Γενικά SE Asia

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μπές σε ξένο site να διαβάσεις ειδήσεις..πχ bbc news..
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
αμα σε πιασω απο το αυτι θα δεις...
ασε τα λιβανισματα και τραβα ασια ....για μια περιπετεια ζουμε
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μηπως εχει κανενας αποψη για τα γεγονοτα των τελευταιων ημερων στη Μπανγκοκ?Παραμενει ασφαλης η πολη γενικα η οπου φυγει φυγει?Θα μου πεις οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα..Αλλα μηπως ξερει κανενας?
γυρισα απο Μπανγκοκ 11 Απριλιου , δεν καταλαβα τιποτα
απολυτως , τις διαδηλωσεις τις εβλεπα στη τηλεοραση ...
στη Ταιλανδη εχουν μια ταση για πραξικοπηματα και διαδηλωσεις .. αλλά ο τουριστας σπανια παιρνει ειδηση κατι.
Στους δρομους που γινονται οι διαδηλωσεις ,απλως δεν κυκλοφορεις , απλα πραγματα ....
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Μηπως λεω μηπως εχει παει κανεις στη floating market του Damnoen Saduak για να μου πει τη γνωμη του?Ρωταω γιατι εχουν αποκλεισει ολη τη Μπανγκοκ και δεν μπορω να κανω τιποτα και βαριεμαι να καθομαι στο hostel oλη μερα!Καμια ιδεα για το αν αξιζει να παω??Εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις γενικα παντως!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εχω πάει. Για τουρίστες. Καλό είναι αν θες να είσαι μαζί με 453 γκρούπ και αυθεντικότητα μεδέν. ΑΛΛΑ όλα είναι θέμα γούστου, (θα πρότεινα εκδρομή στα πέριξ).
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Ναι ακουσα οτι ειναι τουριστικο αλλα ελεγα αμα ειναι οπως ειναι στις φωτογραφιες που δειχνουν αξιζει να πας.Ουτως η αλλως με το λεωφορειο λεω να παω,1.1 ευρω να παω και αλλο τοσο να γυισω τζαμπε.Η αλλη εναλλακτικη ειναι η Aythaya η οπως γραφεται.Μηπως ξερεις να προτεινεις κατι καλυτερο?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
<<Η αλλη εναλλακτικη ειναι η Aythaya η οπως γραφεται>>
Το βρήκες!!!:clap::clap::clap:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Μμ οκ then!Eλεγα μπας και γλυτωσω τη ζεστη της Αγιουτχαγια και το περπατημα εκει αλλα τελικα δεν το βλεπω!Ελπιζω να αξιζει τουλαχιστον..Και κυριως να δουλευει το μετρο αυριο η την Κυριακη για να παω μεχρι το σταθμο!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μόλις τώρα διάβασα ότι κλείνει η πρεσβεία των ΗΠΑ στην Μπανγκόκ και ακολουθεί αυτή της Αγγλίας, λόγω των επεισοδίων. Οι νεκροί είναι 6 και οι τραυματίες 45. Η Αγιουτάγια είναι καλή περίπτωση με εξαίσους ναούς και θέματα για φωτογραφίες. Αντε ντε! πήγαινε......
Και να θυμάσαι οι τουρίστες στην Ταυλάνδη ποτέ δεν κινδυνεύουν... (μην πας και εσύ βρε άνθρωπε με πανό σε διαδηλώσεις). Περιμένουμε να έρθεις με το καλό και να διαβάσουμε τις εμπειρίες σου.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Μόλις τώρα διάβασα ότι κλείνει η πρεσβεία των ΗΠΑ στην Μπανγκόκ και ακολουθεί αυτή της Αγγλίας, λόγω των επεισοδίων. Οι νεκροί είναι 6 και οι τραυματίες 45. Η Αγιουτάγια είναι καλή περίπτωση με εξαίσους ναούς και θέματα για φωτογραφίες. Αντε ντε! πήγαινε......
Και να θυμάσαι οι τουρίστες στην Ταυλάνδη ποτέ δεν κινδυνεύουν... (μην πας και εσύ βρε άνθρωπε με πανό σε διαδηλώσεις). Περιμένουμε να έρθεις με το καλό και να διαβάσουμε τις εμπειρίες σου.

Lol ναι ασε σημερα τι επαθα μεχρι να καταφερω να γυρισω στο hostel.To προβλημα μου που δεν την κανω απο τωρα για Καμπτοζη ειναι οτι εχω δωσει το διαβατηριο μου στην πρεσβεια του Βιετναμ εδω στην Μπανγκογκ η οποια πρεσβεια ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ εκει που ειναι συγκεντρωμενοι τωρα οι διαδηλωτες και δεν μπορω να παω εκει γιατι απαγορευεται!!Κανονικα πρεπει να παω να το παρω με τη βιζα τη δευτερα,ευελπιστω μεχρι τοτε οτι θα εχει ανοιξει αλλιως ζητω που καηκαμε.
Εχει κλεισει η αγγλικη η αμερικανικη και η αυστραλιανη πρεσβεια απο οτι βλεπω στο site της Bangkok Post παντως!
Το οτι κινδυνευω περισσοτερο απο τη θερμοπληξια παρα απο τους διαδηλωτες ειναι γεγονος,απλα δεν ειναι και οτι πιο ωραιο να βλεπεις συρματοπλεγματα στους δρομους και περιπολικα και στρατιωτικα να μεταφερονται σαραβαλιασμενα εξω απο το κεντρο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom