The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το μπακάλικο δεν άνοιξε ακόμα;
Ειχα σπιτι αφαλατικο κ την εσωσα. Ειχα βεβαια και Μοκα οπως κάθε σπιτι που πινουν καφε κ οχι νεροπλυμα. Εχεις καμια συνταγη (εγγυημενη) για σπιτικο αφαλατικο ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ειχα σπιτι αφαλατικο κ την εσωσα. Ειχα βεβαια και Μοκα οπως κάθε σπιτι που πινουν καφε κ οχι νεροπλυμα. Εχεις καμια συνταγη (εγγυημενη) για σπιτικο αφαλατικο ?
Χρησιμοποιώ Evian :bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελεια προταση! Και αναρωτιομουν γιατι το βαζουν στα ραφια δίπλα στο πραγματικό νερο, το σαν πελεγκρινο....θα κανω παρατηρηση στον υπευθυνο να το βαζουν αναμεσα στη χλωρινη κ τα αφαλατικα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι, να μετακομίσεις Αθήνα να πίνεις νερό σαν άνθρωπας.
ευχαριστω για την προταση συντροφε...αλλα εννοουσα για την καφετιερα μου πιο πανω που ουτως ή αλλως της βαζω εμφιαλωμενο...
 
  • Like
Reactions: GTS

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.671
Likes
50.522
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ασε πες τα αλλου τα ανεκδοτα να μην πηγαινουν κ χαμενα...σε κανα συνέδριο. Εδω πες για την ατακαμα να σε ακουσω με ενδιαφερον. Αν εχεις παει βεβαια.
Ρώτα κάτι συγκεκριμένο να σου πω. Γενικά υποδεέστερη του Uyuni, αλλά όμορφη.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν νομίζω όλοι όσοι ταξιδεύουν με αυτή την εταιρία να τρώνε από το μπακάλικο και να μένουν σε κάμπινγκ αλλά όπως και να έχει κάποια χρήματα αφήνουν σε αυτές τις επιχειρήσεις. Στην σελίδα τουριστικών πληροφοριών του Βερολίνου θυμάμαι ότι είχε συμβουλές για να κάνεις πράγματα δωρεάν. Δεν ήταν έξυπνοι οι Βερολινέζοι μήπως που με αυτή τους την ενέργεια προσέλκυσαν τέτοιου είδους τουρίστες;

Γενικά στην υπόλοιπη Ευρώπη υπάρχει περισσότερο πιστεύω η νοοτροπία του να ταξιδέψεις με πρώτο στόχο να ταξιδέψεις και να δεις εικόνες και να ζήσεις εμπειρίες παρά να καταναλώσεις. Μια νοοτροπία που αν υπήρχε και στην Ελλάδα νομίζω ότι θα έκανε περισσότερους ανθρώπους ανοιχτόμυαλους στην καθημερινή ζωή τους μιας και τα ταξίδια για εμένα είναι ένα φροντιστήριο πολιτισμού και συμπεριφοράς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.671
Likes
50.522
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η προχθεσινή ομιλία του μαδουρο χρήζει ψυχιατρικής ανάλυσης. Τέτοιο ντελίριο πολιτικού δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου και λόγω σπουδών και δουλειάς έχω παρακολουθήσει εκατοντάδες ομιλίες. Όποιος τη βρει μεταφρασμένη αξίζει να τη δει, δεν υπάρχει αυτό. Βενεζουέλα off limits πια ακόμη και για τους λίγους παλαβούς που την αγαπάμε παθολογικά. Φοβάμαι για εμφύλιο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.659
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom