The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Παρακαλούνται οι συμφορουμίτες που δεν έχουν τάσεις αυτοκαταστροφής, και δεν θέλουν να αποκτήσουν, να μην κάνουν upgrade σε Windows 10.
:suicide:
Λάτρης του καινούργιου έκανα upgrade με το που βγήκαν.
Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Η έναρξη έγινε πολύ πιο γρήγορη. Κατα τ'αλλα διαφορά στην ταχύτητα δεν βλέπω. Μοναδικό θέμα που παρουσιάστηκε 3-4 φορές από αρχές Αυγούστου που τα έχω, κολλάει το κουμπί start και δεν εμφανίζει το μενού και χρειάστηκε επανεκκίνηση. Πιστεύω μέχρι τον Νοέμβριο που θα βγει το service pack 1 θα έχουν διορθωθεί τα όποια προβλήματα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Λάτρης του καινούργιου έκανα upgrade με το που βγήκαν.
Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Η έναρξη έγινε πολύ πιο γρήγορη. Κατα τ'αλλα διαφορά στην ταχύτητα δεν βλέπω. Μοναδικό θέμα που παρουσιάστηκε 3-4 φορές από αρχές Αυγούστου που τα έχω, κολλάει το κουμπί start και δεν εμφανίζει το μενού και χρειάστηκε επανεκκίνηση. Πιστεύω μέχρι τον Νοέμβριο που θα βγει το service pack 1 θα έχουν διορθωθεί τα όποια προβλήματα.
Κι εγώ το service pack περιμένω. Μου έχει βγάλει διάφορα bugs, πχ δεν κρατάει τις θέσεις των desktop icons, ή τον τρόπο εμφάνισης των εικονιδίων μέσα στους φακέλους. Με το sleep έχει ένα θέμα, πότε ανταποκρίνεται πότε όχι. Και διάφορα τέτοια.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Μμ, εντάξει αλλά με κρεμάς. Εγώ βιαζόμουν.
Διαβάζω λοιπόν για τη βαρκελώνη ότι σερβίρεται ένας τοπικός(?) καφές με αφρόγαλα και παγάκια σε διαφορετικό ποτήρι, είναι αλήθεια παν-παν? πως τον λένε? (με καταλανική προφορά αν γίνεται) επίσης μετά τις 28 θα χρειαζόμαστε διαβατήριο?:twisted:
Ντρεπόμουν χτες, αλλά μιας και ρωτάνε κι άλλοι, ας ρωτήσω κι εγώ :oops:
Ροφούς στο Aquarium έχει; Και πόσο κάνει το εισιτήριο; Ωράριο;
Επίσης, τα δέντρα που είναι μπροστά από την καταλανική Βουλή πως λέγονται; Και πότε ανθίζουν; Ωράριο;
Εννοείς αν ανθίζουν 8-10 το πρωί και 5-8 το απόγευμα? και αν ναι τα ΣΚ τι γίνεται"
Ναι θέλω ακριβώς αν γίνεται παρακαλώ. Θα είμαι λίγες ώρες και θέλω να προλάβω.
Ρε σεις μην με δουλεύετε κι έχω χάσει τα γυαλιά μου και είμαι στραβούλιακας.
Καλά που έχω δεύτερο ζευγάρι για κοντά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Όχι,από το Ματαρό
Κάτι θα βρω να σε ρωτήσω κι εγώ αφού πάω Βαρκελώνη....Λοιπόν...barcelona card η Τ -10; Νομίζω δεν έχει συζητηθεί αρκετά:innocent:
Τ-10 είναι η καλύτερη λύση.
υγ
έχω Ιώβεια υπομονή,35 χρόνια παντρεμένος. :)
James
Όχι δεν παντρεύτηκα στην Βαρκελώνη. :) Σε πρόλαβα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ας παίξουμε το "βρες τις 10 διαφορές"
Στην 1η εικόνα ανθρωποι περιμένουν το καινούργιο τηλέφωνο (όπως πχ. μίξερ, καφετιέρα, σεσουαρ κλπ), ωστε να το αγοράσουν πρώτοι. Στην 2η άνθρωποι περιμένουν να περάσουν τα σύνορα μπας και...
Ομοιότητες? Διαφορές? Δυο κόσμοι, δυο προτεραιοτητες,.... αναλγησία, θλίψη και καμμία (σχεδόν) ενδειξη αισιοδοξίας : Ω! Τι κόσμος μαμά!







Αν ο Θεός μας έπλασε κατ’ εικόνα και ομοίωση, σίγουρα έχουμε ανταποδώσει αυτό το κομπλιμέντο.

Βολταίρος, 1694-1778, Γάλλος φιλόσοφος & συγγραφέας
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όχι,από το Ματαρό

Τ-10 είναι η καλύτερη λύση.
υγ
έχω Ιώβεια υπομονή,35 χρόνια παντρεμένος. :)
James
Όχι δεν παντρεύτηκα στην Βαρκελώνη. :) Σε πρόλαβα.
Ε τώρα εγώ φταίω να ρωτήσω αν είναι Καταλανή?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Αν ο Θεός μας έπλασε κατ’ εικόνα και ομοίωση, σίγουρα έχουμε ανταποδώσει αυτό το κομπλιμέντο.

Βολταίρος, 1694-1778, Γάλλος φιλόσοφος & συγγραφέας
Εκτός από το παραπάνω είπε και το...

Εκατό χρόνια από σήμερα δε θα υπάρχει ούτε μία Βίβλος στον κόσμο. Το τελευταίο αντίτυπο θα βρίσκεται σε κάποιο παλαιοπωλείο.
Βολταίρος (1694-1778)

Έπεσε λίγο έξω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom