Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.655
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μία λίγο "χαζή" ερώτηση, καθώς δεν έχω ξαναταξιδέψει εκτός Ευρώπης. Σε λίγες μέρες πετάω με τη Scoot για Μπαλί μέσω Σιγκαπούρης. Θα έχω μόνο χειραποσκευές. Όταν προσγειωθούμε Σιγκαπούρη, χρειάζεται να ξανακάνω check in στο αεροδρόμιο ή απλά θα μεταβώ στην κατάλληλη πύλη επιβίβασης όταν θα έρθει η ωρα για την πτήση Σιγκαπούρη-Μπαλί?
Το 2ο. Στο αρχικό τσεκ ιν από Αθήνα θα πάρετε 2 κάρτες επιβίβασης, μία για κάθε σκέλος, στη Σιγκαπούρη απλά θα πάτε στην επόμενη πύλη για τη πτήση Σιγκαπούρη-Μπαλί. Σοφή η επιλογή για χειραποσκευή btw.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μία λίγο "χαζή" ερώτηση, καθώς δεν έχω ξαναταξιδέψει εκτός Ευρώπης. Σε λίγες μέρες πετάω με τη Scoot για Μπαλί μέσω Σιγκαπούρης. Θα έχω μόνο χειραποσκευές. Όταν προσγειωθούμε Σιγκαπούρη, χρειάζεται να ξανακάνω check in στο αεροδρόμιο ή απλά θα μεταβώ στην κατάλληλη πύλη επιβίβασης όταν θα έρθει η ωρα για την πτήση Σιγκαπούρη-Μπαλί?
Καλησπέρα, ο έλεγχος αεροδρομίου στην Σιγκαπούρη είναι στα gates, οπότε ναι θα ξαναπεράσεις από σκανάρισμα και τα σχετικά κατά την ώρα της επιβίβασης. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν μερικά χρόνια, δε ξέρω αν έχει αλλάξει.
 

Σύζυξ

Member
Μηνύματα
16
Likes
169
Το 2ο. Στο αρχικό τσεκ ιν από Αθήνα θα πάρετε 2 κάρτες επιβίβασης, μία για κάθε σκέλος, στη Σιγκαπούρη απλά θα πάτε στην επόμενη πύλη για τη πτήση Σιγκαπούρη-Μπαλί. Σοφή η επιλογή για χειραποσκευή btw.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 
  • Like
Reactions: GTS

zade

Member
Μηνύματα
160
Likes
696
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Μια ερώτηση για να δω αν είναι η ιδέα μου η όχι.

Σαν να έχει αρχίσει να τσιμπάει ΠΟΛΥ τις τιμές των εισητηρίων της η Scoot?

Πριν από τρια χρόνια και μέχρι πέρυσι περιπου έβρισκες Αθήνα Σιγκαπούρη πήγαινε έλα με 300 κάτι , μερικές φορές δε, μπορεί να έπεφτες και κάτω από 250 και τώρα έχει φτάσει τα 399 ακατεβατα.

Οκ καταλαβαίνω, πληθωρισμός, αύξηση κόστους, αύξηση καυσίμων, αλλά εδώ έχουμε αύξηση ως τον ουρανό. Είναι η ιδέα μου ή έχει αρχίσει να γίνεται έως και ασύμφορη πλέον;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Μια ερώτηση για να δω αν είναι η ιδέα μου η όχι.

Σαν να έχει αρχίσει να τσιμπάει ΠΟΛΥ τις τιμές των εισητηρίων της η Scoot?

Πριν από τρια χρόνια και μέχρι πέρυσι περιπου έβρισκες Αθήνα Σιγκαπούρη πήγαινε έλα με 300 κάτι , μερικές φορές δε, μπορεί να έπεφτες και κάτω από 250 και τώρα έχει φτάσει τα 399 ακατεβατα.

Οκ καταλαβαίνω, πληθωρισμός, αύξηση κόστους, αύξηση καυσίμων, αλλά εδώ έχουμε αύξηση ως τον ουρανό. Είναι η ιδέα μου ή έχει αρχίσει να γίνεται έως και ασύμφορη πλέον;
Είναι και ο κλειστός εναέριος χώρος της Ρωσίας... Είναι και η απουσία τής aeroflot που πάντα είχε φτηνά προς Ασία
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
912
Likes
4.016
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Μια ερώτηση για να δω αν είναι η ιδέα μου η όχι.

Σαν να έχει αρχίσει να τσιμπάει ΠΟΛΥ τις τιμές των εισητηρίων της η Scoot?

Πριν από τρια χρόνια και μέχρι πέρυσι περιπου έβρισκες Αθήνα Σιγκαπούρη πήγαινε έλα με 300 κάτι , μερικές φορές δε, μπορεί να έπεφτες και κάτω από 250 και τώρα έχει φτάσει τα 399 ακατεβατα.

Οκ καταλαβαίνω, πληθωρισμός, αύξηση κόστους, αύξηση καυσίμων, αλλά εδώ έχουμε αύξηση ως τον ουρανό. Είναι η ιδέα μου ή έχει αρχίσει να γίνεται έως και ασύμφορη πλέον;
Πέρα από την Aeroflot, κοίτα και τον ανταγωνισμό από τις Αραβικές εταιρίες. Προ κορονοιου γύρω στο χιλιάρικο για Αυστραλία, πλέον 1500αρι στο νερό. Η Emirates παίζει κοντά στο διχιλιαρο.

Παντως, σαν εταιρία δεν είναι κακη.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.875
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έβγαλε και για Αυστραλία από 574 ευρώ. για Περθ και 620 για Μελβούρνη και Σύδνεϋ. Βολικές και οι ώρες ανταπόκρισης, το 20ωρο για τόσο μακρινό προορισμό είναι πολύ καλό.

Cheap flights from Athens & Berlin to Australia from €574

Σαν υποσημείωση, το θεωρεί self transfer άρα δεν είναι ενιαίο το εισιτήριο.

Την δοκίμασα σε 4ωρο ταξίδι και έμεινα ευχαριστημένος, στο 10ωρο +7ωρο δε ξέρω πως θα πήγαινε, αλλά με τέτοιες τιμές είναι πολύ ελκυστικό.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
912
Likes
4.016
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έβγαλε και για Αυστραλία από 574 ευρώ. για Περθ και 620 για Μελβούρνη και Σύδνεϋ. Βολικές και οι ώρες ανταπόκρισης, το 20ωρο για τόσο μακρινό προορισμό είναι πολύ καλό.
Είχα φτάσει τη Δευτέρα στο τσακ να κλείσω την πτήση για το Σίδνεϊ (αυτή με τις 40 ώρες στο γύρνα αλλά δίστασα με την μεγάλη ανταπόκριση) στα 828... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom