The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Χαιρέτησα σήμερα μια πολύ όμορφη κοπέλα γιατί νόμιζα ότι χαιρετούσε εμένα. Αυτή χαιρετούσε βέβαια ένα τύπο που ήταν πίσω μου. Για να μη φανώ μαλάκας συνέχισα να κουνάω το χέρι. Σταμάτησε ένα ταξί και με πήγε αεροδρόμιο. Τώρα σας γράφω από Ουγγαρία που ξεκίνησα μια νέα ζωή. :xalara::xalara:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Kαι οι γονείς των λειτουργικά αναλφάβητων μαθητών που πιστεύουν ότι τα τέκνα τους είναι ιδιοφυΐες τι είναι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Ε καλα, σιγα την εκπληξη. Καθε 2 χρονια στον πατο του διαγωνισμου Pisa και δεν ξςκολλαμε απο κει, τωρα το προσεξαν οτι εχουμε το πιο παραλογο εκπ. Συστημα?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ίσως είμαστε η μοναδική χώρα στην Ευρώπη που αντι να κάνει έστω μικρά βήματα μπροστά στην εκπαίδευση πάμε προς τα πίσω.. "Εμπρός πίσω" που έλεγε και ο Πώποτας στο "καφέ της χαράς"..
Σε όλες τις κλίμακες της εκπαίδευσης ζήτημα αν το 1/10 θα μπορούσε να διδάξει σε χώρες ΒΔ Ευρώπης..

Μερικά από αυτά που λένε οι γιοί μου για τα Πανεπιστημια.. Καθηγητές ξεχνάνε ότι έχουν μάθημα και οι φοιτητές ενημερώνονται λίγο πριν μπουν στην αίθουσα.. Φθάνει τέλος Αυγούστου και δεν ξέρουν αν έχουν περάσει τα μαθήματα τους για να ξαναδώσουν Σεπτέμβρη.. Καθηγήτρια (πασίγνωστη λόγω τους ανδρός της) ελάτε λέει στους φοιτητές (κάπου 10-12 Ιουλίου γιατί τότε την βόλευε) να δούμε τα γραπτά για όσους είχαν ενστάσεις.. Και πολλά άλλα θα γράφω σελίδες άμα τα γράψω όλα..
Τώρα ό ένας μου γιος είναι Σουηδία κάνει μεταπτυχιακό και γελάει ... τώρα καταλαβαίνει τι εστί Πανεπιστήμιο.. καθηγητές που να είναι απλοί χωρίς καμία έπαρση και να συζητούν μαζί τους σαν μελλοντικούς συναδέλφους τους..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.279
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kαι οι γονείς των λειτουργικά αναλφάβητων μαθητών που πιστεύουν ότι τα τέκνα τους είναι ιδιοφυΐες τι είναι;
Λειτουργικά αναλφάβητοι γονείς, κι αυτοί το ίδιο εκπαιδευτικό σύστημα έβγαλαν.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom