Scoot Scoot Airlines - Για να μην πάθετε εγκεφαλικό - Διαδικασία επιστροφής χρημάτων

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Βέβαια αν οι τιμές εισιτηρίων διατηρηθούν στα ίδια Επίπεδα ίσως είναι προτιμότερο το voucher με 20 %παραπάνω της αξίας των εισιτηρίων.. Και ακόμη και αν είναι πιο ακριβά πλέον τα εισιτήρια πόσο πιο ακριβά θα είναι για να μην αξίζει το voucher? Δίλημμα? Ή εχετε αποφασίσει για τα χρήματα?
Σοβαρό δίλλημα όντως,κοιτάζοντας πάντως τις τιμές για τον ερχόμενο χειμώνα είδα ότι ήταν πολύ ανεβασμένες. Έιχα κλείσει Ταιλανδη στα 360€ για τώρα το Πασχα 11/4-26/4 και τέτοια τιμή δε πέτυχα κανένα μήνα.ασε που Χριστούγεννα που βολεύει περισσότερο ως ημερομηνία είχαν σχεδόν διπλή τιμή ! Οπότε κλείνω περισσότερο σε επιστροφή χρημάτων αν και εμένα μου έχει μπει αυτό το δίλλημα με το +20% δώρο στο voucher! Μια ερώτηση που θα ήθελα να κάνω σχετικά με το voucher γιατί δεν είμαι σίγουρος...το voucher λήγει στις 28/3/21... αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να πετάξουμε μέχρι αυτή την ημερομηνία ή ότι είναι η τελευταία μέρα που μπορούμε να κάνουμε κράτηση και άρα μπορούμε να πετάξουμε μέχρι το 2022;;;
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
You have 12 months to use these vouchers to make a new booking, for any travel period available on our website at the time of booking.
Άρα, λογικά είναι η τελευταία μέρα που μπορούμε να κάνουμε κράτηση.
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
You have 12 months to use these vouchers to make a new booking, for any travel period available on our website at the time of booking.
Άρα, λογικά είναι η τελευταία μέρα που μπορούμε να κάνουμε κράτηση.
Κι εγώ αυτό καταλαβα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος,είναι δέλεαρ αυτό γιατί στην ουσία είναι δυο χρόνια το περιθώριο για ταξίδι !
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.321
Δε θέλω να σας μπερδέψω στην απόφασή σας, αλλά με την κατάσταση που έχουμε δεν είμαι καν σίγουρος ότι όταν τα πάντα ηρεμήσουν η scoot θα επαναφέρει τις πτήσεις από Αθήνα. Μπορεί να καταρρεύσουν άλλες εταιρίες και να αποφασίσει να βάλει τα αεροπλάνα σε πιο επικερδή διαδρομή. Λέω τώρα, δε ξέρω.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κι εγώ αυτό καταλαβα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος,είναι δέλεαρ αυτό γιατί στην ουσία είναι δυο χρόνια το περιθώριο για ταξίδι !
Δέλεαρ είναι να βλέπω να μπαίνουν στην πιστωτική τα περίπου 1600 ευρώπουλα, και βλέπουμε για του χρόνου :cool:
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Δέλεαρ είναι να βλέπω να μπαίνουν στην πιστωτική τα περίπου 1600 ευρώπουλα, και βλέπουμε για του χρόνου :cool:
Συμφωνώ.
Με τέτοιο χαζοδέλεαρ την πατήσαμε και κλείσαμε non refundable ξενοδοχείο. (Μιλάμε γλιτώσαμε 30-40 ευρώ) και μέχρι να πείσουμε την Agoda να μας τα δώσει πίσω είδαμε και πάθαμε...
Και για μένα είναι χρήματα με χίλια!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.114
Έλα ρε συ !!!!!!!!!!
Ευχαριστούμε DIMTSOUKI !!!!!!!!!!!!!!
Και το link:
https://www.flyscoot.com/en/announcements/scoot-covid-19-travel-waiver-policy
Άμα όντως ξηγηθεί έτσι η Scoot, της βγάζω το καπέλο!
έχω κάνει αίτημα για refund πριν 2 βδομάδες αλλά δεν έχουν απαντήσει κάτι. Στην νέα ενημέρωση δεν διευκρινίζουν ούτε δίνουν σαφή συστημικό- εύκολο τρόπο για το πως αυτό θα γίνει.
Πάντως αφού δίνουν δυο επιλογές και χρήματα και 120% voucher είναι πραγματικά σωστοί.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.114
ήρθε email από scout που δίνει τις δύο επιλογές. Προσανατολιζόμουν να ζητήσω τα χρήματα αλλά δεν το είχα αποφασίσει 100%. Επέλεξα την μια από τις δύο επιλογές για να δω τι στοιχεία θα ζητήσει και έβγαλα απλά το παρακάτω
You have successfully submitted your refund request, and we will start processing it now.
Thank you for choosing to fly with Scoot and we hope to welcome you on our flights again in future.

Ας είναι...ας πάρω τα λεφτά..μας χαρίζαν γάιδαρο και τον κοιτάγαμε στα δόντια..
προσοχή λοιπόν για όποιος δεν είναι σίγουρος.όχι πειράματα με το linκ από το email
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Κιόλας;;; She's on fire!
Άντε και στα δικά μας......:minion happy:
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
MAD RESPECT για τη Scoot!
Σήμερα μου επέστρεψε τα χρήματα και των 3 πτήσεων που ακυρώθηκαν.

Εν τω μεταξύ, μου είχε έρθει email για επιλογή refund ή voucher μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
Προφανώς, είδαν ότι είχα κάνει αίτηση refund στο https://help.flyscoot.com/s/email-us και για την 3η πτήση και τα έβαλαν όλα μαζί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom