The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
σπάσε πλάκα να το δούμε από τον Παπακαλιάτη του χρόνου! αν βάλεις και καμιά σκηνή στην Εθνική Βιβλιοθήκη ή στο μετρό πάει και για όσκαρ λέω!
Λες να ζητήσω πνευματικά δικαιώματα ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ισως και να υπαρχει μια μικρη ελπιδα σε αυτη τη χωρα..
frecciarossa-1000-.jpg
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Χμ! Με μία μόνο κίνηση έχεις το τηλέφωνό της και την ... εύνοιά της.
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
Υπάρχει νομίζω και καλύτερος.
Ο φίλος θα καταλάβει, αν πραγματικά είναι φίλος. Η γιαγιά μας αφήνει χρόνους, πρέπει να καταλάβει πως πρέπει να δώσει τόπο στα νιάτα, η ζωή συνεχίζεται, στην τελική θα πάρω ένα τηλέφωνο στο εκαβ να την πάρει.

Φεύγεις με το γκομενάκι και την έχεις δικιά σου για όλο το βράδυ.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Jimp είσαι "κακός" αλλά έχεις περισσότερες πιθανότητες από τον άλλον να προσληφθείς ! Στην πραγματική ζωή όντως που και πού γίνονται αυτές οι ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών αλλά κατά κανόνα με αποκλειστικά διαζευκτικές απαντήσεις, όχι συνδυασμούς κλπ. Όντως επίσης δεν λογίζονται σωστές ή λάθος, πρέπει να απαντήσεις όμως ή το ένα ή το άλλο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Jimp είσαι "κακός" αλλά έχεις περισσότερες πιθανότητες από τον άλλον να προσληφθείς ! Στην πραγματική ζωή όντως που και πού γίνονται αυτές οι ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών αλλά κατά κανόνα με αποκλειστικά διαζευκτικές απαντήσεις, όχι συνδυασμούς κλπ. Όντως επίσης δεν λογίζονται σωστές ή λάθος, πρέπει να απαντήσεις όμως ή το ένα ή το άλλο.
Μα ένα γκομενάκι είπαμε να βγάλουμε και πρέπει να σκεφτούμε τη γιαγιά που μας ''αφήνει'' και τον κολλητό που είναι μπακούρι και του ήρθε η όρεξη για μπύρες.

άσε που με τόσο ρομαντισμό θα μας πούνε και ξενέρωτους στο τέλος και τα κλασσικά πως πλέον δεν υπάρχουν άντρες κτλ κτλ.

Δεν φταίω εγώ που είμαι ειλικρινής.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μετά από σκέψη και επειδή νομίζω είναι ερώτηση-παγίδα ...θα απαντούσα:
Δεν θα σταματούσα.
Γιατί?
1)Μια σύνταξη λιγότερηo_O άρα οικονομία
2)Ο φίλος θα ήθελε να πάμε να τα πιούμε, άρα την άλλη μέρα δεν θα είχα καλή απόδοση στη δουλειά
3)Δεν είναι καιρός για μεγάλους έρωτες που αποσυντονίζουν, είναι καιρός για σκληρή δουλειά.
Θα με προσλαμβάνανε, τι λέτε?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Μετά από σκέψη και επειδή νομίζω είναι ερώτηση-παγίδα ...θα απαντούσα:
Δεν θα σταματούσα.
Γιατί?
1)Μια σύνταξη λιγότερηo_O άρα οικονομία
2)Ο φίλος θα ήθελε να πάμε να τα πιούμε, άρα την άλλη μέρα δεν θα είχα καλή απόδοση στη δουλειά
3)Δεν είναι καιρός για μεγάλους έρωτες που αποσυντονίζουν, είναι καιρός για σκληρή δουλειά.
Θα με προσλαμβάνανε, τι λέτε?
Να πω την αλήθεια από την μία θα μου φαινόταν πως θες πολύ τη δουλειά, από την άλλη πως γλείφεις πολύ(ούτε φίλοι,ούτε έρωτες μόνο δουλειά) οπότε μάλλον όχι....
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οπότε μάλλον όχι....
...ενώ αν έλεγα ότι τα πίνω μέχρι τα ξημερώματα με φίλους και κυνηγάω γκόμενες νυχθημερόν μάλλον ναι!!
Αχ κατακαημένη Ρούμελη...αναζήτησες ποτέ εργασία? μάλλον όχι.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
...ενώ αν έλεγα ότι τα πίνω μέχρι τα ξημερώματα με φίλους και κυνηγάω γκόμενες νυχθημερόν μάλλον ναι!!
Αχ κατακαημένη Ρούμελη...αναζήτησες ποτέ εργασία? μάλλον όχι.
Πρώτον δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζητάς γνώμη σε ανοιχτό φόρουμ αφού τσαντίζεσαι με τις απαντήσεις...
Δεύτερον άσχετη η παρομοίωση με το κυνήγι γκόμενων νυχθημερόν και το να τα πίνεις γενικά ως τα ξημερώματα, με το να έβρισκες τη γυναίκα της ζωής σου και τον άνθρωπο που σου είχε σώσει τη ζωή.Εκτός αν εσύ τα θεωρείς ίδια,οπότε οκ...

Τρίτον ναι πολλοί απορρίπτουν το γλείψιμο στην αναζήτηση εργασίας.Αν έχεις αναζητήσει θα το έχεις προσέξει.

Τέταρτον εγώ δεν σε πρόσβαλλα το έθεσα ευγενικά πως μπορεί να ήθελες να δείξεις πόσο ενδιαφέρεσαι,αλλά ναι για μένα ένας άνθρωπος που θα μου έλεγε πως θα παρατούσε 1)Μια ετοιμοθάνατη γυναίκα 2)την γυναίκα της ζωής του και 3)τον άνθρωπο που του έσωσε τη ζωή για να μην χάσει χρόνο από τη δουλειά αφενός θα μου φαινόταν πως γλείφει πριν καν πάρει τη θέση,αφετέρου πως αν όντως τα εννοεί αυτά που λέει ποτέ δεν θα είναι πραγματικά αφοσιωμένος στη θέση που θα του έδινα και με την πρώτη θα προδώσει το αφεντικό του ή/και τους συναδέλφους του...

Εδώ δεν σταμάτησε για τον άνθρωπο που του έσωσε τη ζωή, στο αφεντικό θα κολλήσει;

Πέμπτον η αγένεια δεν είναι δείχνει κάτι θετικό για σένα...μίλησες για υποθετικές απαντήσεις σε ερώτηση που δεν σου έγινε και ρώτησες γνώμη για την απάντηση σου.Εσύ όταν δεν σου αρέσει η γνώμη κάποιου,έτσι με αγένεια απαντάς;
Γιατί ζητάς γνώμη τότε;

Και ξαναλέω,δεν θα σχολίαζα καθόλου την απάντηση σου αν δεν ρωτούσες τη γνώμη μας...

Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε την επιθετικότητα του μηνύματος σου,ούτε γιατί το πήρες προσωπικά.Ρώτησες, δεν σχολίασε κανείς από μόνος του το ποστ σου....
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Σε αφεντικο που θα δεχοταν απαντηση τοσο σκληρη και χαμερπη απο υποψηφιο του τυπου "θα φευγα" δε θα πηγαινα για δουλεια. Για λογους ευνοητους. Αν οι συναδελφοι μου ειχαν απαντησει το ιδιο, μιλαμε για το λακο με τα φιδια.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πρώτον δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζητάς γνώμη σε ανοιχτό φόρουμ αφού τσαντίζεσαι με τις απαντήσεις...
Καλά, κάθισες κι έγραψες όλα αυτά για απαντήσεις με χιούμορ σε μια "ανάλαφρη συζήτηση"?
Το ύφος της δικής σου απάντησης είχε αγένεια (θέλω να γλείψω κλπ) και ήρθε η δική μου απάντηση στο ίδιο ύφος.Ότι δίνεις παίρνεις!
Τέλος πάντων, αν ένιωσες ότι σε πρόσβαλα ζητώ συγνώμη, δεν το έκανα σκόπιμα.
Και βέβαια εννοείτε ότι σε πραγματική συνέντευξη δεν θα έδινα αυτή την απάντηση.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom