζω εισιτήρια με την scoot αλλά ακόμη δεν έχει βγάλει τιμές για Απρίλιο του 2020. Ενώ είμαστε πλέον Ιούνιο 2019 δεν είναι λίγο περίεργο αυτό?
Άν έχει τιμές για Φεβρουάριο έστω,τότε όχι δεν είναι περίεργο.Απλά είναι νωρίς.Νομίζω απο 9-10 μήνες πρίν βγαίνουν οι τιμές,όχι νωρίτερα.Ο Ιούνιος τώρα μόλις μπήκε οπότε τον μετράμε ολόκληρο.

Έτσι κι αλλιώς τις καλύτερες τιμές που έχω τσεκάρει εγώ προσωπικά τις έχω βρεί ακριβώς 9 μήνες πρίν
 
Last edited by a moderator:

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εν τω μεταξύ έχω παραλείψει να στείλω την προσωπική μου εμπειρία με την σκούτ.Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!!!!Απίστετο το boeing 787,ολοκαίνουριο,πεντακάθαρο και πολύ πολύ άνετα τα καθίσματα της οικονομικής θέσης τελικά!!!Το μόνο αρνητικό η ψυχαγωγία,καθώς οι ώρες δεν περνούσαν εύκολα ειδικά για μένα που δεν κοιμάμαι σε αεροπλάνα,καράβια,λεωφορεία...(τελικά με πήρε ο ύπνος στην επιστροφή 2 ωρίτσες)..όμως για όποιον καταφέρνει να κοιμάται είναι μια χαρά,περνάνε οι ώρες πιο γρήγορα:rolleyes-80:.Εξίσου αρνητικό το φαγητό,ευτυχώς δεν το είχαμε κλείσει και λέω ευτυχώς γιατι ελάχιστοι είχαν φαγητό και δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι.Ευτυχώς είχαμε φάει καλό πρωινό και φάγαμε και στο αεροδρόμιο οπότε ήμασταν εντάξει για αρκετή ώρα.Κρατούσαμε μαζί μας ένα σάντουιτσ και μια μπάρα δημητριακών ο καθένας.Πήραμε μόνο καφέ και νερό στο αεροπλάνο,ο οποίος και αυτός δεν μας άρεσε αλλα ήταν και απαραίτητος σε κάποια φάση.Στο τσέκ ιν απο Αθήνα περιμέναμε 40 λεπτά παρόλο που ήμασταν 9 παρά εκεί.Και όσο για τις χειραποσκευές ήμασταν λιττοί έτσι κι αλλιώς στα 8 κιλά και οι δυο.Λίγα και καλά πράγματα.Γυρίσαμε με 9 και 10 και ευτυχώς για Κρήτη είχαμε κλείσει με επιστροφή με την ellinair όπου παραδώσαμε δωρεάν την αποσκευή μας γιατι με aegean είναι ακριβώς 8 τα κιλά και θα είχαμε έξτρα χρεώσεις..Αυτά απο μένα.Γενικά συστήνω ανεπιφύλακτα την σκούτ για συνδιασμό ποιότητας και τιμής και ανυπομονώ για το επόμενο ταξίδι το 2020 για Μπαλί και Σιγκαπούρη!!!!

Να προσθέσω επίσης οτι είναι απαραίτητο ενα μαξιλαράκι για τον αυχένα (ειδικά για άτομα με αυχενικά προβλήματα και ημικρανίες όπως εγώ) και μια ζακέτα.Ώρες ώρες είχε μια ψυχρούλα.
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτό με τον αυχένα ξανά πέστο....
Δηλαδή δε μπορεί κανεις να κάνει τσεκ ιν ηλεκτρονικά και να πάει στην πύλη κατευθείαν; Πρέπει να περάσει από το counter?
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Flights eligible for Web Check-in
  • All Scoot flights departing from Singapore, Perth, India, Seoul, Japan and Berlin
Web Check-in is available for
  • Individual or group travellers (including travel agent bookings)
  • Guests with only carry-on baggage or check-in baggage
  • Point-to-point journeys (i.e.no flight connections)
  • Bookings made through FlyScoot.com. Scoot Call Centre or 3rd-party travel websites
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom