EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Μηνύματα
50
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία!
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Ευχαριστω παιδια θα εχω και το διπλωμα μαζί μου για καλο και κακο . το διαβατήριο μου έχει λήξει. Αντε και καλό μου ταξίδι!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το δίπλωμα δεν κάνει! Ταυτότητα ή διαβατήριο!
Πλακα πλακα σε εσωτερικη πτηση στην ισπανια με αλλη εταιρια - αν και δεν ςχει σημασια - δε μου δεχτηκαν την ταυτοτητα, δεχτηκαν ομως το διπλωμα οδηγησης...
 
Μηνύματα
50
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία!
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
εχω ταυτοτητα το διαβατηριο δεν το ανανεωνω αφου ολοι με ταυτοτητα πανε απλα λεω ας εχω και το διπλωμα μη πεσω σε στραβοξυλο
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
παιδια στον πηγαιμο -όχι για την Ιθάκη αλλα για το Λονδίνο δεν θα χρειαστώ βαλίτσα με την χειραποσκευή και τη ...σακουλίτσα θα είμαι μια χαρά στην επιστροφή υπάρχει ελπίδα να γυρίσω με μπαούλα :D θα μπορέσω να προσθέσω βαλίτσα μόνο για την επιστροφή εφόσον θα είμαι ήδη Λονδίνο ή θα πρέπει να γίνει μόνο στο αεροδρόμιο με το εξτρα κόστος;
Κ γενικά ποιο είναι στο κόστος on line και επι τόπου;Είναι η ryanair ποιο οικονομική στις βαλίτσες;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
παιδια στον πηγαιμο -όχι για την Ιθάκη αλλα για το Λονδίνο δεν θα χρειαστώ βαλίτσα με την χειραποσκευή και τη ...σακουλίτσα θα είμαι μια χαρά στην επιστροφή υπάρχει ελπίδα να γυρίσω με μπαούλα :D θα μπορέσω να προσθέσω βαλίτσα μόνο για την επιστροφή εφόσον θα είμαι ήδη Λονδίνο ή θα πρέπει να γίνει μόνο στο αεροδρόμιο με το εξτρα κόστος;
Κ γενικά ποιο είναι στο κόστος on line και επι τόπου;Είναι η ryanair ποιο οικονομική στις βαλίτσες;
Θα επιλέξεις πριν κάνεις το online τσεκ ιν για την πτήση της επιστροφής. Το κόστος θα στο βγάλει εκείνη την ώρα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όσοι ταξιδεύετε με Easyjet από Θεσσαλονίκη ελπίζω να έχετε ενημερωθεί για την ταλαιπωρία που θα τραβήξετε για το επόμενο, άγνωστο, διάστημα. Λεωφορείο προς/απο Αθήνα και από εκεί θα αναχωρεί η πτήση σας.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Με κλειστό τον βασικό αεροδιαδρομο του αεροδρομίου "Μακεδονία" μέχρι τον Μάρτιο, πολύ φοβάμαι ότι θα ακολουθήσουν και άλλες ακυρώσεις πτήσεων από άλλες εταιρείες... Τίθεται και θέμα ασφάλειας των πτήσεων.

http://www.voria.gr/article/i-easyjet-akirose-efniadiastika-tis-avrianes-ptisis-apo-to-makedoni[/QUOTE]
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Ενημέρωση της τελευταίας στιγμής προχθές σε πτήση από Βερολίνο (στα μέιλ έλεγαν: μπείτε να κάνετε ξανά τσεκ ιν, γιατί άλλαξε το αεροπλάνο και ίσως επηρεάστηκαν οι θέσεις σας), καμία απάντηση σε προσπάθειες για επικοινωνία μέσω internet ή τηλεφώνου, πρόβλημα στην εφαρμογή της εταιρείας που έβγαζε ό,τι να'ναι και έκανε τα πράγματα ακόμα χειρότερα...

Ξέρει κανείς αν έχει τύχη κάποιος να διεκδικήσει τίποτα, έστω τα επιπλέον έξοδα;
Γιατί πέρα απ'τα νεύρα, την ταλαιπωρία και τις 15 ώρες καθυστέρηση, δε ψήθηκαν να δώσουν ούτε ένα σάντουιτς έτσι για τους τύπους...
Νεράκι και voucher για refreshments, που προσωπικά δε το πήρα καν...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Με κλειστό τον βασικό αεροδιαδρομο του αεροδρομίου "Μακεδονία" μέχρι τον Μάρτιο, πολύ φοβάμαι ότι θα ακολουθήσουν και άλλες ακυρώσεις πτήσεων από άλλες εταιρείες... Τίθεται και θέμα ασφάλειας των πτήσεων.

http://www.voria.gr/article/i-easyjet-akirose-efniadiastika-tis-avrianes-ptisis-apo-to-makedonia
[/QUOTE]

Ενημερώνεται ο άσχετος δημοσιογράφος (; ) ότι ο αεροδιάδρομος κλείνει μόνο σε περίοδο πολέμου.
αεροδιάδρομος
Ετυμολογία : αεροδιάδρομος = αέρας, εναέριος + διάδρομος, διαδρομή
  1. (αεροπορικός όρος): ο ειδικά οριοθετημένος διάδρομος στην ατμόσφαιρα μέσα στον οποίο υποχρεούνται να κινούνται τα αεροσκάφη, υποκείμενα στον έλεγχο εναέριας κυκλοφορίας
Συχνά συγχέεται με το διάδρομο αποπροσγείωσης των αεροδρομίων (runway), δηλαδή τον πραγματικό και όχι νοητό χώρο στον οποίο προσγειώνονται ή από τον οποίο απογειώνονται τα αεροσκάφη.

Απορίες (επί της ουσίας):
  • Τίθεται πράγματι θέμα ασφάλειας των πτήσεων;
  • Λέτε μόνον η Easyjet να έχει τέτοιες ευαισθησίες και όοοοολες οι άλλες αεροπορικές εταιρίες να το κάνουν το θέμα γαργάρα (κατά το κοινώς λεγόμενο) και να ρισκάρουν τις ζωές των επιβατών τους;
  • Λέτε η Fraport να συναινούσε για τις εργασίες αν υπήρχε κίνδυνος;
  • Λέτε πράγματι;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
  • Τίθεται πράγματι θέμα ασφάλειας των πτήσεων;
  • Λέτε μόνον η Easyjet να έχει τέτοιες ευαισθησίες και όοοοολες οι άλλες αεροπορικές εταιρίες να το κάνουν το θέμα γαργάρα (κατά το κοινώς λεγόμενο) και να ρισκάρουν τις ζωές των επιβατών τους;
[/QUOTE]

Η easy εχω την εντυπωση πως γενικως εχει πιο ψηλα standar ασφαλειας απο τους υπολοιπους. Οι γνωριζοντες μπορουν να με διαψευσουν αν κανω λαθος ή να δωσουν καποιον καλυτερο ορο.
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
τι απιστευτο κ αυτο ρε παιδια!
θα μπορουμε να παρουμε refund τουλάχιστον?
δεν εχουν τσατ αυτοι να ρωτησω;
σκετη φωτια ηταν αυτο παντως..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom