The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
(π.χ. πήγε με ιστιοφόρο στη ΝΥ για λόγους flight shaming, προκαλώντας όμως τελικά πολλαπλάσιους ρύπους από ότι αν πέταγε)[/QUOTE]
Πως γίνεται η ηλιακή ενέργεια να έχει πολλαπλάσιους ρύπους?[/QUOTE]

Όταν έχεις σκάφη συνοδείας, κάμερες, δορυφορικές συνδέσεις, drones και ελικόπτερα, και κόσμο να ταξιδεύει για να σε υποστηρίξει, καις πολλή ενέργεια...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Τα ΜΜΕ ψάχνουν για ηρωες.... Ιστορίες που φουσκώνουν σε μικρο χρονικό διάστημα και ξαφνικά "σκάνε" με μεγάλο θόρυβο. Δεν θα αναφερθώ στην "φυσιολογικότητα" ή μη του κοριτσιού άλλωστε καμία ταμπέλα που βαζουμε για να περιγράψουμε μια κατάσταση δεν αρκεί για να δείξει την πραγματικότητα. Εγώ προσωπικά ανησυχώ για την υπερβολική έκθεση στα ΜΜΕ, ελπίζω πως οι δικοί της και η ίδια το έχουν λάβει υπόψιν.
Τωρα σε οτι αφορά το περιβάλλον έχω να δηλώσω πως μερικές φορές η προστασία του έρχεται απο εκει που δεν το περιμένεις. Ο τύπος που ανακάλυψε το usb stick εχει σώσει εκατομμύρια δέντρα παραπάνω απο αυτούς που αλυσοδένονται πάνω στα δέντρα επι μέρες για να μην τα κόψουν....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Άντε να πείσεις τον άλλον που περιμένει πολιτική λύση από ένα θυμωμένο 16χρονο που παράτησε το σχολείο και ακόμα δεν ψηφίζει ότι οι αθόρυβοι και άγνωστοι Ισραηλινοί που εφηύραν το usb stick προσέφεραν πολλά περισσότερα στο κλίμα. Η θρασύτητα, το παπατζιλίκι και η αγένεια πουλάνε πολύ στις μέρες μας, περισσότερο απ' το να πράττεις πραγματικά.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πάνω σε μια στιγμή βαρεμάρας μπήκα τις προάλλες skyscanner για να ψάξω έτσι γενικά κι αόριστα (αποτελεί χόμπι!) και βρέθηκα εντελώς ξαφνικά να έχω κλείσει κάτι αεροπορικά για Ισλανδία-χειμωνιάτικα:cool:
Τις λεπτομέρειες του ταξιδιού θα τις σκεφτώ πιο μετά και με το μπάτζετ θα κλάψω λίγο αλλά δε βαριέσαι, άλλο ένα ταξίδι κατηγορίας YOLO προστέθηκε στη λίστα μου:D

Είστε κι άλλοι τόσο παρορμητικοί κι απερίσκεπτοι με κάτι τέτοια ή μόνο εγώ είμαι ό,τι να 'ναι;:haha:
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Πάνω σε μια στιγμή βαρεμάρας μπήκα τις προάλλες skyscanner για να ψάξω έτσι γενικά κι αόριστα (αποτελεί χόμπι!) και βρέθηκα εντελώς ξαφνικά να έχω κλείσει κάτι αεροπορικά για Ισλανδία-χειμωνιάτικα:cool:
Τις λεπτομέρειες του ταξιδιού θα τις σκεφτώ πιο μετά και με το μπάτζετ θα κλάψω λίγο αλλά δε βαριέσαι, άλλο ένα ταξίδι κατηγορίας YOLO προστέθηκε στη λίστα μου:D

Είστε κι άλλοι τόσο παρορμητικοί κι απερίσκεπτοι με κάτι τέτοια ή μόνο εγώ είμαι ό,τι να 'ναι;:haha:
Κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... :rolleyes-80: :clap:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Η Εκαλη του Νοτου. Τι να μας πουν οι υπολοιποι μπυθουλαιοι. Εμεις ειμαστε λαρτζ.
Δεν εχω ιδεα αν συγκρινει ομοειδη πακετα, γιατι 30+ κοστιζουν τα συμβολαια. Αλλα και παλι νομιζω πως εχουμε το ακριβοτερο mobile internet.

FB_IMG_1569867265183.jpg
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Εκαλη του Νοτου. Τι να μας πουν οι υπολοιποι μπυθουλαιοι. Εμεις ειμαστε λαρτζ.
Δεν εχω ιδεα αν συγκρινει ομοειδη πακετα, γιατι 30+ κοστιζουν τα συμβολαια. Αλλα και παλι νομιζω πως εχουμε το ακριβοτερο mobile internet.

View attachment 281758
αν και αυτα δεν επρεπε να αναφερονται, οδηγουν σε συγκρουσεις, μια και αρκετα μελη πληρωνουν τα ταξιδια τους με τις (ληστρικες) χρεωσεις...
https://www.cable.co.uk/mobiles/worldwide-data-pricing/
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Θα μας τρελάνουν τελείως. Η εταιρεία Glenlivet (από τα αγαπημένα μου malt whisky) στη θέση των μπουκαλιών και των ποτηριών, τοποθετεί διάφανες κάψουλες κατασκευασμένες από φύκια και οι οποίες περιέχουν 23ml ουίσκι.
ΕΛΕΟΣ.
Δεν ήθελα να ζω για δω κι αυτό.
Φτάνει πια. Αυτό δεν το αντέχω. Από σήμερα Glenlivet τέλος. Επιστροφή στα αγαπημένα μου whiskey Bushmills, Teeling, Tullamore κλπ και στα whisky Cardhu, Cragganmore, Glenfiddich, Glenmorangie και πολλά άλλα. Μην αρχίσω να απαριθμώ και αμερικανικά.
Οι νεωτερισμοί αλλού. Δεν παίζουμε με τα malt.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Θα μας τρελάνουν τελείως. Η εταιρεία Glenlivet (από τα αγαπημένα μου malt whisky) στη θέση των μπουκαλιών και των ποτηριών, τοποθετεί διάφανες κάψουλες κατασκευασμένες από φύκια και οι οποίες περιέχουν 23ml ουίσκι.
ΕΛΕΟΣ.
Δεν ήθελα να ζω για δω κι αυτό.
Φτάνει πια. Αυτό δεν το αντέχω. Από σήμερα Glenlivet τέλος. Επιστροφή στα αγαπημένα μου whiskey Bushmills, Teeling, Tullamore κλπ και στα whisky Cardhu, Cragganmore, Glenfiddich, Glenmorangie και πολλά άλλα. Μην αρχίσω να απαριθμώ και αμερικανικά.
Οι νεωτερισμοί αλλού. Δεν παίζουμε με τα malt.
Τραγικό έτσι όπως το ακούω...
Κι εμένα μου αρέσει σαν ουίσκυ...
Έχεις κανένα link μήπως?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom