Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Αν κάποιος ψάξει στο μέλλον εισιτήρια με Scoot:

19/8/2019:
Η Scoot έβγαλε προσφορά 140 ευρώ / διαδρομή (για Σιγκαπούρη, Πουκέτ κτλ)
Ουσιαστικά, ήταν προσφορά 25% αλλά έπρεπε να τα κλείσεις 19-29 Αυγούστου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ερώτηση:
Πληρώσατε για να σας βάλουν δίπλα δίπλα στο τσεκ ιν;
Είναι πολύ πιθανό να σε βάλουν μαζί κατά το τσεκ ιν, αρκεί να μην είναι υπερβολικά γεμάτη η πτήση και προαγορασμένες όλες οι θέσεις, κάτι που ναι δύσκολο να συμβεί.
Και στην αναχώρηση και στην επιστροφή καθίσαμε ακριβώς όπως θέλαμε.
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Ωραία, οπότε λογικά θα καθίσουμε και εμείς μαζί.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, παιδιά!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.695
Likes
11.091
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Εμείς στο πήγαινε καθίσαμε μαζί, αν και στο τσεκίν μας είχαν ενημερώσει ότι δεν εξαρτάται από εκεινους και ότι η επιλογή των θέσεων γίνεται αυτοματοποιημένα εκείνη τη στιγμή μέσω του συστήματος.
Στην επιστροφή δε μας έλαχε να καθίσουμε μαζί, παρότι είχαμε πάει εξίσου νωρίς, ίσως και νωρίτερα από την πρώτη πτήση (edit: μας έβαλαν να κάτσουμε μαζί στο πρώτο και μικρό σκέλος του ταξιδιού DMK-SIN, αλλά όχι στο SIN-ATH). Μας είπαν ότι δε μπορούσαν να κάνουν κάτι επειδή όλα γίνονται αυτοματοποιημένα, αλλά μας ενθάρρυναν να προσπαθούσαμε να βγάλουμε άκρη με τους αεροσυνοδούς, όπερ και εγένετο. Μετά την απογείωση το έψαξαν λίγο και "βόλεψαν" τόσο εμάς, όσο και άλλους επιβάτες.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Οι υπάλληλοι στο αεροδρόμιο έχουν σίγουρα την δυνατότητα να αλλάξουν θέσεις και είναι στο χέρι τους το αν θα το κάνουν. Όποτε πετάω από Αθήνα πάντα με/μας βάζουν εκεί που θέλουμε αλλά από Ασία, μισές φορές το κάνουν και μισές όχι.

Όμως αν η επόμενη πτήση είναι με διαφορετική εταιρία στο ίδιο εισιτήριο (πχ silk ή SIA) δεν τους το επιτρέπει το σύστημα.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Μόλις έλαβα email από Scoot. Δίνουν δωρεάν μια αλλαγή για τα κλεισμένα εισιτήρια
Στέλνουν από τώρα για τον Αύγουστο;;;Έστειλαν και σε άλλον. Εγώ που ταξιδεύω Απρίλιο μέσω Σιγκαπούρης γιατί δεν έλαβα τίποτα;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Στέλνουν από τώρα για τον Αύγουστο;;;Έστειλαν και σε άλλον. Εγώ που ταξιδεύω Απρίλιο μέσω Σιγκαπούρης γιατί δεν έλαβα τίποτα;
Απρίλιο ταξιδεύω και εγώ. Παράδειγμα είναι αυτό που αναφέρει η φώτο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.695
Likes
11.091
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Οι υπάλληλοι στο αεροδρόμιο έχουν σίγουρα την δυνατότητα να αλλάξουν θέσεις και είναι στο χέρι τους το αν θα το κάνουν. Όποτε πετάω από Αθήνα πάντα με/μας βάζουν εκεί που θέλουμε αλλά από Ασία, μισές φορές το κάνουν και μισές όχι.

Όμως αν η επόμενη πτήση είναι με διαφορετική εταιρία στο ίδιο εισιτήριο (πχ silk ή SIA) δεν τους το επιτρέπει το σύστημα.
Αυτό που ανέφερα μου το είπαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι, τόσο στην Αθήνα, όσο και στη Μπανγκόγκ.
Μιλάω για πτήσεις με την ίδια εταιρεία, μέσω ενιαίου εισιτηρίου.
Δεν ξέρω αν τους έχουν "δασκαλέψει" να το λένε και στην πραγματικότητα έχουν την εξουσία να αλλάξουν θέσεις οι ίδιοι, ή αν είναι όντως αυτοματοποιημένο το σύστημα.
Επίσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στα 2μιση χρόνια που έχω να ταξιδέψω με τη συγκεκριμένη εταιρεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom