Tί γίνεται στη Γαλλία?

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μπουχουυυυυ:klaps:
Ο άντρας μου επιμένει,να μην πάμε....εντείνονται οι κινητποποιήσεις και δεν νομίζω σε μια εβδομάδα να σταματήσουν οι απεργείες.
Α ρε τζοελακι θα βαλουμε τον αντρα σου να κανει παρεα με τον δικο μου.
Ψυχραιμια και παρακολουθησε τις εξελιξεις.Ευελπιστουμε οτι η γαλλικη κυβερνηση ειναι πιο οργανωμενη απο τη δικη μας στη διαχειριση τετοιων θεματων.
Ευχομαι να πανε ολα καλα τελικα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ειλικρινά λυπάμαι για την ταλαιπωρία οποιουδήποτε εδώ μέσα,αλλά επίσης ειλικρινά εύχομαι όχι απλώς να μην ησυχάσει αλλά να φουντώσει κι άλλο η κατάσταση στη Γαλλία.
 

nasos1

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Έτυχε να πάω κι εγώ στο Παρίσι πριν από καιρό και την μέρα που έφτασα είχαν απεργία τα τρένα RER. Όμως αν και απεργούσαν, φρόντιζαν να λειτουργεί κανονικά το κομμάτι που ενώνει το αεροδρόμιο με το μετρό. Εξυπηρετούσε λοιπόν κανονικά αν και υπήρχε απεργία. Έπαιρνε κανονικά το τρένο τον κόσμο από το Orly και πήγαινε μέχρι τον πρώτο σταθμό που είχε ανταπόκριση με το μετρό το οποίο λειτουργούσε κανονικά.
Τώρα αν πετύχετε καμιά πορεία στους δρόμους ίσως να ταλαιπωρηθείτε λίγο αν σκοπεύεται να κινηθείτε με αυτοκίνητο. Αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι δεν θα αντιμετωπίσετε πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση η κατάσταση δεν θα είναι χειρότερη από αυτή που επικρατεί στην Ελλάδα ακόμα και όταν δεν εχει απεργίες!!!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
ημουν παρισι στις 12/10 που ηταν η γενικη απεργια, το μετρο παντως λειτουργουσε. τι να πουν και οι χιλιαδες τουριστες που ειναι ελλαδα με τις τοσες απεργιες εδω, τα δακρυγονα στην ακροπολη κ.λ.π. !!!!!!! θεωρω ανευ ουσιας μια τετοια συζητηση περι ταλαιπωριας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Σωστά, αλλά θεωρητικά 19-22 Οκτωβρίου δεν είναι η γενική απεργία;
Εδώ γίνεται της κακομοίρας, απρόβλεπτο το πόσο θα κρατήσουν οι ταραχές, διότι περί ταραχών πρόκειται. Είναι κοντινές οι ημερομηνίες οπότε δικαιολογημένη η ανησυχία. Επαναλαμβάνω ότι εδώ δεν είναι σίγουρο καν ότι θα πετάξουμε, δεν ιδρώνουμε για το γαλλικό μετρό...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εδώ γίνεται της κακομοίρας, απρόβλεπτο το πόσο θα κρατήσουν οι ταραχές, διότι περί ταραχών πρόκειται. Είναι κοντινές οι ημερομηνίες οπότε δικαιολογημένη η ανησυχία.
Σίγουρα είναι δικαιολογημένη ως ένα σημείο.
Το "τι ακριβώς φοβάστε" που της έγραψα δεν ήταν ρητορική ερώτηση, του στιλ "τι φοβάστε, δεν υπάρχει φόβος".
Ρωτάω αν π.χ. ανησυχούν ότι δε θα μπορούν να μετακινηθούν εκεί, αν φοβούνται ότι δε θα μπορούν να επιστρέψουν ή κάτι άλλο. Γιατί, ενδεχομένως να υπάρξει κάποια ταλαιπωρία, αλλά θεωρώ κρίμα να ακυρώσουν το ταξίδι, ειδικά αν πρόκειται να χάσουν αρκετά λεφτά.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ουτε ταραχες γινονται στην Γαλλια,ουτε της κακομοιρας.!!!!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Αν ξερεις εσυ, καλε...,που ησουν εδω,απο εμενα που ημουν εκει μπραβο σου!!!Στο Παρισι ολα λειτουργουσαν κανονικοτατα,οπως παντα αλλωστε!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Αν ξερεις εσυ, καλε...,που ησουν εδω,απο εμενα που ημουν εκει μπραβο σου!!!Στο Παρισι ολα λειτουργουσαν κανονικοτατα,οπως παντα αλλωστε!!!
Πες μας τώρα για το βίντεο που πόσταρα και άσε τα μπράβο, κράτα τα για σένα. Είπα εγώ ότι δε λειτουργεί τίποτα? Αλλά 1+ εκ. κόσμος στο δρόμο είναι μαζικός αγώνας-κινητοποίηση...εσύ βάπτισέ το όπως θες, ποσώς με νοιάζει.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Το βιντεο που ποσταρες κοιτα το μονος σου.Δεν μπαινω στον κοπο.Εχει δεν εχει απεργια το Παρισι,φυλλο δεν κουνηθηκε.Αυτο ειδα, αυτο βιωσα,αυτο λεω.
Ασε,σημερα τσακωθηκαν αλλοι,εμεις αλλη μερα,παει πολυ..overdose;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.985
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom