Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.763
κύττα αυτό ακριβώς κάνουμε εμείς το καλοκαίρι:D!!μεταξύ 5-6 είναι η μόνη ώρα που μπορείς να αναπνεύσεις το βρωμοκαλόκαιρο,
ενώ τώρα όλη η δροσιά και ο πεντακάθαρος αέρας κοπανιστός όλο το 24ωρο!
Σε κάποιους από μας, αρέσει η μυρωδιά του αντηλιακού, του ιωδίου της θάλασσας, του αλατιού και κυρίως από τα ψαράκια που τρως βραδάκι με το μαγιώ σου σε κάποιο ταβερνάκι πίνοντας κρύο λευκό κρασάκι. Περίεργο αλλά ναι, το αντιηλιακό έχει σέξυ μυρωδιά για μένα...
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σε κάποιους από μας, αρέσει η μυρωδιά του αντηλιακού, του ιωδίου της θάλασσας, του αλατιού και κυρίως από τα ψαράκια που τρως βραδάκι με το μαγιώ σου σε κάποιο ταβερνάκι πίνοντας κρύο λευκό κρασάκι. Περίεργο αλλά ναι, το αντιηλιακό έχει σέξυ μυρωδιά για μένα...
τι να πώ...υπομονή μέχρι νάρθει η σειρά σας...και παρά τα κουσούρια σας σας αγαπάμε βρε:clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ετσι, υπεροχο το κρύο.
Ακόμα καλύτερο να πληρώνεις το πετρέλαιο την ίδια εποχή με όλο το πακέτο χαρατσιών...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κινηματογραφική περιγραφή!!εύγε!

αλήθεια εσύ φαντάζομαι έριξες την ψήφο σου στο χειμώνα ε;;;
Είχα μεγάλο δίλημμα γιατί μ'αρέσουν όλες οι εποχές! Τη γνώμη μου την είπα : μ'αρέσει η αλλαγή των εποχών, καθώς η επόμενη σου δίνει ότι στερήθηκες τους προηγούμενους τρεις μήνες..Τώρα τον ευχαριστιέμαι τρελά το χειμώνα!
Η φήψος έπεσε σε καλοκαίρι όμως, γιατί ο χειμώνας έχει ένα μεγάλο default: νύχτες με λυσσασμένους αέρηδες να χτυπάνε τα πάντα - και φοβάμαι :cool:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ετσι, υπεροχο το κρύο.
Ακόμα καλύτερο να πληρώνεις το πετρέλαιο την ίδια εποχή με όλο το πακέτο χαρατσιών...
Άστα!! Αλλά και το καλοκαίρι πληρώνω τα ίδια ποσά σε κλιματιστικά ρε γμτ, από πουθενά δε γλιτώνουμε. Θα μετακομίσω σε παραθαλάσσιο μέρος μου φαίνεται να ρίχνω εύκολα βουτιές
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πληρώνεις δηλαδή 600 +- ευρώ σε κλιματιστικό;;;
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
το καλοκαιρι ειναι ωραιο αν μενεις κοντα στην θαλασσα η σε ενα νησι πραγματικα καμια σχεση ειδικα το δευτερο αλλιως ειναι ταλαιπωρια για μενα η ζεστη ουτε να κοιμηθεις καλα μπορεις ουτε να βολταρεις αμεριμνος συνεχεια ιδρνμενος..το μονο καλο που εχει το καλοκαιρι ειναι τα κορμια που βλεπεις βεβαια οχι μονο στην παραλια..σιγουρα και αρκετες παραφωνιες που μας χαλανε αλλα τι να κανουμε...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πληρώνεις δηλαδή 600 +- ευρώ σε κλιματιστικό;;;
Αν εννοείς αποκλειστικά το "χαράτσι" δεν αγχώνομαι, θα'ρθει και το εφάμιλλο καλοκαιρινό...:roll:
Κοινόχρηστα το χειμώνα δίνω τρελά και παγώνω κιόλας. Το καλοκαίρι πληρώνω κατά τι λιγότερο ΔΕΗ. Αχ μη μιλάμε για λογαριασμούς, χαλάει το ζεν μου πάλι :clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μιλούσα για το πετρέλαιο...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δίνεις 600 το μήνα πετρέλαιο;;; Πωπω..και γκρίνιαζα για τα μισά!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Οχι το μήνα βρε αγάπη μου, δε μένω σε έπαυλη.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ούτε εγώ, αλλά 300/μήνα τα κοινόχρηστα και παγώνω. Too much information για public forum :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom