Γενικά SE Asia

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Incident: Egypt Air B772 near Athens on Dec 31st 2009, engine shut down in flight

Nαι δώσε 200? παραπάνω για να φτάσεις σίγουρα εκεί που θέλεις...

Υ.Γ.διάβασε μέχρι τέλος το link και τους σχολιασμούς της είδησης...
Μααλιστα..Πανω στην ωρα!
Θα το σκεφτω αν και οι υπολοιπες τιμες μου ειναι πολυ ακριβες που βρισκω..Θα περιμενω λιγο μπας και βγει καμια προσφορα απο Κωνσταντινουπολη αλλιως θα κλεισω με την Egypt,οι πιθανοτητες αλλωστε ειναι απειροελαχιστες να συμβει κατι,τοσες πτησεις γινονται καθε μερα!
Και εγω που φοβομουν περισσοτερο την Air Asia!:xmas_cheesygrin:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μααλιστα..Πανω στην ωρα!
Θα το σκεφτω αν και οι υπολοιπες τιμες μου ειναι πολυ ακριβες που βρισκω..Θα περιμενω λιγο μπας και βγει καμια προσφορα απο Κωνσταντινουπολη αλλιως θα κλεισω με την Egypt,οι πιθανοτητες αλλωστε ειναι απειροελαχιστες να συμβει κατι,τοσες πτησεις γινονται καθε μερα!
Και εγω που φοβομουν περισσοτερο την Air Asia!:xmas_cheesygrin:
Το καλοκαίρι πέταξα με Emirates απο Αθήνα για Kuala Lumpur με 570 ευρώ. Μέγκλα. Για τη συγκεκριμένη εταιρία, θεωρώ την τιμή πολύ καλή. Όσο για την Air Asia, δέκα πτήσεις στην περιοχή, κανένα πρόβλημα σε καμμιά. Όλες μια χαρούλα και στην ώρα τους. Ο γενικός κανόνας "ότι δίνεις παίρνεις" ισχύει παντού, καμμιά φορά μπορεί να είσαι τυχερός και να πάρεις κάτι παραπάνω, αλλά αυτό είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...
 
Μηνύματα
774
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Την Air Asia μην την φοβάστε. Πέταξα τον τελευταίο μήνα 6 πτήσεις και ήταν όλες άψογες, στην ώρα τους και με ολοκαίνουρια αεροπλάνα.
Άσε δε τις αεροσυνοδούς...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Λοιπον τελικα εκλεισα με Egypt Air πηγαινε Mπανκογκ και ελα απο Κουαλα Λουμπουρ.Συνολο 5 βδομαδες!
Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Tι προτασεις υπαρχουν ενδιαμεσα?Σκεφτομαι να κατσω 3-4 μερες Mπανκογκ,μετα να τραβηξω για Siem Reap,μετα ευθεια για Phnom Penh με λεωφορειο (η οπως λεει ενας φιλος μου που θα παμε μαζι στην κορυφη ενος εμπορικου τρενου) και απο εκει για Xο Τσι Μινχ οπου και αρχιζουν οι ερωτησεις:Στην Καμποτζη εχει κατι αλλο σημαντικο να δουμε ετσι ωστε να αξιζει ενα detour?Στη Ταυλανδη το πηρα αποφαση οτι δεν θα δω και πολλα οποτε την αφησα για αλλη φορα!
Στο Βιετναμ που προτεινετε να παμε?Διαβασα μια ταξιδιωτικη ιστορια (της renata),ξεκοκαλισα και το Lonely Planet και πιστευω οτι αξιζει να παμε στο Hoi An,Nha Trang,Hanoi και Halong Bay!Απο το Ανοι θελω να περασω στην Κινα και να φτασω μεχρι το Hong Kong (οπου εχω ενα φιλο) και απο εκει αεροπλανο για Κuala Lumpur.
Ερωτηση 2η:Tι προλαβαινω να δω σε μια εβδομαδα στη Μαλαισια?Αξιζει η KL για πανω απο δυο μερες?Να παω Σιγκαπουρη για η να ψαξω για κατι αλλο για αυτες τις μερες?
kiitos!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.571
H KL για πάνω από 2-3 μέρες δεν είναι...εγώ προσωπικά δε θα σπαταλούσα πολλές μέρες στις πόλεις-hub της ΝΑ Ασίας, υπάρχουν τόσα και τόσα μέρη να σπαταλήσεις το χρόνο σου.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όλα αυτά σε 5 βδομάδες? Γιαπωνέζος είσαι? :shock:
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Aν το καλοσκεφτεις στην ουσια ειναι 3 βδομαδες Καμποτζη,Βιετναμ,4 μερες Χονγκ Κονγκ και μια βδομαδα μαλαισια!
Επισης ειμαι φοιτητης που τοτε θα τελειωσω την πτυχιακη μου,θα παρω πτυχιο και αυτο ειναι το δωρο στον εαυτο μου (1 χρονο τα μαζευω να μην τα χαλασω καπου να αξιζει??!!).

P.S.:Δηλαδη GTS ουτε το Hong Kong ουτε η Μπανκογκ αξιζει πανω απο 2-3 μερες??
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δηλαδη GTS ουτε το Hong Kong ουτε η Μπανκογκ αξιζει πανω απο 2-3 μερες??
Δεν είμαι ο GTS αλλά, αν θές τη γνώμη μου, άσε έξω SIN, μείνε 2-3 βράδυα ΒΚΚ, η KUL είναι σαν μια μικρή ΒΚΚ, άντε 2 βράδυα κι εκεί, τίποτ' άλλο από Μαλαισία, κάνε την Καμπότζη όπως το λές (5-6 βράδυα), πάρε ποταμόπλοιο από Πνόμ Πενχ για Σαϊγκόν και ξόδεψε τα υπόλοιπα στο Βιετνάμ, βάλε αν μπορείς και Sa Pa και Lao Cai στο πρόγραμμα (με το Victoria train απ' το Ανόι - αν πας κατ' ευθείαν), πέρνα στο Kunming, και γύρνα λίγο στη νότια Κίνα πηγαίνοντας για HKG.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom