The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απίστευτο! (αν είναι αληθινό ή πολύ τραβηγμένο, γιατί με τα ελληνικά μέσα δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος)
Αν δεν είχε τη φωτό 15χρονου θα ήμουν σιγουρότατος ότι την ανακάλυψη έκανε ο δικός μας Yorgos!
http://www.lifo.gr/now/world/99949#comment
Eίχε ρεπορτάζ στο bbc πριν από λίγο, δε νομίζω να είναι τραβηγμένο.

Εγώ με τους ατσερισμούς ουδεμία σχέση. Όταν πρωτοδιάβασα την είδισγ το γιο του Χορταρέα φαντάστηκα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εγώ τόπα για το κόλλημα με τους αρχαίους ίνκας και μάγιας, με την καλή έννοια πάντα!
Το κατάλαβα βρε.:xalara:
Πήγα πάλι Μεξικό κι επισκέφθηκα 15 πόλεις Μάγιας σε 2 εβδομάδες, από τις λιγότερο δημοφιλείς. Δε γράφω ιστορία για τί θα είναι μονότονη, πέτρες και πάλι πέτρες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Το κατάλαβα βρε.:xalara:
Πήγα πάλι Μεξικό κι επισκέφθηκα 15 πόλεις Μάγιας σε 2 εβδομάδες, από τις λιγότερο δημοφιλείς. Δε γράφω ιστορία για τί θα είναι μονότονη, πέτρες και πάλι πέτρες.
Μπορείς να την γράψεις σε περίληψη...Δώσε κάτι και σε όσους θέλουμε να πάμε Μεξικό και δεν το έχουμε κάνει ακόμα...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το κατάλαβα βρε.:xalara:
Πήγα πάλι Μεξικό κι επισκέφθηκα 15 πόλεις Μάγιας σε 2 εβδομάδες, από τις λιγότερο δημοφιλείς. Δε γράφω ιστορία για τί θα είναι μονότονη, πέτρες και πάλι πέτρες.
Τελικά μαζί με τον γερμανό πρέπει να καλέσουν και εσένα όταν θα αρχίσουν οι ανασκαφές στην πόλη που βρήκε και μάλλον αξίζεις να αναλάβεις το μάρκετινγκ (όχι τζάμπα φυσικά...)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπορείς να την γράψεις σε περίληψη...Δώσε κάτι και σε όσους θέλουμε να πάμε Μεξικό και δεν το έχουμε κάνει ακόμα...
Μωρέ θα το έκανα, αλλά δε θα είναι σφαιρική, δεν πήγα σε κάποιο από τα highlights της χώρας γιατί σε αυτά έχω πάει. Υπάρχουν καλές ιστορίες για το Μεξικό. Η δική μου θα είχε χρησιμότητα μόνο για κανένα τζάνκη της αρχαιολογίας, που αφού έχει επισκεφθεί τα ιστορικά, αρχιτεκτονικά, αρχαιολογικά αξιοθέατα πρώτης γραμμής, αποφασίζει να αν΄βει και τις πιο απομακρυσμένες πυραμίδες της χώρας. Στο δεύτερο κεφάλαιο θα έχει βαρεθεί ο ντουνιάς.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Η δική μου θα είχε χρησιμότητα μόνο για κανένα τζάνκη της αρχαιολογίας, που αφού έχει επισκεφθεί τα ιστορικά, αρχιτεκτονικά, αρχαιολογικά αξιοθέατα πρώτης γραμμής, αποφασίζει να αν΄βει και τις πιο απομακρυσμένες πυραμίδες της χώρας
Δεν είναι όμως μόνο η χρησιμότητα. Όταν είσαι τζάνκη της αρχαιολογίας, λατρεύεις να διαβάζεις για οτιδήποτε δεν γνωρίζεις και ειδικά από άνθρωπους που έχουν το ίδιο πάθος με σένα. Κι ας μην πρόκειται να πας ποτέ. Δεκαπέντε πόλεις των Μάγιας? Τις πιο άγνωστες? Έχω αρρωστήσει! Είσαι ο παιδικός μου ήρωας!

Στο δεύτερο κεφάλαιο θα έχει βαρεθεί ο ντουνιάς.
Αν έχεις την καλοσύνη, την διάθεση και τον χρόνο, γράψε κάτι.
Προτείνω να μην είναι πολύ μεγάλο. Βάλε φωτογραφίες μαζί με ένα μικρό κείμενο που θα αναφέρεις ονομασία, περιοχή, πληροφορίες για την πρόσβαση και τυχόν περιπέτειες που είχες κατά την μετάβαση.
Εν τέλει γράψε ότι θες αλλά γράψε!
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Άλλη μια πανηγυρική επιβεβαίωση ότι ο Yorgos ήταν η καλύτερη έμπνευση της διαφήμισης της τράπεζας Πειραιώς!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Θάνατος στον φασισμό- Ελευθερία στο λαό (ή το έθνος? αυτά είναι συνώνυμα στις σλαβικές γλώσσες)
Μάλλον είναι η καλύτερη εποχή για επίσκεψη στα Σκόπια χωρίς να σε πλακώνει το κιτς.
σκοπια_15.jpg
skopia 1.jpg
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Και για όσους δεν γνωρίζουν,

είναι η ιδανική εποχή για

ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ........
 
  • Like
Reactions: GTS
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom