The official γατο-τοπικ

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
καλημερα και χρονια πολλα
μια γατα εχει ανεβει σε ενα πολυ ψηλο δεντρο διπλα στο σπιτι μου(βρισκομαι στον 2ο και την βλεπω στα ισια).φοβαται να κατεβει και απο το πρωι κλαιει.Η πυροσβεστικη δεν ερχεται και ο δημος σημερα εχει αργια καθως και οι φιλοζωϊκες .
Υπαρχει λυση ή θα παραμεινει στα ψηλα μεχρι την Τριτη του Πασχα και βλεπουμε;
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλημερα και χρονια πολλα
μια γατα εχει ανεβει σε ενα πολυ ψηλο δεντρο διπλα στο σπιτι μου(βρισκομαι στον 2ο και την βλεπω στα ισια).φοβαται να κατεβει και απο το πρωι κλαιει.Η πυροσβεστικη δεν ερχεται και ο δημος σημερα εχει αργια καθως και οι φιλοζωϊκες .
Υπαρχει λυση ή θα παραμεινει στα ψηλα μεχρι την Τριτη του Πασχα και βλεπουμε;
Μπες σε κανένα γκρουπάκι στο φμπ, έχει πολλά που ασχολούνται με γάτες και πόσταρε εκεί μήπως βρεθεί κάποιος εθελοντής που θα έχει και εμπειρία να βοηθήσει. Μέχρι Τρίτη δεν θα αντέξει το ζωντανό εκεί πάνω.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλημερα και χρονια πολλα
μια γατα εχει ανεβει σε ενα πολυ ψηλο δεντρο διπλα στο σπιτι μου(βρισκομαι στον 2ο και την βλεπω στα ισια).φοβαται να κατεβει και απο το πρωι κλαιει.Η πυροσβεστικη δεν ερχεται και ο δημος σημερα εχει αργια καθως και οι φιλοζωϊκες .
Υπαρχει λυση ή θα παραμεινει στα ψηλα μεχρι την Τριτη του Πασχα και βλεπουμε;
η πυροσβεστική δηλαδή τι σου είπε;;;οτι δεν είναι αρμοδιότητα δική τους;;εγώ θα έπαιρνα και το αστυνομικό τμήμα της περιοχής(αν μου έλεγε η πυροσβεστική ότι δεν είναι δική τους αρμοδιότητα)να μάθω τι ισχύει σ αυτήν την περίπτωση,

αν δέν έρθει κανείς νομίζω ότι από ένστικτο και μόνο στο τέλος η γάτα θα πηδήξει,θα βρεί τον τρόπο και θα κάνει ίσως και παράτολμο άλμα αλλα θα το κάνει...και ας ευχηθούμε να βρεθεί κάτω σώα,να έχεις το νού σου
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
η πυροσβεστική δηλαδή τι σου είπε;;;οτι δεν είναι αρμοδιότητα δική τους;;εγώ θα έπαιρνα και το αστυνομικό τμήμα της περιοχής(αν μου έλεγε η πυροσβεστική ότι δεν είναι δική τους αρμοδιότητα)να μάθω τι ισχύει σ αυτήν την περίπτωση,

αν δέν έρθει κανείς νομίζω ότι από ένστικτο και μόνο στο τέλος η γάτα θα πηδήξει,θα βρεί τον τρόπο και θα κάνει ίσως και παράτολμο άλμα αλλα θα το κάνει...και ας ευχηθούμε να βρεθεί κάτω σώα,να έχεις το νού σου
Το 199 μας ειπε να απευθυνθούμε στον δήμο. Ύστερα η τοπικη πυροσβεστικη ειπε οτι δεν διαθετει γερανοφορο οχημα. Βρήκαμε μέσω τρίτου το τηλεφωνο του αντιδημάρχου ο οποιος εχει οχημα αλλα δεν εχει οδηγο. Η γατα εκανε προσπαθειες να κατεβει βαλαμε τροφη για να την δελεασουμε μα δεν τα καταφεραμε(εδειχνε πολυ φοβισμενη). Οι φιλοζωικες δεν απαντουν. Μιλησαμε με τους διασωστες ζωων που εχουν ομαδες στο fb αλλα δεν εχουν γερανοφορο.οι τελευταιοι ειπαν οτι θα προσπαθησουν κι αυτοι απο την πλευρα τους να ερθουν σε επαφη με τον δημο.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
νεοτερα:
η επαφη μεσω fb εφερε αποτελεσμα
αυτη την στιγμη εξω "συνοστιζονται "πυροσβεστικη ,δημος καθως και γειτονες
μαλλον θα κατεβει αποψε:):):):):):):)
σας ευχαριστουμε πολυ
Καλη Ανασταση
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
πόσο χαιρόμαστε όοολοι εδώ μεσα χιχι!ευτυχώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι...
εμένα πέρσι τέτοια εποχή μου κακοποίησαν τον ένα(από τά τρία).. είχε μπεί σε αμαξι και τα δύο άτομα(πως να τους χαρακτηρίσω???)αντί να φωνάξουν πυροσβεστική αστυνομία,γείτονες ..αφού τον κακοποίησαν στο μέγιστο βαθμό με δεμένο το πόδι του στο τέλος όπως ήταν με το σχοινί τον εκσφεδόνισαν στον κάδο σκουπιδών!!όλως τυχαίως(ήταν η τύχη του να ζήσει!)ο αδελφός μου είδε το σκηνικό έναν γάτο να πετιέται!!(στα 100 μέτρα απο την αυλή.)..και μη ξέροντας καν ότι είναι και ο δικός μας αφού τον έσωσε τον τραβηξε μισοπεθαμένο...κάλεσε αστυνομία ,ο δε αστυνομικός ήρθε πολύ γρήγορα!...!και τους κάλεσε στο τμήμα για τα περαιτέρω...
Ο γάτος μου με εξαρθρωμένο πόδι,πολλαπλά βαθειά τραύματα σε κατάσταση σόκ μετά απο 2 κρίσιμα 24ωρα άρχισε να επανέρχεται!χρειάστηκε ένας μήνας νοσηλείας σε κτηνιατρική κλινική και ευτυχώς το ξεπέρασε!
Αν ο αδελφός μου δεν ήταν εκεί και δεν εβλεπε το σκηνικό ...ο γάτος θα ...έσβηνε στον σκουπιδοτενεκέ και εμείς θα ..ψαχναμε το γάτο
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom