Summer Meeting Αθηνα

Summer Meeting Αθηνα


  • Total voters
    19
  • Poll closed .

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Θελω να κατέβω απο αυτό το λεωφορείο!!!!!
Μετά απο 1 ώρα.
-Καλέ τι έχει σαβουριάσει η γριά δίπλα σου.! Σαν την σκούπα Hoover! τα ρουφάει όλα. Δεν αφήνει τίποτα. Απο την ώρα που ξεκινήσαμε έχει φάει όλες τις παρακαταθήκες τροφιμων της Κίνας. Α πα πα πα... Κοίτα... τώρα τρώει λοτό. Πριν είχε φάει ένα κοτόπουλο, μετά ρύζι και είχε χτυπήσει και κάτι σαν χυμό μην αναφέρω και το καλαμάκι με τις ακρίδες! Να δεις που θα παρατηρηθούν κρούσματα λοιμού στο Λάος.... άσε και τίποτα κυρά μου όρθιο... σαν τον αμερικανικό στρατό λειτουργείς....
Μετά απο 2 ώρες
-Γκιούλι
-Τι θες?
-Εχεις ένα καλαμάκι?
-Οχι. Που να το βρω? Τι το θέλεις?
-Αν είχες θα μου το έβαζες στο στόμα για να με πιείς.... απο το πολύ το κούνημα έγινα φραπέ......
Μετά απο 3 ώρες
-Γκιούλι?
-Τι θες πάλι?
-Βράζω! Ζεσταίνομαι.. νομίζω ότι είμαι μέσα σε χύτρα Sitram και δίπλα μου επιπλέουν πατάτες και μαιντάνοι... κάνε πιο κει ρε σέλινο!!! μου γαργαλάς το αυτί..
Μετά απο 4 ώρες
-Γκιούλι?
-Να χαρείς.... πες αυτό που θες και μην με παιδεύεις.... έχει αρχίσει και μου την δίνει.
-Δεν θέλω τίποτα σημαντικό μωρέ, να,.. αν δεν σου κάνει κόπο, κάνε ένα έτσι και πιάσε το νεφρό που μου έπεσε στο διάδρομο και τσουλάει προς την πόρτα, μην το πατήσει και κανένας άνθρωπος, το λιώσει και τρέχουμε σε Φιλλιπίνες μεριές μετά για αντικατάσταση..........

Μετά απο ποιός ξέρει πόση ώρα.....
Νύχτα. Σκότος. Κεραυνοί , -οι μεγαλύτεροι που είχαν δει ποτέ στην ζωή τους- , σκίζουν τον ουρανό και νομίζεις ότι θα μπουν μέσα στο λεωφορείο, το οποίο ανεβαίνει αργά , βογγώντας και ασθμαίνωντας μια ανηφόρα. Η βροχή μαστιγώνει τα τζάμια. Βροντές με τρομακτικό θόρυβο. Δεξιά αριστερά δεν υπάρχει τίποτα παρά μόνο δυσοίωνη ζούγκλα που διαγράφεται που και που απο το φως των αστραπών. Σκοτάδι. Δεν φωτίζεται επαρκώς ούτε καν το λεωφορείο, το οποίο παρεπιπτόντως βάζει νερά που βρέχουν την κυρά μας.
Ενα πιτσιρίκι δίπλα τους κάθε φορά που βλέπει τον Γκιούλι αρχίζει και στριγγλίζει με φωνή που σου τρυπά το τύμπανο και τον εγκεφαλικό φλοιό. Που και που, το λεωφορείο προσπερνά κάτι παράγκες που φωτίζονται είτε απο κεριά είτε απο κάτι λάμπες που βγάζουν κίτρινο φως , αδύναμο όμως να νικήσει τον έρεβο. Ανηφόρες, κατηφόρες, βουνά, βροχή, στο βαθος αστραπές, στριγγλιές, μουρμουρητά και ο υπόκωφος ήχος της
μηχανής... Είχαν ήδη ξεπεράσει αισίως τις 10 'ωρες... θα έπρεπε να έφταναν όπου νά ναι... θα έπρεπε διάολε... θα έπρεπε........

Σε μια άλλη ανηφοριά το σπινθηροβόλο βλέμμα της Dim το οποίο είχε αποκτήσει μετά απο την τόση καλοπέραση του ταξιδιού, συλλαμβάνει την εικόνα του Γκιούλιβερ. Τον δύστηχο....
-Γκιούλι είσαι καλά? τον ρωτά με έκδηλη την ανησυχία που απόρρεε απο αυτό που είδε. Ενα απλανές βλέμμα , που στόχευε στο πουθενά. Ο άνθρωπος δεν ήταν εκεί... ήταν αλλού...
Αυτός γυριζει αργά το κεφάλι του, την κοιτάζει, χωρις όμως να εστιάζει σωστά και της λέει την ατάκα που εκτός του ότι τους έκανε να ξεραθούν στα γέλια, έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα να χρησιμοποιηθεί ως κεντρικός τίτλος ολόκληρης της ιστορίας που διαβάζετε
"Θέλω να κατέβω απο αυτό το λεωφορείο!!!"
σε αυτο το θρυλικο κτελ αναφερομαι
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Καμιά Παρασκεύη δεν παιζει για τη συνάντηση; Μόνο Σάββατο μπορείτε;
 
Last edited:

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
ψηφίζω 23 καί σταυρώνω δάχτυλα <3 νά προκριθῇ ἡ ἡμερομηνία αὕτη.

θά πάω πρῶτα ἀπό τό ἄστυ, στήν βραδινή προβολή νά γιομίσω κουλτούρα :rolleyes: μέ τό restless :xalara:καί μπολιασμένος ἰντελιγκεντσιακῶν βάϊμπς νά :bleh: παρευρεθῶ.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
ασχετως ημερομηνιων, θελει καποιος/α να προτεινει μαγαζι?
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
εγω θα προτιμουσα καποιος παλιος να προτεινει μερος :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.333
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μπράβο φίλε @whoknows για την πρωτοβουλία :)
Ψήφισα 23 αλλά και στο 30 είμαι μέσα!
Σιγά που θα το χάσω :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.281
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom