The official γατο-τοπικ

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Βλέπω το σκάκι από το Κιργισταν ερμητικά κλειστό. Καλώς ήρθες στο κλαμπ 😂
Το σκάκι ήταν από τα πρώτα που καλύφθηκαν. Ακολούθησαν το αλογάκι από το Ιράν, τα 2 από τα 3 σετ ματριόσκες και έπεται συνέχεια. 😛
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Όταν γράφεται για γάτες που πηδάνε από τα μπαλκόνια από πολύ ψηλά, αναφέρεστε σε μη στειρωμένες η στειρωμένες;
 
Last edited:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όταν γράφεται για γάτες που πηδάνε από τα μπαλκόνια από πολύ ψηλά, αναφέρεστε σε μη στειρωμένες η στειρωμένες;
Είναι στη φύση της γάτας να είναι πορτογυριστρα. Σίγουρα με τη στείρωση δε θα το σκάσει για να ζευγαρώσει αλλά πάντα θέλουν να εξερευνήσουν το άγνωστο και είναι απρόβλεπτες. Η δικιά μου έμαθε να σκαρφαλώνει ακόμα και το δίχτυ ασφαλείας ενώ του συντρόφου μου που δεν έχει τόσες τάσεις φυγής, τη μαζέψαμε τρεις φορές από το γείτονα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Καλά άλλο να θέλει να φύγει για να εξερευνήσει την γύρω περιοχή και άλλο να πηδήξει από τον 3ο πχ. στον δρόμο. Υποθέτω ότι θα το έκανε αυτό μόνο πάνω στην απελπισία για να ζευγαρώσει. Δεν έχω διαβάσει καμιά σχετική έρευνα βέβαια και για αυτό ρωτάω:)
Στα διπλανά μπαλκόνια αν συνδέονται είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πάει. Σιγά να μην αναγνωρίσει την έννοια του σεβασμού για την ξένη ιδιοκτησία:)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλά άλλο να θέλει να φύγει για να εξερευνήσει την γύρω περιοχή και άλλο να πηδήξει από τον 3ο πχ. στον δρόμο. Υποθέτω ότι θα το έκανε αυτό μόνο πάνω στην απελπισία για να ζευγαρώσει. Δεν έχω διαβάσει καμιά σχετική έρευνα βέβαια και για αυτό ρωτάω:)
Στα διπλανά μπαλκόνια αν συνδέονται είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πάει. Σιγά να μην αναγνωρίσει την έννοια του σεβασμού για την ξένη ιδιοκτησία:)
Από τον τρίτο δε πέφτει για το ζειν επικινδύνως αλλά γιατί περπατούσε πχ στην εξωτερική πλευρά του κάγκελου. Μπορεί να ακούσει άλλες γάτες ή να δει πουλιά και να θέλει να το σκάσει, όχι απαραίτητα για να ζευγαρώσει. Μόλις επληροφορήθην ότι το σκάσε από τον τρίτο γάτα φίλης και λείπει ήδη τρεις μέρες :(
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Θα θελα να γραψω κι εγω τα νεα μου,τα γατονεα μου κι οχι μονο,πρωτη φορα στη ζωη μου εγκατελειψα τις γατες στο νησι κι εφυγα,τις ειχα αφησει απ τις 21 σεπτεμβρη και πηγα να τις φερω στον πειραια απ το νησι,πατμο-πειραιας τον νοεμβρη ταξιδι για.μια μερα χωρις καμπινα ισα για να φερω τις γατες στον πειραια...και ζουσαν ολες και με περιμεναν στην εξωπορτα,ειχα αφησει κλειδια επανω στην πορτα καποιος να τις ταιζει κι ευτυχως ολοι ετρεξαν για μενα και να τις ταισουν και να τους δωσουν φαρμακο ενεσιμο σε μια που το χρειαζεται...εφερα τις 5 μαζι μου με πολυ κοπο κι ακομα ειμαστε μαζι...ζωντανοι...δε μπορουσα να κανω αλλιως,ειχε πολυ σοβαρο τροχαιο ο γιος μου 15 ετων...κινδυνεψε η ζωη του,χρειαστηκα αιμα περασα δυο μηνες στο παιδων διπλα του...εκανε 7 σοβαρα χειρουργεια κι επεζησε κι εσωσε και το ποδι του που ειχε ακρωτηριαστει...ταξιδια εννοηται δεν εκανα,οι.μοναδικες πτησεις ελικοπτερο για ροδο και c130για αθηνα μετα...στην πορεια επαθα παρεση bell,δλδ παρεση προσωπικου νευρου...απ το στρες...συν οτι κολησαμε και το ξεπερασαμε και αυτο κοβιντ...τα γατονια μας...πιστα στην αγαπη μας,με εγλυφαν και με κοιτουσαν μες στα ματια κι ειδικα στον πειραια οταν τα εφερα το τι χαρες εκαναν στον γιαννη το γιο μου,κλαιγαμε απο χαρα κι οι δυο...υγεια σε ολους παιδια να αγαπατε τα ζωακια σας,τους ανθρωπους σας και να εχετε πιστη .
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
@sinefoula κορίτσι μου περαστικά στον γιόκα σου!! Τί δύναμη ψυχής είναι αυτή που έχεις!!! Είσαι αξιοθαύμαστη! Σου εύχομαι από εδώ και πέρα όλα να σου πάνε όπως τα θέλεις και τα ονειρεύεσαι. Και πάλι περαστικά.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
@sinefoula μου γλυκιά, έχεις την αγάπη και τη γατοαγαπη μας. Κουράγιο και υγεία σε όλους σας.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Σας ευχαριστω παρα πολυ για τα μηνυματα συμπαραστασης,πλεον ειμαστε καλα,μενουμε ακομα πειραια για το κινητικο κομματι του μικρου,που περπαταει παρολες τις αντιξοες συνθηκες και τις δυσκολιες,ηταν σοβαρο πολυ δυστυχως,η μονη απωλεια δυο δαχτυλα στο ποδι,τα μεσαια που δεν τα καταφεραμε,αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο,στα δυσκολα δεν ηθελα να μιλησω σε κανενα,εμπαινα εβλεπα ταξιδια,χαζευα και ξανακλεινομουν στον εαυτο μου.Αυτο που με πειραξε πιο πολυ θα γελασετε αν σας πω ποιο ηταν,ειναι που χασαμε,εγω δλδ,τη σχολικη μας χρονια,πηγαιναμε μαζι επαλ,ο μικρος πρωτη,εγω δευτερα,οι νομοι στα σχολεια εχουν αλλαξει,για το παιδι υπαρχει νομοθεσια,να δωσει εξετασεις τελος της χρονιας,εγω εμεινα απο απουσιες,γιατι δεν υπαρχει νομος,μονογονεα,συμμαθητη,και συνοδο ανηλικου ταυτοχρονα,μου εστειλαν επαινο στις 28 οκτωβρη για το 19μισο που ειχα περσυ και ειπαν κριμα αλλα το σχολειο ειναι για τα παιδια,δεν μπορουμε να κανουμε κατι για σας.το ατυχημα εγινε σε ωρα σχολειου,κενο τα παιδια εφυγαν, και εγω ειχα μαθηματικα εκεινη την ωρα με ενημερωσαν μες στην ταξη και κατερρευσα,μεριδια ευθηνης δε ζητησα,ειχε και συνοδηγο χτυπησαν δυο παιδια κι ευτυχως ο αλλος ο μικρος ειναι καλυτερα απ τον δικο μου,μ ενοιαζε μονο να ζησουν και να ειναι καλα τα παιδια,τον γιαννη στο τσακ τον προλαβαν κομμενη η μηριαια αρτηρια και το ποδι να κρεμεται...αιματοκριτης 9...το νησι στο κοκκινο,ελικοπτερο δεν ερχονταν αμεσως αργησε πολυ...και ενω τωρα ολα ξεπεραστηκαν με πειραξε που εχασα τη σχολικη χρονια...χαζο ε;αλλα με πειραξε...θα συνεχισω του χρονου,ειμαστε καλα παντως,ο μικρπς περπατα σιγα σιγα,κι εγω ξαναγελαω σιγα σιγα,η παρεση δεν σε αφηνει να γελας απ τη μια μερια του προσωπου,και ορισμενα γραμματα οπως το φ τα λες ψευδα....φωναζω τον ντάφυ νταφφφφφφυ αλλα αυτος ακομα ερχεται,μεγαλη ψυχολογικη βοηθεια οι γατουλες....και παλι σας ευχαριστω.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Σας ευχαριστω παρα πολυ για τα μηνυματα συμπαραστασης,πλεον ειμαστε καλα,μενουμε ακομα πειραια για το κινητικο κομματι του μικρου,που περπαταει παρολες τις αντιξοες συνθηκες και τις δυσκολιες,ηταν σοβαρο πολυ δυστυχως,η μονη απωλεια δυο δαχτυλα στο ποδι,τα μεσαια που δεν τα καταφεραμε,αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο,στα δυσκολα δεν ηθελα να μιλησω σε κανενα,εμπαινα εβλεπα ταξιδια,χαζευα και ξανακλεινομουν στον εαυτο μου.Αυτο που με πειραξε πιο πολυ θα γελασετε αν σας πω ποιο ηταν,ειναι που χασαμε,εγω δλδ,τη σχολικη μας χρονια,πηγαιναμε μαζι επαλ,ο μικρος πρωτη,εγω δευτερα,οι νομοι στα σχολεια εχουν αλλαξει,για το παιδι υπαρχει νομοθεσια,να δωσει εξετασεις τελος της χρονιας,εγω εμεινα απο απουσιες,γιατι δεν υπαρχει νομος,μονογονεα,συμμαθητη,και συνοδο ανηλικου ταυτοχρονα,μου εστειλαν επαινο στις 28 οκτωβρη για το 19μισο που ειχα περσυ και ειπαν κριμα αλλα το σχολειο ειναι για τα παιδια,δεν μπορουμε να κανουμε κατι για σας.το ατυχημα εγινε σε ωρα σχολειου,κενο τα παιδια εφυγαν, και εγω ειχα μαθηματικα εκεινη την ωρα με ενημερωσαν μες στην ταξη και κατερρευσα,μεριδια ευθηνης δε ζητησα,ειχε και συνοδηγο χτυπησαν δυο παιδια κι ευτυχως ο αλλος ο μικρος ειναι καλυτερα απ τον δικο μου,μ ενοιαζε μονο να ζησουν και να ειναι καλα τα παιδια,τον γιαννη στο τσακ τον προλαβαν κομμενη η μηριαια αρτηρια και το ποδι να κρεμεται...αιματοκριτης 9...το νησι στο κοκκινο,ελικοπτερο δεν ερχονταν αμεσως αργησε πολυ...και ενω τωρα ολα ξεπεραστηκαν με πειραξε που εχασα τη σχολικη χρονια...χαζο ε;αλλα με πειραξε...θα συνεχισω του χρονου,ειμαστε καλα παντως,ο μικρπς περπατα σιγα σιγα,κι εγω ξαναγελαω σιγα σιγα,η παρεση δεν σε αφηνει να γελας απ τη μια μερια του προσωπου,και ορισμενα γραμματα οπως το φ τα λες ψευδα....φωναζω τον ντάφυ νταφφφφφφυ αλλα αυτος ακομα ερχεται,μεγαλη ψυχολογικη βοηθεια οι γατουλες....και παλι σας ευχαριστω.
Καλή δύναμη σου εύχομαι από καρδιάς και είθε η ζωή σας να είναι απο εδώ και στο εξής γεμάτη ευτυχισμένες στιγμές!να χαίρεσαι το παληκάρι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμεί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom