Tί γίνεται στη Γαλλία?

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εχω άγχωθεί.στις 27 πετάμε για Παρίσι.Ομως ακούω για τις απεργιακές κινητοποιήσεις και έχω προβληματιστεί.Το μετρό υπολείτουργει και γενικά όλο το Παρίσι....
Τι να κάνω? φοβάμαι οτι θα πάμε και το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να ταλαιπωρηθούμε.:(
Μήπως να άλλάξω ημερομηνίες?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Το Παρισι δεν μπορεις να πεις οτι υπολειτουργει.Καποιες μερες που εχει σταση ο προαστιακος-RER- υπαρχει προβλημα για να πας στο αεροδρομιο,αλλα και παλι το ταξι απο το κεντρο του Παρισιου μεχρι Ορλυ ειναι 30 ευρω.Αν ομως νοικιασετε αυτοκινητο υπαρχει εντονο μποτιλιαρισμα στις εισοδους και εξοδους της πολης.Γενικα ομως δεν ειναι ορατο καποιο προβλημα στα μερη που κινουνται συνηθως οι τουριστες.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Εχω άγχωθεί.στις 27 πετάμε για Παρίσι.Ομως ακούω για τις απεργιακές κινητοποιήσεις και έχω προβληματιστεί.Το μετρό υπολείτουργει και γενικά όλο το Παρίσι....
Τι να κάνω? φοβάμαι οτι θα πάμε και το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να ταλαιπωρηθούμε.:(
Μήπως να άλλάξω ημερομηνίες?

joela κι εγω εχω αγχωθει γιατι παμε Παρισι τέλη Νοεμβρη.. αλλα νομίζω ότι δεν αξίζει οικονομικά να αλλαξεις εισητηρια.. θα δειξει!!! ελπιζω οταν παμε εμεις να μην εχει κινητοποιήσεις...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
joela κι εγω εχω αγχωθει γιατι παμε Παρισι τέλη Νοεμβρη.. αλλα νομίζω ότι δεν αξίζει οικονομικά να αλλαξεις εισητηρια.. θα δειξει!!! ελπιζω οταν παμε εμεις να μην εχει κινητοποιήσεις...
Σοβαρευτείτε. Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να συνεχίζονται τα προβλήματα μέχρι τότε.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε παιδιά σε όλες τις πόλεις του κόσμου γίνονται κατά καιρούς διάφορες απεργίες..
Ειδατε εσείς να υπολειτουργεί ολόκληρη αθήνα οταν γίνεται έστω και παραπάνω απο μία απεργία??
Μην πανικοβάλεστε εκτός και άν γίνει πόλεμος ή παρουσιαστεί έλλειψη ψωμιού!!:D
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Ειδατε εσείς να υπολειτουργεί ολόκληρη αθήνα οταν γίνεται έστω και παραπάνω απο μία απεργία??
:lol::lol: η Αθηνα δυστυχως οταν απεργουν μετρο κλπ, γινετε κολαση... κι εγω πιστευω οτι δεν θα αντιμετωπισουμε τετοιες καταστασεις στο Παρισι..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.312
Η διαφορά με τη Γαλλία είναι ότι εκεί διαδηλώνουν 1+ εκ. κόσμος και εδώ μερικές εκατοντάδες? Καμιά χιλιάδα? Άντε λίγο παραπάνω....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Η διαφορά με τη Γαλλία είναι ότι εκεί διαδηλώνουν 1+ εκ. κόσμος και εδώ μερικές εκατοντάδες? Καμιά χιλιάδα? Άντε λίγο παραπάνω....
Αφου δεν βγαίνετε στους δρόμους ΟΛΟΙ και καθεστε και σερφαρετε στο net πως να γίνουμε πολλοί στις διαδηλώσεις ;)
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Ρε παιδία πως να μην πανικοβάλομαι.Εδω μιλάμε οτι φεύγω σε μια εβδομάδα.Αν ήταν για τέλος Νοέμβρη μέχρι τότε ζήσε Μάη μου...
Σήμερα άκουσα οτι κλείνουν τα πρατήρια.Χωρίς βενζίνη και πετρέλαιο,πως θα κινηθούν αυτοκίνητα.ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ...
Επιμένετε να μην ανυσηχώ? εχω και το παιδί μαζί.αντε εμείς,αυτό μην ταλαιπωρηθεί.Είμαι υπερβολική? έχω και τον άντρα μου που λέει οτι τσάμπα θα πάμε και θα περάσουμε άσχημα με όλα αυτά...
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Μπουχουυυυυ:klaps:
Ο άντρας μου επιμένει,να μην πάμε....εντείνονται οι κινητποποιήσεις και δεν νομίζω σε μια εβδομάδα να σταματήσουν οι απεργείες.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δε νομίζω η κυβέρνηση της Γαλλίας να αφήσει το πρόβλημα να ενταθεί τόσο πολύ ώστε να σταματήσουν οι αερομεταφορές. Το παιδί είναι το μόνο που δε θα ταλαιπωρηθεί είτε ξεμείνετε στη Γαλλία είτε περπατήσετε αντί να πάρετε το μετρό.
Θεωρώ πολύ κρίμα να ακυρώσετε ολόκληρο ταξίδι λόγω της απεργίας. Τι ακριβώς φοβάστε;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom