TAP Portugal TapAir

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αα επίσης να προτείνω να δοκιμάσετε τα τοπικά γλυκά Ovos moles !!
Εντυπωσιακά, όντως, .... στην όψη! Γιατί, προσωπικά, δεν τα δοκίμασα. Πώς να το πω: Κάτι μου έκανε η ιδέα του ωμού κρόκου (δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι ήταν, αλλά έτσι μου φαινόταν) και δεν το τόλμησα. :bleh:
Άσε που, κάποιος άλλος δίπλα μου, μόλις τα είδε αντέδρασε... ξέρεις πώς. Πού και να μ' έβλεπε να τα τρώω... ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εντυπωσιακά, όντως, .... στην όψη! Γιατί, προσωπικά, δεν τα δοκίμασα. Πώς να το πω: Κάτι μου έκανε η ιδέα του ωμού κρόκου (δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι ήταν, αλλά έτσι μου φαινόταν) και δεν το τόλμησα. :bleh:
Άσε που, κάποιος άλλος δίπλα μου, μόλις τα είδε αντέδρασε... ξέρεις πώς. Πού και να μ' έβλεπε να τα τρώω... ;)
Χαχαχα ξέρω, ξέρω !!! Πάντως είναι πολυ γευστικά !!
Αλλα καλύτερα να τα τρως επι τόπου
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Κατάλαβα... Σας ευχαριστώ και τους δύο.
Βασικά είχα σκοπό να αλλάξω την κράτηση μου στο ξενοδοχείο που έχω κλείσει στο Πόρτο, αλλά δεν έχει διαθεσιμότητα για τα επόμενα δύο βράδια. Για αυτό και έλεγα να μείνω κάπου παρά έξω, ώστε πχ με τρένο να έχω εύκολη πρόσβαση στο αεροδρόμιο, αλλά να δούμε και τίποτα άλλο. Το να κάτσω ξάπλα και 2 ημέρες μετά από 7 ξεποδαριάσματος δεν μου ακούγεται άσχημο, αλλά να μην κόψουμε και τις φλέβες μας ;) Καμία άλλη προτασούλα, για κοντινή πόλη; (και φυσικά έχω βγει εκτός topic, αλλά αν δεν ακύρωνε η TAP την πτήση δεν θα καθόμουν να γράφω όλα αυτά :shock: )
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Από φθινόπωρο σταματάει η TAP το Αθήνα - Λισαβόνα, αλλά εμείς φάγαμε την ακυρωσούλα μας τώρα 3 εβδομάδες πριν το ταξίδι και τώρα ψάξε βρες πως θα τα συνδυάσεις...
Προσεχε με την συγκεκριμενη εταιρεια, εμενα στο online check in 15 ωρες πριν την πτηση ηταν αδυνατον να διαλεξω θεσεις και ενω ημασταν 5 ατομα το δικο μου εισιτηριο το εδινε stand by. Οπως καταλαβαινεις γυρισαμε αμεσως λισαβωνα στο αεροδρομιο οπου μας ειπαν οτι ισως φυγω ισως οχι. Τελικα μου εδωσαν θεση στις 11 το βραδυ αφου ειχε κλεισει το check in. Αποτελεσμα να χασουμε την τελευταια μερα.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Προσεχε με την συγκεκριμενη εταιρεια, εμενα στο online check in 15 ωρες πριν την πτηση ηταν αδυνατον να διαλεξω θεσεις και ενω ημασταν 5 ατομα το δικο μου εισιτηριο το εδινε stand by. Οπως καταλαβαινεις γυρισαμε αμεσως λισαβωνα στο αεροδρομιο οπου μας ειπαν οτι ισως φυγω ισως οχι. Τελικα μου εδωσαν θεση στις 11 το βραδυ αφου ειχε κλεισει το check in. Αποτελεσμα να χασουμε την τελευταια μερα.
Προσφάτως συνέβη αυτό; :(
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καμία άλλη προτασούλα, για κοντινή πόλη;
Εγώ θα διάλεγα το Guimaraes. Πολύ ενδιαφέρουσα πόλη, όμορφη, με πράγματα να δεις και να κάνεις (νομίζω είναι και πολιτιστική πρωτεύουσα της Ευρώπης το 2012) και σε λιγότερο από μία ώρα είσαι στο αεροδρόμιο από δρόμους ταχείας κυκλοφορίας (για τραίνα ή λεωφορεία δεν ξέρω δρομολόγια).
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Συμφωνώ ! Μικρή πολη , όμορφη .. Απο εκει μπορείς να πας στη Braga ,αλλα και στο Bom Jesus do Monte
athumbs.dreamstime.com_thumblarge_487_1268749487Ls93TL.jpg
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Μας πρότειναν από TAP να ταξιδέψουμε στις 18/5 που ήταν και η αρχική μας πτήση, με ανταπόκριση είτε στην Ρώμη, είτε στο Μιλάνο, είτε στην Βαρκελώνη. Και στις 3 περιπτώσεις η αναχώρηση και η άφιξη είναι την ίδια ώρα σχεδόν.
Ο χρόνος αναμονής μεταξύ των 2 πτήσεων είναι 1,5 ώρα και για τις 3 περιπτώσεις.
Fumincino και El Prat έχω πάει στο παρελθόν, ενώ μιλάω ισπανικά.
Τι προτείνετε; Μήπως και φτάσω με την βαλίτσα μαζί...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα προτιμούσα καλύτερα μέσω Βαρκελώνης. Δεν έχω εμπιστοσύνη στις υπηρεσίες εδάφους στην Ιταλία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom