Tί γίνεται στη Γαλλία?

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Αρχείου;;;;

Χτεσινή φωτογραφία του γαλλικού πρακτορείου ειδήσεων από την Nanterre είναι.

Άαααααντε,παντογνώστες.
ειναι απο το βιντεο που επικαλειται ο gts ? γιατι αν τα διαβασες πανω σε αυτο απαντησα. και συ ανεβασες μια φωτογραφια απο φασαριες 12 χιλιομετρα απο το παρισι. σαν να λεμε φασαριες στο περαμα. τι δουλεια εχει ο τουριστας στο περαμα.
αλλοι κανουν τους παντογνωστες απο τα βιντεακια που βλεπουν
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ξέρεις τι θα πει φωτό αρχείου στην καθομιλουμένη;

Εγώ δεν είπα πουθενά πως είναι από το βίντεο,είπα από που και πότε είναι.
Αν θεωρείς ότι χτεσινή φωτό είναι "φωτό αρχείου".....

Εκτός αυτού.12 χλμ από την Αθήνα είναι μόνο το Πέραμα;Μ'αρέσει πάααααρα πολύ η απλουστευμένη συλλογιστική σου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.804
Likes
18.747
εγω λοιπον που ειδα το βιντεακι ειδα οτι καποιοι εργατες αναψαν φωτια για να ζεσταθουν. κανει πολυ κρυο στην γαλλια.
η ειρωνεια του κασταναπωλη, ευφυια ε ? αντι να ευχαριστεις που σε πληροφορουν. κατι τετοιες συμπεριφορες με κανουν να μην θελω να δωσω πληροφοριες.
αφου δεν φοβασαι τις διαδηλωσεις , γιατι κινδυνολογεις ? μαλλον φοβασαι και πολυ μαλιστα.
Α ρε σαϊτα και ήθελα τις πληροφορίες σου, κρίμα. Το ότι ακυρώθηκε πτήση της AF σήμερα το έμαθες ή δε φτάνουν τα νέα εκεί? Αλλά μάλλον ασήμαντο νέο κι αυτό....

Για να απαντήσω και να τελειώνουμε: κι εγώ στο σπιτάκι μου στο Ελληνικό δε πήρα χαμπάρι τι έγινε με τις διαδηλώσεις τότε που κάηκε η Αθήνα, αλλά αυτές έγιναν. Αλλά όταν μιλούν τα γεγονότα, πετάμε σαϊτιές. Αλλά εδώ βγάλαμε και το BBC μα***κες, επειδή το θέλουν η pigi και ο saitas. Πάω πάσο παίδες....αν πετάξει η AF θα σας στείλω και φιλάκια από το Παρίσι. Ματς-μουτς!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.804
Likes
18.747
οταν τα φορτηγα δημοσίας ειχαν κλείσει τα διυλιστήρια πιστευετε οτι υπήρξε εστω και ενας τουρίστας στην αθήνα που να αντιμετώπισε προβλημα ??? δεν νομίζω να καταλαβε καν τι γινετε .
Απλά ο gts αναφερεται στην πτήση και μόνο αν θα γίνει λόγω μη σωστου ανεφοδιασμού των αεροσκαφών ( της AF ) .
Ή απεργίας των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας. Ή των υπαλλήλων της AF. Για πολλούς λόγους. Εκεί απεργεί και κινητοποιείται πολύς κόσμος....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μόλις πληροφορήθηκα για οδοφράγματα στην Place de la Republique.

Πόσα χλμ. απέχει αυτή γιατί δεν ξέρω από Παρίσι.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Βασικ΄΄α αυτό που μας ανυσυχεί είναι οτι θα πάμε Παρίσι και δε θα δούμε Παρίσι.Οτι καλά να ακυρωθεί η πτήση απο εδώ για εκεί(με την ευκολη πάμε στο Ορλύ).Μην ακυρωθεί η πτήση απο εκεί για εγώ(γυρίζουμε με Ολυμπιακή απο Ντε γκολ). Επίσης οι μετακινήσεις.το ξενοδοχείο δεν είναι στο κέντρο αλλά κοντά στον κεντρικό σταθμό.δε θα δυσκολευτούμε?
Βλέπω οτι οι κηνιτοποιείσεις εντείνονται.Και άντε πήγαμε.Και αντε κουτσά στραβά μετακινούμαστε.Μην αρχίσουν να κλείνουν κ μουσεία....ουφ καιμόνο που το σκέγτομαι....
Τώρα που το λέω,μεχρι ποτε μπορώ να αλλάξω ημερομηνίες? με τι κόστος?
ή προορισμό(γίνεται?)με τις ίδιες ημερομηνίες?
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Μόλις γύρισα από Γαλλία (Νίκαια) . Οι απεργίες γίνονται επιλεκτικά σε διαφορετική πόλη καθε μέρα. Για παράδειγμα προχθές (Πέμπτη) στο αεροδρόμιο της Νίκαιας γινόταν χαμός από ακυρώσεις διαμαρτυρίες κ.λ.π. ,χθές όμως (Παρασκευή )δεν είχε κανένα πρόβλημα και οι πτήσεις έγιναν κανονικότατα. Στις ενοικιάσεις αυτοκινήτων θέλουν να προπληρώσεις και τη βενζίνη γιατί υποτίθεται ότι δεν ξέρουν αν θα βρείς. Ομως είδα ότι τα πρατήρια λειτουργούσαν.Βέβαια στα τραίνα θέλει προσοχή γιατί εκτελούνται πολύ λίγα δρομολόγια και πρέπει να κάνεις συνδυασμούς με λεωφορεία, σού εξηγούν ευγενέστατα και υπομονετικά κάθε φορά . Προσωπικά, δεν αντιμετώπισα κανένα προβλημα αυτές τις μέρες. Πάντα υπάρχει λύση μην ανησυχείτε
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για του λόγου το αληθές,το αεροδρόμιο της Νίκαιας κατά τη διάρκεια της στάσης εργασίας των εργαζομένων σε αυτό

aathens.indymedia.org_local_webcast_uploads_1paijgk.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.804
Likes
18.747
Αρχικό μήνυμα απο XRISTOS71
οταν τα φορτηγα δημοσίας ειχαν κλείσει τα διυλιστήρια πιστευετε οτι υπήρξε εστω και ενας τουρίστας στην αθήνα που να αντιμετώπισε προβλημα ??? δεν νομίζω να καταλαβε καν τι γινετε .
Απλά ο gts αναφερεται στην πτήση και μόνο αν θα γίνει λόγω μη σωστου ανεφοδιασμού των αεροσκαφών ( της AF )


Ή απεργίας των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας. Ή των υπαλλήλων της AF. Για πολλούς λόγους. Εκεί απεργεί και κινητοποιείται πολύς κόσμος....
Η δικαίωση είναι πικρό ποτήρι καμιά φορά...η πτήση μας τελικά ακυρώθηκε (28/10 @ 12.35), οι υπόλοιπες 3 της ίδιας ημέρας γίνονται κανονικά. Μας έβαλαν για τις 29/10 που όμως δε βολεύει, οπότε ή πάμε για τις 28/10 σε άλλη ώρα (όταν αύριο δεήσουν οι ΔΥ της Air France να ανοίξουν και να μας εξυπηρετήσουν) ή αφήνουμε το Παρίσι για άλλη φορά και πεταγόμαστε καμιά Ρώμη για ξεχαρμάνιασμα. Της πλάκας ιστορίας πάντως η AF, customer service ελληνικής ΔΥ...λυπάμαι που το λέω, αλλά...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κριμα βρε συ GTS .Τι να γινεται αραγε με τη Τζοελα?
Θα εχει πεσει στα πατωματα τωρα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.023
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom