Γενικά SE Asia

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
να ρωτησω κατι... μην με λιθοβολησετε ολοι μαζι
εκεινη η ρημαδα η παραλια ....της ομωνυμης ταινιας ...στην ταυλανδη ειναι ?
(που??? που ????)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Last edited by a moderator:

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Για να καταλαβεις ποσο "τυχερος" ειμαι σε αυτο το ταξιδι..
Προχθες εσπασε η φωτογραφικη μου!(Νταξ εβαλα και εγω το χερακι μου)..Τωρα ειμαι χωρις φωτογραφικη..Χθες εψαξα να βρω καπου να παρωω καινουρια τιποτα..μυριζε και καπνο και δεν πηγα και πολυ μακρια!Σημερα που καπως ηρεμησανε τα πραγματα μετα τη χθεσινη απαγορευση κυκλοφοριας βρηκα ενα εμπορικο εδω κοντα και ειπα να παω!Ηταν ΟΛΑ τα μαγαζια ανοιχτα εκτος απο αυτα που πουλουσαν φωτογραφικες μηχανες!!!!
Παρ'ολα αυτα υπαρχουν και καλα νεα.Πηρα ενα λεωφορειο μπας και καταφερω να φτασω στην πρεσβεια του Βιετναμ.Με αφησε 2 χιλιομετρα απο την πρεσβεια περιπου (που ειναι στο wireless road για οποιον ξερει).Εκει ειχε στρατο και αστυνομια αλλα αφηναν τα αυτοκινητα να περασουν.Λεω οκ,προχοραω και οπου με σταματησουν γυριζω πισω.Να μην τα πολυλογω,εφτασα μεχρι το δρομο που ηθελα,και την εβλεπα την πρεσβεια και εκει με σταματησε ενας στρατιωτης.Βρε καλε μου βρε χρυσε μου δεν με αφηνε.Αφου του εδωσε 100 baht πειστηκε οτι ειναι ασφαλες και με αφησε να περασω.Φτανω στην πρεσβεια,ειχε χαρτι απ'εξω,κλειστο το μαγαζι μεχρι τη δευτερα.Ακουσα ομως θοορυβο απο μεσα.Χτυπαω βγαινει ενας του λεω pleaaase,my passport δειχνοντας του το χαρτι!!Μου λεει δεν γινεται mister ελα τη Δευτερα.Με 100baht πειστηκε και αυτος και σε 5 λεπτα μου το ειχε φερει......
Μου στοιχησε ακριβα (5 ευρω:bleh:) αλλα το πηραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καμποτζη αυριο!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μπράβο varis81, τώρα δεν σε σταματάει τίποτα! Καλή συνέχεια στο ταξίδι σου!
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
πακεταρω τη δικη μου ...στειλε διευθυνση
πως ειναι τα πραγματα κατω??μιλησες με κανενα?
μπραβο για το διαβατηριο .....αντε με το καλο ...
οδυσσεια το ξεκινησες ...:D για να δουμε παρακατω.....
επεται συνεχεια :rolleyes:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
πακεταρω τη δικη μου ...στειλε διευθυνση
πως ειναι τα πραγματα κατω??μιλησες με κανενα?
μπραβο για το διαβατηριο .....αντε με το καλο ...
οδυσσεια το ξεκινησες ...:D για να δουμε παρακατω.....
επεται συνεχεια :rolleyes:
Δεν χρειαζεται,θα παω να παρω αυριο ελπιζω να ανοιξουν!Διευθυνση μου ο δρομος παντως αμα θες!
Μιλησα με καποιους ντοπιους και απο οτι καταλαβα απλα θελουν να ληξουν ολα.Θα μου πεις αυτοι ειναι απο τη Μπανγκοκ.Πρεπει να ακουσεις και τη γνωμη των αλλων απο τα βορεια.Παντως πιστευω οτι η κοινη γνωμη ειναι εναντιον των κοκκινων,ειδικα μετα τα χθεσινα επεισοδια και τους εμπρησμους.Παντως οι ανθρωποι ειναι τοσο καλοι εδω..ενας στρατιωτης (οχι με το μπαξισι) με ειδε που ειχα πεθανει στη ζεστη απο το περπατημα και μου εδωσε ενα μπουκαλι νερο χωρις να του το ζητησω καν!
Τουλαχιστον δεν θα παμε Κραμπι,προτιμω Καμποτζη,αν και μια παραλια δεν θα με χαλαγε!
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Ρε παιδιά, για πείτε μου, όσοι σκοπεύετε να επισκεφτείτε Ταϋλάνδη, έχετε βγάλει από το πρόγραμμα την Μπανγκόγκ? Δεν ξέρω τι να κάνω...Να το διακινδυνεύσω και να καταλήξω να είμαι κλεισμένη όλη μέρα σε ένα ξενοδοχείο? Αλλά δεν μου πάει κι όλας η καρδιά να την αφήσω απ' 'εξω..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ρε παιδιά, για πείτε μου, όσοι σκοπεύετε να επισκεφτείτε Ταϋλάνδη, έχετε βγάλει από το πρόγραμμα την Μπανγκόγκ? Δεν ξέρω τι να κάνω...Να το διακινδυνεύσω και να καταλήξω να είμαι κλεισμένη όλη μέρα σε ένα ξενοδοχείο? Αλλά δεν μου πάει κι όλας η καρδιά να την αφήσω απ' 'εξω..
Ε, αν σε απασχολεί, δες την πρόσβαση στη χώρα λίγο διαφορετικά: π.χ. Πετάς για Σιγκαπούρη, από κει για Πούκετ και ανάλογα με το τι γίνεται, βάζεις μέσα και Μπανγκόκ ή όχι. Ίσως κοστίσει λίγο παραπάνω, αλλά απ' τ' ολότελα...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
H κατασταση φαινεται παντως να ομαλοποιειται σιγα-σιγα.
Και ειδικα τον Αυγουστο που ο μαζικος τουρισμος θα επισκευτει τη χωρα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα.
Προσωπικα δεν θα αλλαζα το παραμικρο απο το προγραμμα μου,αλλα ο καθενας ας πραξει αναλογως με την κριση του.


Back to 'normal'
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Έχω κλείσει αεροπορικά για Μπανγκόγκ με Qatar, οπότε δε γίνεται να μπει στο πρόγραμμα Σιγκαπούρη! Κι εγώ ελπίζω να ομαλοποιηθεί η κατάσταση, απλά αναρωτιέμαι αν τελικά είναι άσχημα τα πράγματα στην Μπανγκόγκ, τι μπορώ να κάνω τις 3 νύχτες που θα είμαι εκεί? Πχ εκδρομές εκτός πόλης? Θα μπορώ ή θα πρέπει να είμαι ακίνητη στο ξενοδοχείο?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
κάνε με μάντη να σε κάνω πλούσιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom