TAP Portugal TapAir

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
ΕΕ οχι και ασχημη η πορτογαλια ρε παιδια!!! δεν εχω παει αλλα απο βιντεακια, φωτος κτλ κτλ μου φαινεται πολυ ομορφη χωρα!!!! εχει και ωραιες γυναικες :bleh::bleh::bleh:

Παντως οταν εμαθα το code-share Α3 με ΤΑΡ το καλοκαιρι εψαχνα τικετς για ΗΠΑ απο το σαιτ της ΤΑΡ και μου εβγαζε αρκετες καλες τιμες (750 ευρω απο Ροδο ετσι??)!!!! που ηταν οτι πιο φτηνο ειχα βρει... ασχετα που δεν το εκλεισα!!!
Το μόνο άσχημο στη Πορτογαλία είναι, μάλλον, οι ... γυναίκες ... και οι άνδρες δηλαδή ... :rolleyes:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
καλα για τους ανδρες δεν μας ενδιαφερει αλλα για τις γυναικες... τοσο χαλια???:roll:
Πραγματι,ειχα παει Λισσαβωνα πριν 2 χρονια και διαπιστωσα οτι ..δεν υπηρχαν ωραιοι αντρες!!Εντυπωσιαστηκα!!Αλλα σε αντιθεση, η πολη μου αρεσε πολυ!Εχει χαρακτηριστικα πολυ διαφορετικα απο αλλες πολεις.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Από φθινόπωρο σταματάει η TAP το Αθήνα - Λισαβόνα, αλλά εμείς φάγαμε την ακυρωσούλα μας τώρα 3 εβδομάδες πριν το ταξίδι και τώρα ψάξε βρες πως θα τα συνδυάσεις...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εκτός της ΤΑΡ, από Αθήνα για Λισαβόνα πετάνε και οι:

Aegean, Air France, KLM, Lufthansa, Swiss (με ενδιάμεσους σταθμούς). Αν έχεις ευελιξία στο πρόγραμμά σου, μπορείς να δεις και πτήσεις (και loco) προς Vigo ή Santiago de Compostela (και να κατηφορίσεις μετά και να φύγεις από Λισαβόνα).
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Εκτός της ΤΑΡ, από Αθήνα για Λισαβόνα πετάνε και οι:

Aegean, Air France, KLM, Lufthansa, Swiss (με ενδιάμεσους σταθμούς). Αν έχεις ευελιξία στο πρόγραμμά σου, μπορείς να δεις και πτήσεις (και loco) προς Vigo ή Santiago de Compostela (και να κατηφορίσεις μετά και να φύγεις από Λισαβόνα).
Το σκέφτηκα για Santiago de Compostela βασικά, αλλά το πρόβλημα είναι ότι η πτήση της επιστροφής (Παρασκευή βράδυ) δεν ακυρώθηκε και πετάμε από Πόρτο για Αθήνα, απλά σκέφτηκα να πετάξω μια μέρα αργότερα προς Λισαβόνα (Σάββατο πρωί) και αν καταφέρω να αλλάξω την επιστροφή για Κυριακή βράδυ και να κάτσουμε το 2ημερο κάπου στα περίχωρα του Πόρτο, ώστε να είμαστε μεν κοντά στο αεροδρόμιο, αλλά να δούμε και κάτι ακόμα και να μην χάσουμε την μέρα μας άδικα :( Καμία πρόταση; Φίλος που ζει στην Λισαβόνα μου πρότεινε Aveiro και Matosinhos.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τα Matosinhos είναι ,αΣ πουμε, προέκταση του Πορτο και πας άνετα με το τραμ ! Έτσι πήγαμε και μεις! Έχει μια τεράστια παραλία (Ατλαντικος ) και πολλα εστιατόρια σε παράλληλες και κΑθετες οδούς
Καθε βράδυ λοιπόν τα εστιατόρια αυτα βγάζουν έξω τις ψησταριές τους και ψήνουν καθε λογής φρέσκα ψάρια τα οποία αργότερα σερβίρονται στους πελάτες
Ντόπιος μας πρότεινε το TITO I (προσοχή γιατι έχει δυο καταστήματα με αυτο το όνομα)
Τιμές τσάμπα ,τεράστιες μερίδες,απολαυστικες γεύσεις
Μην το χάσεις !!
Για το Aveiro τώρα.... Έκανα το σφάλμα και έμεινα και βαραγα ενέσεις
Μόνο για μια βόλτα στα κανάλια αξίζει και δρόμο για Costa Nova
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φίλος που ζει στην Λισαβόνα μου πρότεινε Aveiro και Matosinhos.
Το Matosinhos είναι προάστιο του Πόρτο όπου, μάλλον, διασκεδάζουν οι κάτοικοι του Πόρτο. Το Aveiro είναι άλλη πόλη, μικρή αλλά γραφική, κάπου 60 χλμ. νότια του Πόρτο. Εντελώς διαφορετικά πράγματα. Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι, τη μέρα της αναχώρησής σου να μην έχεις πολύ σφιχτό πρόγραμμα και να λάβεις υπόψη σου τυχόν απρόοπτα που μπορεί να τύχουν - ειδικά αν είσαι μακρυά απ' το αεροδρόμιο (εμάς, π.χ., μας έτυχε ατύχημα στο δρόμο, η αστυνομία είχε κλείσει τη βασική αρτηρία για το αεροδρόμιο και εκτρέψει την κυκλοφορία, με συνέπεια απίστευτο μποτιλιάρισμα και καθυστέρηση μιας ώρας ώσπου να φτάσουμε).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για το Aveiro τώρα.... Έκανα το σφάλμα και έμεινα και βαραγα ενέσεις
Μόνο για μια βόλτα στα κανάλια αξίζει και δρόμο για Costa Nova
Λάθος timing είχες! Με μερικές μέρες διαφορά θα έπεφτες πάνω στο φεστιβάλ τοπικής τέχνης και γαστρονομίας και δε θα έπληττες καθόλου! :bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λάθος timing είχες! Με μερικές μέρες διαφορά θα έπεφτες πάνω στο φεστιβάλ τοπικής τέχνης και γαστρονομίας και δε θα έπληττες καθόλου! :bleh:
Ποπω σου λέω τρελλαθηκα!! ασε που δεν είχε και καθόλου κόσμο !
Αα επίσης να προτείνω να δοκιμάσετε τα τοπικά γλυκά Ovos moles !!
Τα τρώτε επι τόπου , μην τα πάρετε για το σπίτι !! Χαλάνε αμέσως
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.402
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom