The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Οχι βεβαια...με το μεγα ευεργετη του ελληνικου τουρισμου που τον πληρωναν για να γεμίζει τα καμπινκ, τα μπακαλικα κ τις παραλιες τη νυχτα.
Την αγαπημένη ευρωπαικη εταιρεία που όπως λένε κάποιοι θέλει να έχει και θέσεις ορθίων;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
3 Ιταλίδες 1/2 κιλο σπαγγετι όλες μαζί; Δε γίνονται αυτά...
Θα ήταν τίποτα ξερακιανές, από αυτές που τρώνε σπαγγέτι ολικής άλεσης και τα τσιγαρίζουν σε λάδι καρύδας....Ξέρω ξέρω, που πάει αυτός ο κόσμος...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Την αγαπημένη ποιανου? Ολοι το χρημα αγαπησαν, την εταιρεια κανεις...

Θα ήταν τίποτα ξερακιανές, από αυτές που τρώνε σπαγγέτι ολικής άλεσης και τα τσιγαρίζουν ..
Καλες ηταν..να τσιγαριζει σπαγγετι ιταλιδα?...πανω απο το πτωμα της...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οχι βεβαια...με το μεγα ευεργετη του ελληνικου τουρισμου που τον πληρωναν για να γεμίζει τα καμπινκ, τα μπακαλικα κ τις παραλιες τη νυχτα.
Πραγματικά είναι εξοργιστικό: άκου να γεμίζουν τα κάμπινγκ, στο τέλος θα επιβιώσουν κι αυτά και θα συνεχίσουν να προσλαμβάνουν κόσμο και να επιβιώνουν άνθρωποι που δεν είναι της τάξης μας. Αμ τα μπακάλικα;

Πότε θα σταματήσει αυτό το αίσχος; Τουρισμός μόνο για τους πλούσιους εδώ και τώρα και να ψοφήσουν οι ιδιοκτήτες κι εργαζόμενοι μπακάλικων, κάμπιγκ, μπατιροαεροπορικών και άλλων τέτοιων εταιρειών. Να κάνουμε μια τριμελής επιτροπή από 5-6 άτομα, το Σαμίων, το Ζαμπούνη, το Ζάχο Χατζηφωτίου και τη Γιάννα Αγγελοπούλου Δασκαλάκη, απλούς καθημερινούς ανθρώπους ρε παιδί μου, μπας και μας γλιτώσουν από αυτή τη λαίλαπα των φτωχών. Που υπάρχουν κιόλας. ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ που έχουν το θράσος και κυκλοφορούν και στα χωριά μας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πότε θα σταματήσει αυτό το αίσχος;
Το αισχος να πληρωνουμε την εταιρεια για να κανουν την πλακα τους νέοι της Ευρωπης κ να πηγαινει η κυρα Κατινα βολτα στη Ρωμη σταματησε ηδη. Με μονη (προσωρινη) επιπτωση την τσεπη της εταιρειας μιας κ αυξησε τα δρομολογια αμεσως μετά. Ετσι κ περισσοτερο γεμίζουν τα καμπινκ κ η κυρα Κατινα παει κ Βενετια. Μονο η εταιρεια κ τα φερεφωνα της εκλαψαν λιγο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα έχουμε ξαναγράψει πόσο κόστισε "το αίσχος " του να πληρώσουμε την εταιρεία, περίπου το 8% όσο κόστισαν... οι μπροσούρες του Βόλου για την τουριστική ανάπτυξη. Έφερε δουλειές, τουριστικό εισόδημα, προβολή με κόστος αστείο (στη Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι το υπολογίσαμε περίπου σε 3 μπιγκ μπάμπολ ανά ενήλικα...). Λυπόμαστε βέβαια που σου χαλάνε την αισθητική οι μη κρουαζιεράδες και που αυτή η κυρά Κατίνα πήγε στην Βενετία (κι αυτό παράπλευρο κέρδος είναι, δυστυχώς για σένα είναι άνθρωπος η κυρά Κατίνα κι έχει δικαίωμα κι αυτή να δει τη Βενετία στη ζωή της όπως όλες οι κυρά Κατίνες της Ευρώπης). Αν δε θέλεις να πληρώνεις την εταιρεία, πολύ απλά δεν ψηφίζεις τοπικο΄ς άρχοντες που να προτείνουν αυτήν ως λύση όπως κάνουν μερικές δεκάδες δήμοι και πόλεις της Ευρώπης. Μπορείς να ψηφίσεις κάποιον υποψήφιο που να επιδοτεί τα βιζόν, τις κρουαζιέρες ή ένα ριμέικ της μαντάμ Σουσού με δημοτική επιδότηση. Ο καθένας με τα γούστα του, δε λέω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο δημος δεν πληρωνε τους εργαζομενους στην καθαριοτητα για να πληρωνει τους λιγδηδες, τους συμβουλοκηφηνες, τους τατσοπουλους αυτου του πλανητη.
Buon giorno makis! Βουλωσε η Gaggia μου πρωι πρωι κ ειμαι...ευδιαθετος οπως καταλαβαινεις...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο δημος δεν πληρωνε τους εργαζομενους στην καθαριοτητα για να πληρωνει τους λιγδηδες, τους συμβουλοκηφηνες, τους τατσοπουλους αυτου του πλανητη.
Buon giorno makis! Βουλωσε η Gaggia μου πρωι πρωι κ ειμαι...καλοδιαθετος οπως καταλαβαινεις...
Κάτι δεν κατάλαβες... Πληρωνοντας τη RyanAir τα κέρδη ήταν πολλαπλάσια. Ο δήμος δεν πλήρωνε τους εργαζόμενους όχι επειδή δόθηκαν 300.000€ που απέφεραν πολλαπλάσια, αλλά επειδή κάποιοι τα έτρωγαν και μετά έπεισαν κάποιους αδαείς ότι... έφταιγε η RyanAir. Ειδικά για κάτι Βόλους και Θεσσαλονίκες τα κέρδη αναλογικά με την αστεία επένδυση ήταν τεράστια, μεταφέρθηκε σχεδόν τσάμπα τουρισμός που ξόδεψε πολύ περισσότερα από τα 0,30€ που κόστισε σε κάθε Σαλονικιό η εταιρεία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πληρωνοντας τη RyanAir τα κέρδη ήταν πολλαπλάσια..
Ασε πες τα αλλου τα ανεκδοτα να μην πηγαινουν κ χαμενα...σε κανα συνέδριο. Εδω πες για την ατακαμα να σε ακουσω με ενδιαφερον. Αν εχεις παει βεβαια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ασε πες τα αλλου τα ανεκδοτα να μην πηγαινουν κ χαμενα...σε κανα συνέδριο. Εδω πες για την ατακαμα να σε ακουσω με ενδιαφερον. Αν εχεις παει βεβαια.
Το μπακάλικο δεν άνοιξε ακόμα;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.368
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom