Γενικά SE Asia

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ναι πως το θες ?...προηγουνται ααααααααααααααλλα :bleh:
(μην τον ξεσηκωνεις ..και τον εχω στο ψησιμο να κατσει καμποτζη παραπανω)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
ναι πως το θες ?...προηγουνται ααααααααααααααλλα :bleh:
(μην τον ξεσηκωνεις ..και τον εχω στο ψησιμο να κατσει καμποτζη παραπανω)
Συμφωνω Καμποτζη ολα τα λεφτα,σιγουρα θα ξαναπαω.
Μονο για τους ναους θελει ενα 3ημερο.

Περιμενουμε ανταποκριση...οβερ.:D
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Ποια Καμποτζη και ποιο Βιετναμ μου λετε..!εδω δεν θα το παρω ποτε το διαβατηριο..με βλεπω να καθομαι ενα μηνα στη Μπανκογκ και αν ανοιξει..Ελπιζω τουλαχιστον Παρασκευη να εχουν ληξει ολα αυτα..Θα κλεισω εσητηριο κατευθειαν για Ανοι δυστυχως μαλλον.
Προσπαθησα να παω κατα τη Βιετναμεζικη Πρεσβεια σημερα αλλα ουτε κκαν,ολοι οι δρομοι κλειστοι..Με βλεπω να την κανω για Κραμπι το Σαββατοκυριακο αμα συνεχιστει αυτη η κατασταση!Για προτειντε τιποτα κανα νησι να παω να αραξω μεχρι να ληξουν ολα αυτα!
Παντως και στην πρεσβεια μας που πηρα τηλεφωνο ειπαν δεν μπορω να με βοηθησουν αλλα να μην ανησυχω γιατι ακομα και ενα μηνα να παρω θα παρω επεκταση της βιζας λογω των γεγονοτων..!Βασικα περισσοτερο βαριοταν αυτος που μιλαγε παρα ηθελε να βοηθησει..τεσπα..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Προσπάθησε να πάρεις το διαβατήριό σου μέσω ντόποιου Ταξ. Γραφείου. Διάλεξε ένα αξιόπιστο και δώσε κάτι παραπάνω για να μπορέσουν αυτοί να επέμβουν (αν είναι έτοιμο) μέσω των γνωριμιών τους. Διαφορετικά επικοινώνησε με την πρεσβεία του Βιετνάμ τηλεφωνικά και πές τους να σου το στείλουν στο ξενοδοχείο που διαμένεις, με δικά σου έξοδα. Βέβαια όλα αυτά απαιτούν να είναι ήδη έτοιμο το διαβατήριο και απλά αποτελούν λύσεις της συμφοράς, αλλά κάτι είναι και αυτό.....Καλό κουράγιο.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Προσπάθησε να πάρεις το διαβατήριό σου μέσω ντόποιου Ταξ. Γραφείου. Διάλεξε ένα αξιόπιστο και δώσε κάτι παραπάνω για να μπορέσουν αυτοί να επέμβουν (αν είναι έτοιμο) μέσω των γνωριμιών τους. Διαφορετικά επικοινώνησε με την πρεσβεία του Βιετνάμ τηλεφωνικά και πές τους να σου το στείλουν στο ξενοδοχείο που διαμένεις, με δικά σου έξοδα. Βέβαια όλα αυτά απαιτούν να είναι ήδη έτοιμο το διαβατήριο και απλά αποτελούν λύσεις της συμφοράς, αλλά κάτι είναι και αυτό.....Καλό κουράγιο.

Το πρωτο πο λες ειναι καλη ιδεα.Δεν με ενδιαφερει αν ειναι ετοιμο θα παρω βιζα στη Καμποτζη δεν πα να την εχω πληρωσει.Οσο για το τηλεφωνο δεν απαντανε.Ειναι μεσα στην αποκλεισμενη περιοχη και κανεις δεν μπαινει η βγαινει.Αν και τωρα πο το σκεφτομαι ουτε αυτο με το ταξιδιωτικο γραφειο γινετται γιατι προφανως το διαβατηριο θα ειναι στην πρεσβεια οποτε αφου δεν μπαινει η βγαινει κανεις δεν προκειται να βγει ουτε το διαβατηριο μου..

PS:Ακουω ιδεες..Chiang Mai ή Κραμπι??Η καπου αλλου??Τωρα που γυριζει!
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
χωρις διαβατηριο πουθενα δεν πας...:bleh:
μια προταση ειναι η αγαπημενη μου chiang mai....
εαν ειχες το διαβατηριο στα χερια σου εχεις χιλιες και μια δυνατοτητες,
ακομη θα μπορουσες να πας καμποτζη < σιεμ ριπ> και απο εκει βγαζεις βιζα για λαος η βιετναμ..
εαν πας σιεμ ριπ δες αυτον τον κυριο στο ποταμι διπλα εαν ....ξυπνησε...:haha:
aimg28.imageshack.us_img28_6351_dsc06446w.jpg

Uploaded with ImageShack.us


καλα να περασεις :clap::clap:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
To ξερω οτι δεν παω πουθενα εκτος χωρας!Μα προφανως Καμποτζη θα πηγαινα αμα ειχα το διαβατηριο μαζι μο.
Εντος Ταυλανδης ομως δειχνω το χαρτι που εχω απο την πρεσβεια του Βιετναμ και την ελληνικη μο ταυτοτητα και δεν εχω προβλημα ουτε με τα hostel (που μονο το νουμερο ζητανε) οτε να αγορασω εισητηρια.Βασικα πιθανοτατα Κραμπι θα παω μεχρι να τελειωσουν ολα μαζι με μια γερμανιδα που γνωρισα εδω ;).Μολις τελειωσουν ολα γυριζω και παω οπο προλαβαινω..
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
.Βασικα πιθανοτατα Κραμπι θα παω μεχρι να τελειωσουν ολα μαζι με μια γερμανιδα που γνωρισα εδω ;)
ελπιζω να μην μοιαζει στην ..............μερκελ....:haha::haha:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ωχ ..πανε οι καμποτζες πανε τα βιετναμ :bleh::haha:
(κοιτα μην ανοιξει η πρεσβεια ...και μου εισαι ακομα υπο γερμανικη κατοχη στο κραμπι...τραβηξτε αλλου μετα ,για τους ρυθμους που σου λεγα αστο ξεχασε το ;))
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
ωχ ..πανε οι καμποτζες πανε τα βιετναμ :bleh::haha:
(κοιτα μην ανοιξει η πρεσβεια ...και μου εισαι ακομα υπο γερμανικη κατοχη στο κραμπι...τραβηξτε αλλου μετα ,για τους ρυθμους που σου λεγα αστο ξεχασε το ;))
μπα σιγα μηνν ανοιξει τωρα κοντα.θα κοιταξω να ρωτησω αριστερα δεξια και θα δω ισως και για koh chang (by xenos) η και Koh Pagnan.Παντως δε με νοιαζει εγω ηρθα εδω για το Angkor Wat και το Halong Bay και θα παω ο κοσμος να χαλασει!Παραλιες εχομεν και στην Ελλαδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom